SKIP TO CONTENT
NOWY PEUGEOT 408 – ZASKAKUJĄCY POD KAŻDYM WZGLĘDEM

23 czerwca 2022 r.

 

5 minut czytania

Nowy PEUGEOT 408: ZASKAKUJĄCY POD KAŻDYM WZGLĘDEM

Nowy PEUGEOT 408, którego oficjalna premiera odbyła się 22 czerwca, łączy w sobie nadwozie 5-drzwiowego sedana z dynamiczną sylwetką typu fastback. Zaskakujący design nadaje nowemu modelowi wyjątkowy, niepowtarzalny styl. Niska, „kocia” sylwetka ma korzystny wpływ na osiągi aerodynamiczne oraz doskonałe własności jezdne pojazdu, które są ważnym elementem składowym DNA marki.

 

Spojrzenie wstecz na trzy kluczowe etapy rozwoju nowego przełomowego modelu PEUGEOT.

Akt 1: DESIGN

„To zupełnie nowa propozycja w ofercie PEUGEOT. Nasi projektanci otrzymali pełną swobodę w realizacji swoich kreatywnych wizji. Wyjaśniliśmy im jedyne, że chcemy stworzyć zupełnie nowy samochód, inny niż poprzednie, który zaskoczy świat motoryzacji" – wyjaśnia Aurélie Bresson, menadżerka produktu PEUGEOT. 

 

I doskonale sprostali temu wyzwaniu – ostre linie nadwozia i wyrazista sylwetka, nowy niebieski lakier Obsession Blue, obręcze kół imponujących rozmiarów (20’’) o przełomowej geometrycznej konstrukcji. Majestatyczny profil nadwozia sprawia, że sylwetka Nowego PEUGEOT 408 robi wrażenie!

Akt 2: AERODYNAMIKA

„Stylistyka nadwozia odpowiada aż w 50% za osiągi aerodynamiczne pojazdu. Na przykład koła, podwozie, opływ powietrza... Wszystkie te elementy są ważne i muszą zostać uwzględnione w celu zoptymalizowania osiągów aerodynamicznych pojazdu" – wyjaśnia Nicolas Lebrault, inżynier ds. aerodynamiki PEUGEOT.

 

Z myślą o sprawdzeniu wszystkich elementów, które mogą powodować dodatkowy opór powietrza, przeprowadzono całą serię testów w tunelu aerodynamicznym. Szczególną uwagę zwrócono na przód samochodu, który został zaokrąglony, aby ograniczyć zawirowania powietrza, oraz na tył pojazdu, który został zwężony w celu zminimalizowania turbulencji w śladzie aerodynamicznym. 

 

W efekcie nowy PEUGEOT 408 zaskakuje unikatową linią nadwozia ORAZ zapewnia optymalny bilans energetyczny.

Akt 3: MONTAŻ

Przed rozpoczęciem produkcji seryjnej każdy nowy PEUGEOT jest poddawany szczegółowym testom, które mają zagwarantować, że ostateczna wersja modelu będzie perfekcyjna w każdym calu. Pierwsze egzemplarze nowego modelu PEUGEOT 408 są składane w tzw. warsztacie pilotażowym. Procedura montażu realizowana jest zgodnie ze ściśle ustalonym schematem, element po elemencie (drzwi, PEUGEOT I-Cockpit®, silniki itp.). 

 

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, dotyczących jednego z komponentów, element taki jest bezzwłocznie modyfikowany i udoskonalany przez wyznaczony do tego zespół. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół jest dokładnie analizowany w celu optymalizacji ostatecznego rezultatu i zapewnienia zgodności ze specyfikacją marki. 

 

Dążenie do perfekcji jest pierwszym krokiem do doskonałości! Nowy PEUGEOT 408 ponadto wnosi powiew świeżości do stylistyki samochodów marki PEUGEOT!