SKIP TO CONTENT
Technologiczne tajniki nowego logo PEUGEOT 308

20 maja 2022 r.

5 minut czytania

TECHNOLOGICZNE TAJNIKI NOWEGO LOGO PEUGEOT 308

 

 

Głowa lwa. To główny element nowego logo PEUGEOT, którego premiera odbyła się w 2021 roku i które – po raz pierwszy – pojawia się w nowym Peugeot 308. Ale przyjrzyj się uważnie: grill tego modelu niesie w sobie ładunek niespotykanej czystości stylistycznej. To zasługa technologicznych tajników tego emblematu, będącego połączeniem radykalnej stylistyki z zaawansowanymi technologiami.  

Czy wiesz, że...? Tarcza nowego logo jest wykonana z rewolucyjnego materiału?

Nowe logo PEUGEOT jest produkowane z zastosowaniem unikatowej, innowacyjnej technologii. Dlaczego? Aby radar, w który ten model jest wyposażony, nie zakłócał estetyki grilla nowego 308, zespół designerów PEUGEOT postanowił ukryć go właśnie za tym emblematem. A z uwagi na to, że zadaniem radaru jest zbieranie informacji zasilających systemy wspomagania prowadzenia (dane te muszą być absolutnie wiarygodne, aby móc spełniać swoją rolę w systemach aktywnego bezpieczeństwa samochodu), należało znaleźć sposób umożliwiający falom radarowym przenikanie przez tarczę logo bez jakichkolwiek zniekształceń.

 

Stąd rozwiązanie polegające na pokryciu tylnej strony nowego logo cienką warstwą indu – rzadkiego metalu o właściwościach nadprzewodzących. To te właściwości czynią nowe logo całkowicie przepuszczalnym dla fal radaru i stanowią zarazem wspaniałą tarczę ochronną dla tego urządzenia.

Oprócz indu w skład nowego logo wchodzą następujące elementy: przednia warstwa wykonana z wtryskiwanego poliwęglanu, czarna powłoka lakiernicza, ochronna warstwa lakieru bezbarwnego, laserowy grawerunek i element mocujący specjalnie zaprojektowany do grilla modelu 308. 

 

To bez porównania bardziej eleganckie rozwiązanie od niczym nieosłoniętych radarów, szpecących przód tak wielu innych modeli!

Stylistyka nowego logo

W celu maksymalnego wyeksponowania nowego logo PEUGEOT zespół designerów marki zdecydował się wkomponować je w grill specjalnie zaprojektowany pod tym kątem. Rysunek i motyw grilla stanowi rój chromowanych elementów, zbiegających się w kierunku logo, umieszczonego na nim centralnie. 

Tablica rejestracyjna została przesunięta w stronę dolnej części przedniego zderzaka z tym samym zamiarem – podkreślić wyrazistość designu. Natomiast radar systemu wspomagania prowadzenia znika ukryty za nowym logo. 

 

Oprócz nowego logo PEUGEOT design nowego 308 opiera się na trzech filarach, jak wyjaśnia w naszym materiale wideo Pierre-Paul MATTEI, szef działu designu PEUGEOT.

Podwyższanie klasy samochodu
Sylwetka samochodu z wydłużoną maską i przednią szybą cofniętą o 10 cm zachwyca elegancją i klasą.
Efektywność energetyczna
Aerodynamika nadwozia, dopracowana ze szczególną starannością, pozwoliła uzyskać optymalną efektywność energetyczną, która doskonale współgra z wyszukanym designem samochodu. 
Technologia
Najnowocześniejsze systemy zaprojektowane z myślą o twoim komforcie i bezpieczeństwie.