SKIP TO CONTENT
Technologia hybrydowa

PLUG-IN HYBRID: KORZYŚCI I DZIAŁANIE

Zalety trybu w 100% elektrycznego hybrydy typu plug-in

0 hałasu

0 zmiany biegów

0 wibracji

0 emisji CO₂

0 zapachu

JAK DZIAŁAJĄ POJAZDY HYBRYDOWE TYPU PLUG-IN?

Samochody z napędem hybrydowym typu plug-in PEUGEOT łączą technologię napędu elektrycznego do codziennych podróży o zasięgu do 60 kmGama samochodów PEUGEOT z napędem hybrydowym może mieć zasięgi od 42 do 60 km zależnie od modelu.  z silnikiem spalinowym (benzynowym) do dłuższych podróży.

PLATFORMA EMP2

Nowa modułowa platforma EMP2 (Efficient Modular Platform) została dostosowana do integracji komponentów charakterystycznych dla każdego rodzaju napędu, z zachowaniem pełnych osiągów.

ZALETY SILNIKA PLUG-IN HYBRID

Połączenie silnika elektrycznego i benzynowego


WYDAJNE I ŁAGODNE PRZEŁĄCZANIE NAPĘDU
Do przełączania napędu między silnikiem elektrycznym i spalinowym przekładnię hydrokinetyczną w wersjach z silnikiem spalinowym, zastąpiono mokrym sprzęgłem wielopłytkowym, dzięki czemu uzyskano o 60 Nm większy moment obrotowy i lepszą responsywność.

OŚ TYLNA Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM
W wersji HYBRID4 wielowahaczowa tylna oś została wyposażona w silnik elektryczny o mocy 110 KM/83 kW, który umożliwia działanie napędu na 4 koła bez wpływu na wielkość przestrzeni wnętrza. 

 SILNIK SPALINOWY BENZYNOWY
Silnik 1.6 PureTech został zintegrowany z alternatorem-rozrusznikiem i specjalnym przednim panelem chłodzącym. Osiąga moc 180 KM w wersji HYBRID i 200 KM w wersji HYBRID4.


NOWA ZELEKTRYFIKOWANA AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW
Silnik PureTech współpracuje z nową 8-biegową automatyczną skrzynią biegów e-EAT8. W połączeniu ze skrzynią biegów silnik elektryczny rozwija moc 110 KM/81 kW na przedniej osi.

AKUMULATOR POJAZDU PLUG-IN HYBRID

LITOWO-JONOWY

Wysokonapięciowy litowo-jonowy akumulator (300 V) został umieszczony pod tylnymi siedzeniami w wersjach HYBRID i HYBRID4 (napęd na 4 koła). Ma pojemność od 11,8 kWhdla 508 i 508 SW Plug-in Hybrid  do 13,2 kWhdla 3008 Plug-in Hybrid . 

Akumulator objęty jest gwarancją na 8 lat z limitem 160 000 kmDla klientów, którzy zawarli umowę serwisową, po każdym przeglądzie okresowym pojazdu może zostać udostępniony certyfikat potwierdzający poziom wydajności akumulatora. Ten certyfikat przy odsprzedaży pojazdu będzie dla nowego właściciela gwarancją stanu akumulatora .

Aby zminimalizować emisję CO2, podczas codziennych miejskich podróży wybieraj tryb w 100% elektryczny. Maksymalna prędkość w tym trybie wynosi 135 km/h, powyżej kontrolę przejmuje silnik spalinowy.

Dla zachowania pełnej żywotności jazdy w trybie w 100% elektrycznym ładuj swój pojazd każdego dnia!

Dowiedz się więcej o świecie zelektryfikowanych pojazdów
Co to jest autonomia?
Czy wiesz, że dwie trzecie kierowców przejeżdża mniej niż 50 km dziennie? Zasięg PEUGEOT plug-in hybrid, wynoszący od 42 do 60 km w trybie w 100% elektrycznym, zaspokaja Twoje potrzeby w oparciu o codzienne ładowanie.
Jak naładować samochód?

W domu, w pracy, odkryj różne sposoby ładowania hybrydy PEUGEOT plug-in.

 

 

 

Jeszcze większy wybór

Niezależnie od tego, czy szukasz sedana, kombi, SUV-a czy samochodu neoperformance, PEUGEOT oferuje stale poszerzającą się gamę pojazdów hybrydowych typu plug-in.