SKIP TO CONTENT

23 czerwca 2022 r.

 

5 minut czytania

MYPEUGEOT, APLIKACJA, KTÓRA SPRAWI, ŻE POKOCHASZ ELEKTROMOBILNOŚĆ 

Aplikacja MYPEUGEOT to Twój najlepszy przyjaciel! Dzięki niej możesz sprawnie i łatwo zarządzać swoim samochodem smartfonem lub tabletem. I nawet nie musisz przebywać w pobliżu swojego pojazdu.

 

Aby wyjaśnić funkcje aplikacji MYPEUGEOT, wyobraziliśmy sobie typowy dzień z życia rodziny, która posiada dwa zelektryfikowane samochody.

Witamy w rodzinie Millerów, wiernych fanów marki PEUGEOT!

Samochody marki PEUGEOT towarzyszyły rodzinie Millerów od zawsze. Uczuleni na kwestie związane z ochroną środowiska przy okazji wymiany starego modelu 3008 rozważali zakup pojazdu w pełni elektrycznego. Ponieważ nie byli jeszcze gotowi na model w 100% elektryczny postawili na kompromis – model 3008 SUV Plug-in Hybrid. Ich rozterki nie trwały zbyt długo, gdyż zaledwie po kilku miesiącach użytkowania nabrali przekonania do wersji elektrycznej i kupili córce e-208. Przyznają też, że korzystają z niego bardzo często! 

 

Każdego poranka powtarzają niezmiennie ten sam rytuał. Zaraz po obudzeniu się pan Miller programuje smartfonem parametry swoich samochodów. Loguje się do aplikacji MYPEUGEOT i ustawia klimatyzację lub ogrzewanie, w zależności od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Korzysta również z okazji, aby sprawdzić poziom naładowania pojazdów. Zazwyczaj ładuje je co drugi dzień, używa do tego z ładowarki wallbox zainstalowanej w domowym garażu i planuje ładowanie w taki sposób, aby skorzystać z obniżonej taryfy poza godzinami szczytu.
Dziś pani Miller planuje odwiedzić swoich rodziców, którzy mieszkają 250 km od miejsca, w którym mieszka. Wie, że SUV sprawdzi się w tej podroży doskonale i zapewni jej spokój ducha, ale postanowiła sprawdzić, jak wygląda faktyczny zasięg e-208. Chciałaby przekazać córce, która wciąż ma obawy przed wybraniem się swoim e-208 w dłuższą podróż, konkretne i sprawdzone dane!  
Jest bardzo spokojna, ponieważ zaprogramowała trasę swojej podróży w telefonie, a następnie przesłała ją do systemu nawigacji samochodu. A ponieważ samochód ma zasięg 362 km, nie będzie musiała go ładować w drodze. Zrobi to po przyjeździe do domu rodziców, w którym podłączy auto do zwykłego domowego gniazdka. Naładowanie do 80% pojemności akumulatora powinno zająć jej nie więcej niż 15 godzin, co zapewni odpowiedni zasięg, dzięki któremu będzie mogła na drugi dzień po południu spokojnie wrócić do domu.

Natomiast pan Miller zamierza spędzić ten dzień na odkrywaniu (nareszcie! wcześniej nie miał na to czasu) całej specyfikacji i wszystkich funkcji swojego hybrydowego SUV-a 3008.   Skanuje nawet niektóre elementy pojazdu aparatem w swoim smartfonie, który natychmiast wyświetla mu dokumentację i tutoriale na ten temat dostępne w sieci. 

Ucieszył się, że zostanie powiadomiony o terminach przeglądów, a także o uproszczonej procedurze umawiania wizyty w serwisie oraz o możliwości aktualizacji systemu nawigacji poprzez jednorazowe pobranie danych. W sieci przegląda najnowsze wiadomości i oferty PEUGEOT.

Przy okazji pan Miller sprawdza dane e-208 na swoim smartfonie. Statystyki dotyczące pokonanego dystansu i kosztów energii z tym związanych pozwalają mu oszacować, czy samochód wykorzystuje w pełni swój elektryczny potencjał. Powtarza sobie, że musi wyjaśnić córce, jak korzystać z hamowania rekuperacyjnego, aby nabrała optymalnych nawyków podczas jazdy.

Żona dzwoni, że właśnie dotarła do celu, co zajęło jej niecałe trzy godziny, bo jechała mało uczęszczanymi, bocznymi drogami. Zostało nawet wystarczająco dużo czasu, żeby zaprosić rodziców do restauracji. To powinno wystarczyć, aby przekonać córkę do dłuższych podróży!

 

A czy Ciebie przekonał ten dzień spędzony z Millerami?

Odkryj wszystkie nasze artykuły