SKIP TO CONTENT
PEUGEOT's Signature Road Handling!

December, 2023

Szacowany czas czytania: 4 minuty

Chcesz otrzymywać nasz newsletter?
Chcesz otrzymywać nasz newsletter?

Kultowe doświadczenie prowadzenia PEUGEOT! 

 

 

Być może słyszałeś już coś o tym jak samochody PEUGEOT zachowują się na drodze. Nie jest to zaskakujące, dziennikarze motoryzacyjni piszą o tym od lat. Chociaż jakość prowadzenia samochodów PEUGEOT była znana miłośnikom motoryzacji, to dopiero niedawno dowiedziała się o niej opinia publiczna, w szczególności dzięki sukcesowi rozwiązania PEUGEOT i-Cockpit® , którego kompaktowa kierownica zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Spójrz na te wyjątkowe rozwiązanie, które w pełni wyrażają ducha marki ze znakiem lwa.

Kultowe doświadczenie prowadzenia PEUGEOT! 

 

Być może słyszałeś już coś o tym jak samochody PEUGEOT zachowują się na drodze. Nie jest to zaskakujące, dziennikarze motoryzacyjni piszą o tym od lat. Chociaż jakość prowadzenia samochodów PEUGEOT była znana miłośnikom motoryzacji, to dopiero niedawno dowiedziała się o niej opinia publiczna, w szczególności dzięki sukcesowi rozwiązania PEUGEOT i-Cockpit® , którego kompaktowa kierownica zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Spójrz na te wyjątkowe rozwiązanie, które w pełni wyrażają ducha marki ze znakiem lwa.

Czym jest zachowanie samochodu na drodze?

 

Zdefiniowanie zachowania pojazdu na drodze nie jest łatwe. Gdybyśmy mieli stworzyć jasną i zwięzłą definicję, powiedzielibyśmy, że oznacza to sztukę połączenia idealnego prowadzenia z najwyższym poziomem przyjemności z jazdy. Czy stoi jednak za tym coś więcej? Prowadzenie to cecha, dla której istotna jest idealna, techniczna kontrola nad działaniem i współpraca pomiędzy układem jezdnym, zawieszeniem i oponami. 

 

Przede wszystkim, idealne prowadzenie oznacza bezpieczeństwo, jednocześnie zapewniając techniczne rozwiązania, które gwarantują niezwykłą wygodę jazdy. Po drugie, celem jest zapewnienie sportowego prowadzenia, które jest równoznaczne z przyjemnością kierowania pojazdu oraz precyzyjnego, komunikatywnego sterowania, gwarantującego wydajną jazdę. W ten sposób dochodzimy do samego sedna ekspertyzy PEUGEOT, czyli osiągnięcia możliwie najlepszej syntezy tych elementów.

Czym jest zachowanie samochodu na drodze?

 

Zdefiniowanie zachowania pojazdu na drodze nie jest łatwe. Gdybyśmy mieli stworzyć jasną i zwięzłą definicję, powiedzielibyśmy, że oznacza to sztukę połączenia idealnego prowadzenia z najwyższym poziomem przyjemności z jazdy. Czy stoi jednak za tym coś więcej?

 

Prowadzenie to cecha, dla której istotna jest idealna, techniczna kontrola nad działaniem i współpraca pomiędzy układem jezdnym, zawieszeniem i oponami. 

 

Przede wszystkim, idealne prowadzenie oznacza bezpieczeństwo, jednocześnie zapewniając techniczne rozwiązania, które gwarantują niezwykłą wygodę jazdy.

 

Po drugie, celem jest zapewnienie sportowego prowadzenia, które jest równoznaczne z przyjemnością kierowania pojazdu oraz precyzyjnego, komunikatywnego sterowania, gwarantującego wydajną jazdę.

 

W ten sposób dochodzimy do samego sedna ekspertyzy PEUGEOT, czyli osiągnięcia możliwie najlepszej syntezy tych elementów.

Jaki jest sekret doskonałego prowadzenia?

 

Zachowanie się pojazdu na drodze zależy od dwóch czynników. Pierwszym jest know-how w zakresie tłumienia drgań zawieszenia. Przez długi czas PEUGEOT produkował elementy zawieszenia we własnym zakresie, zdobywając w ten sposób bezcenne doświadczenie. Według inżynierów Peugeot, to doświadczenie w produkowaniu amortyzatorów było kluczowe w procesie udoskonalania dynamiki pojazdu.

 

Gaëtan Demoulin, który przez wiele lat był odpowiedzialny za projekt zawieszeń, a także zajmował się analizą potrzeb klientów Peugeot zapewnia, że drogi wokół historycznego terenu Sochaux/Belchamp to drugi czynnik umożliwiający skuteczne dopracowanie mechanizmów oraz zrozumienie prowadzenia, komfortu oraz przyjemności z jazdy. Rozwój oraz walidacja wszystkich modeli odbywa się właśnie tutaj.

What's the secret of road handling?

 

Zachowanie się pojazdu na drodze zależy od dwóch czynników. Pierwszym jest know-how w zakresie tłumienia drgań zawieszenia. Przez długi czas PEUGEOT produkował elementy zawieszenia we własnym zakresie, zdobywając w ten sposób bezcenne doświadczenie.

 

Według inżynierów Peugeot, to doświadczenie w produkowaniu amortyzatorów było kluczowe w procesie udoskonalania dynamiki pojazdu.

 

Gaëtan Demoulin, który przez wiele lat był odpowiedzialny za projekt zawieszeń, a także zajmował się analizą potrzeb klientów Peugeot zapewnia, że drogi wokół historycznego terenu Sochaux/Belchamp to drugi czynnik umożliwiający skuteczne dopracowanie mechanizmów oraz zrozumienie prowadzenia, komfortu oraz przyjemności z jazdy.

 

Rozwój oraz walidacja wszystkich modeli odbywa się właśnie tutaj.

Od dawna i na długi czas

 

Ta wyjątkowa cecha modeli PEUGEOT to nic nowego. Chociaż model 301 (pierwszy samochód produkowany masowo na całym świecie wyposażony w niezależnie zawieszenie przednich kół) powstał w latach 30. XX w., to dopiero model 205 GTi  sprawił, że samochody marki PEUGEOT doceniono za doskonałe zachowanie na drodze. Od tego czasu w wielu modelach zastosowano te rozwiązania zapewniające takie zachowanie na drodze, w tym w sedanie 308 i SUVie 3008.

 

Co mają ze sobą wspólnego? Oba zawierają rozwiązanie PEUGEOT i-Cockpit®. 

 

Poprzez zdefiniowanie na nowo pozycji kierowcy, dzięki kompaktowej kierownicy, marka z wizerunkiem lwa pozwoliła doświadczyć wszystkim kierowcom wrażeń z prowadzenia, jakie daje precyzja. Od SUVów po vany i sedany, cała dostępna obecnie oferta modeli korzysta z wyjątkowych rozwiązań gwarantujących doskonałe prowadzenie. 

 

Prędko się to nie zmieni, ponieważ ta cecha jest jedną z najważniejszych w procesie rozwoju każdego nowego modelu. Model E-3008  gwarantuje, że zapewni Ci przyjemność z prowadzenia!

 

Ty też możesz doświadczyć jak to jest prowadzić samochód marki PEUGEOT jeśli wyruszysz na jazdę próbną jednym z naszych modeli, które znajdziesz w najbliższym salonie!

Od dawna i na długi czas

 

Ta wyjątkowa cecha modeli PEUGEOT to nic nowego. Chociaż model 301 (pierwszy samochód produkowany masowo na całym świecie wyposażony w niezależnie zawieszenie przednich kół) powstał w latach 30. XX w., to dopiero model 205 GTi  sprawił, że samochody marki PEUGEOT doceniono za doskonałe zachowanie na drodze. Od tego czasu w wielu modelach zastosowano te rozwiązania zapewniające takie zachowanie na drodze, w tym w sedanie 308 i SUVie 3008.

 

Co mają ze sobą wspólnego? Oba zawierają rozwiązanie PEUGEOT i-Cockpit®. 

 

Poprzez zdefiniowanie na nowo pozycji kierowcy, dzięki kompaktowej kierownicy, marka z wizerunkiem lwa pozwoliła doświadczyć wszystkim kierowcom wrażeń z prowadzenia, jakie daje precyzja. Od SUVów po vany i sedany, cała dostępna obecnie oferta modeli korzysta z wyjątkowych rozwiązań gwarantujących doskonałe prowadzenie. 

 

Prędko się to nie zmieni, ponieważ ta cecha jest jedną z najważniejszych w procesie rozwoju każdego nowego modelu. Model E-3008  gwarantuje, że zapewni Ci przyjemność z prowadzenia!

 

Ty też możesz doświadczyć jak to jest prowadzić samochód marki PEUGEOT jeśli wyruszysz na jazdę próbną jednym z naszych modeli, które znajdziesz w najbliższym salonie!