Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Ambitne plany Grupy PSA

Peugeot

Wysoka jakość zobowiązuje. Wiedzą o tym właściciele Grupy PSA, twórcy nagrodzonego tytułem Engine of the Year 3-cylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech. Rosnące oczekiwania klientów i zmiany technologiczne poskutkowały przyjęciem decyzji o rozszerzeniu i optymalizacji bazy produkcyjnej w Europie.

Strategiczne cele
Misją grupy PSA jest tworzenie komfortowych i bezpiecznych samochodów, które poruszają się po naszych drogach. Realizacja tego celu wymaga jednak odpowiednich inwestycji i środków produkcji, które pozwolą podołać wyzwaniom współczesności i rosnącym oczekiwaniom konsumentów. Yann Vincent, wiceprezes wykonawczy ds. produkcji i łańcucha dostaw Grupy PSA, mówi:

„Tym, co nas wyróżnia, jest umiejętność przygotowania bazy produkcyjnej do wytwarzania produktów spełniających oczekiwania klientów i zdolność reagowania na zmiany w obszarze napędów poprzez tworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości i dzięki poprawie wydajności”.

Umiejętność wychodzenia naprzeciw zmianom przybrała postać konkretnych strategicznych posunięć. Są to:

• zwiększenie produkcji 3-cylindrowych silników Turbo PureTech poprzez podwojenie mocy produkcyjnej z 2016 roku i rozpoczęcie ich wytwarzania w fabrykach w Tychach (Polska) i Szentgotthárd (Węgry);
• intensyfikacja produkcji skrzyń biegów, w tym także automatycznej skrzyni biegów w zakładach w Valenciennes (Francja);
• zwiększenie rynkowego udziału silników elektrycznych poprzez przystosowanie zakładu Trémery (Francja) do ich produkcji, począwszy od 2019 r.

Szansa dla Polski
Nowe cele grupy to szansa rozwoju także dla polskich fabryk. Andrzej Korpak, dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland:

„Dla zakładu w Tychach to ważna decyzja, która rozpoczyna nowy etap rozwoju fabryki, czyniąc ją ważną częścią Grupy PSA. Dzięki tej inwestycji zakład znacznie wzmacnia swoją pozycję i staje się producentem doskonałych, nowoczesnych i wielokrotnie nagradzanych silników stosowanych w szerokiej gamie pojazdów”.

Choć rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2019 r., intensywne przygotowania prowadzone są już dziś. Do tej pory w fabryce znacząco zmodernizowano infrastrukturę, powiększając powierzchnię produkcyjną oraz wymieniono maszyny i urządzenia. Obecnie trwa dalsza adaptacja, która przygotowuje miejsce pod nowoczesne technologie sterowane zaawansowanymi systemami informatycznymi.