SKIP TO CONTENT

13 czerwca 2022 r.

 

4 minuty czytania

KOBIETY, KTÓRE STOJĄ ZA NOWYM MODELEM PEUGEOT 308

Uwodzicielski, wydajny, przyjazny, funkcjonalny... przyciągający uwagę wyrazistą i zmysłową stylistyką – to tylko niektóre z określeń używanych do opisania nowego modelu PEUGEOT 308, w przypadku którego połowę kierowców stanowią kobiety! Za projekt pojazdu i jego ostateczny kształt odpowiada zespół również składający się w przeważającej mierze z kobiet.

 

Efekt? Kompaktowy sedan idealnie wpisujący się w potrzeby i spełniający oczekiwania szerokiej rzeszy klientów, którego design, komfort wnętrza i praktyczność zjednały sobie już wielu użytkowników... i profesjonalistów!

NOWY PEUGEOT 308 Z PRESTIŻOWĄ NAGRODĄ „WOMEN'S WORLD CAR OF THE YEAR" (WWCOTY) ZA ROK 2022

Od momentu przeprowadzenia pierwszego plebiscytu w 2009 r., tytuł WWCOTY jest jedyną nagrodą w świecie motoryzacji przyznawaną przez jury, w skład którego wchodzą wyłącznie kobiety – dziennikarki motoryzacyjne z 40 krajów świata, z 5 kontynentów. Celem, który stawiają sobie twórczynie konkursu, nie jest wybór najlepszego „kobiecego auta”, ale wskazanie najbardziej wartościowego samochodu z zastosowaniem kryteriów bliskich każdemu kierowcy, takich jak bezpieczeństwo, stylistyka, cena zakupu, ślad ekologiczny itp.

 

Pierwszą nagrodą, jaką zdobył Nowy PEUGEOT 308, był tytuł „Miejskiego i kompaktowego samochodu roku 2022” (Urban and Compact Car of the Year 2022) przyznany 14 lutego. Kolejna nagroda nie bez przyczyny została ogłoszona 8 marca, w Dniu Kobiet. PEUGEOT 308, w wersji sedan i kombi, otrzymał tytuł „Women's World Car of the Year" (Kobiecego Samochodu Roku).

 

Nagroda ta nabiera jeszcze większego znaczenia, jeżeli przyjrzymy się bliżej zespołowi osób, które przyczyniły się do powstania tego modelu.

KIM SĄ KOBIETY, KTÓRE STOJĄ ZA NOWYM MODELEM PEUGEOT 308

W „męskim” świecie motoryzacji coraz częściej ważne i strategiczne stanowiska zajmują kobiety, czego dowodem są m.in. Linda Jackson (dyrektor generalna marki PEUGEOT), Véra Carpentier (Kierownik projektu Nowego Peugeot 308) i Marjorie Lhuillier (Customer Synthesis Manager), które odegrały ważną rolę w pracach nad nowym modelem Peugeot 308.

 

Zapytane o wpływ obecności w zespole projektowym kobiet na ostateczny kształt projektu, podkreślają, jednym głosem, że kobiety zwracają znacznie większą uwagę na aspekty praktyczne pojazdu takie jak na przykład wielkość kabiny, czy łatwość dostępu do bagażnika.

 

Z drugiej strony zauważają, że o sile zespołu decyduje jego różnorodność (ze względu na płeć, wiek, kulturę itp.), a także przypominają, że 308 jest skierowany do wszystkich, a zwłaszcza do par, które stanowią 70-80% użytkowników. Najważniejsze jest zawsze zadowolenie klienta poprzez spełnienie jego oczekiwań. 

 

Linda Jackson uważa, że tytuł Women's World Car of the Year przyznany przez jury złożone w 100% z kobiet jest wyjątkowym osiągnięciem.

DESZCZ NAGRÓD

Od momentu swojego debiutu rynkowego w 2021 r., Peugeot 308 otrzymał aż 14 prestiżowych, międzynarodowych nagród.

Poza tytułem Women's World Car of the Year są to:

 

- „GCOTY 2022" - German Car of the Year (Niemiecki Samochód Roku) – w kategorii aut kompaktowych, po pokonaniu 11 konkurentów,

- Nagroda „Red Dot Awards", w kategorii samochodów i motocykli, najwyższe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, 

- „Trophée de l'Argus 2022" (Francja), w kategorii samochodów miejskich i kompaktowych

- Tytuł „Best Car Awards 2021” w kategorii średnich samochodów kompaktowych w plebiscycie organizowanym przez „Le Moniteur Automobile”, jeden z najważniejszych magazynów motoryzacyjnych w Belgii,

- Tytuły „Car of the Year 2022" (Samochód Roku 2022) oraz „Plug-in Hybrid of the Year" (Hybryda plug-in Roku) w Portugalii.

- Nagroda „Berline Business 2022" przyznawana przez francuski magazyn „Kilomètres Entreprises”.