SKIP TO CONTENT

12/05/2023

Szacowany czas czytania: 6 minut

ZANURZ SIĘ W ŚWIECIE WYŚCIGÓW SAMOCHODOWYCH DZIĘKI HYBRYDOWEMU HIPERSAMOCHODOWI PEUGEOT 9X8 W WERSJI LEGO® TECHNIC™

Zdejmij wszystko ze stołu w jadalni! Może pojawić się na nim kilkaset klocków LEGO®, jeśli chcesz zostać szczęśliwym posiadaczem nowego hipersamochodu hybrydowego PEUGEOT 9x8... w miniaturze! To już oficjalne, możesz teraz zbudować swoją własną wersję modelu PEUGEOT 9X8, który wystartuje w wyścigu Le Mans.
Ultra precyzyjna miniatura

LEGO i zespół PEUGEOT TotalEnergies podjęli się wyzwania i stworzyli razem

miniaturową wersję modelu PEUGEOT 9X8 z wyścigu 24H Le Mans. Model składa się z 1775 elementów i jest dokładny w skali 1:150! Dbałość o szczegóły jest zdumiewająca: silnik V6 i świecące w ciemności elementy dodają życia temu samochódowi wyścigowemu.

Mając ponad 13 cm wysokości, 22 cm szerokości i 50 cm długości, ten samochód wyścigowy LEGO® z pewnością wywoła dreszczyk emocji zarówno wśród fanów wyścigów,

samochodów PEUGEOT, jak i fanów LEGO®.

Hipersamochód 9x8: u bram legendy

 
Rewolucyjny hipersamochód PEUGEOT 9X8 już w zeszłym roku podbił świat, kiedy powrócił do wyścigów długodystansowych (WEC), zaczynając od 6-godzinnego wyścigu Monza w lipcu 2022 r. Po zajęciu czwartego miejsca w ośmiogodzinnym wyścigu w Bahrainie w 2022 r., zespół PEUGEOT TotalEnergies weźmie udział w sezonie WEC w 2023 r. z myślą o rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Ten legendarny wyścig obchodzi swoją setną rocznicę w czerwcu 2023 r.

Hipersamochód 9x8: u bram legendy

Rewolucyjny hipersamochód PEUGEOT 9X8 już w zeszłym roku podbił świat, kiedy powrócił do wyścigów długodystansowych (WEC), zaczynając od 6-godzinnego wyścigu Monza w lipcu 2022 r. Po zajęciu czwartego miejsca w ośmiogodzinnym wyścigu w Bahrainie w 2022 r., zespół PEUGEOT TotalEnergies weźmie udział w sezonie WEC w 2023 r. z myślą o rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Ten legendarny wyścig obchodzi swoją setną rocznicę w czerwcu 2023 r.
Marzenia stające się rzeczywistością: spotkanie z Aurélienem Rouffiange, projektantem LEGO®
Kierownik projektu, Aurélien Rouffiange, pracuje dla grupy LEGO w Danii od ponad 10 lat. Opowiada, jak doszło do narodzenia się takiego projektu i jakie są sekrety współpracy marki klocków z lwią marką samochodów. 
  • Opowiedz nam o początkach stworzenia 9X8 PEUGEOT w wersji LEGO® TECHNIC™.

Fani LEGO® TECHNIC™ są często fanami motoryzacji, w tym przede wszystkim samochodów. Nasze zespoły nieustannie poszukują nowych pomysłów, które moglibyśmy dodać do kolekcji LEGO® TECHNIC™. Przede wszystkim szukamy oryginalnego modelu samochodu, którego wyjątkowe elementy sprawiają, że się wyróżnia na tle innych aut. Właśnie to odkryliśmy w postaci modelu 9X8 dwa lata temu. Nasi projektanci pracowali przez kilka miesięcy, zanim skontaktowali się z PEUGEOT w celu zaprezentowania projektu. Mieliśmy wtedy już gotowy model do zaprezentowania. Zespoły Peugeota od razu z entuzjazmem podeszły do pomysłu stworzenia repliki ich hipersamochodu 9X8 z klocków LEGO®.

  • Jakie były etapy tworzenia tego nowego modelu?

Jak wspomniałem, wymagało to najpierw pracy z naszej strony, żeby przedstawić PEUGEOT dobrze opracowany projekt.

Kiedy rozpoczęliśmy współpracę w styczniu 2022 r., nasze sesje robocze odbywały się

bardzo często. Odbywaliśmy godzinne spotkania co drugi tydzień. Trwało to

8 miesięcy. Wymiana informacji z PEUGEOT przebiegała płynnie, była przyjemna i przede wszystkim niezwykle

produktywna. Kiedy model samochodu został ukończony, zajęliśmy się stworzeniem instrukcji dotyczącej budowania modelu. To duża część pracy: instrukcja musi być wystarczająco zrozumiała dla każdego, kto zaczyna budować samochód LEGO®: zarówno dla początkujących, amatorów, jak i ekspertów. 9X8 to jeden z modeli dla dorosłych, ale niektórzy nasi najmłodsi entuzjaści są bardzo sprytni, bardzo wytrwali i bardzo zaskakujący!

  • Jak oceniasz współpracę z PEUGEOT?

Przede wszystkim, praca z tą francuską marką sprawiła nam dużo radości. Wydaje mi się, że to pierwsza współpraca

LEGO® TECHNIC™ z francuską marką samochodów. Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć PEUGEOT w drodze do nowych sportowych doświadczeń. Dzielimy podobne wartości, mamy chęć podejmowania wyzwań i podobą komunikatywną energię, która doprowadziła nas do kolegialnej realizacji tego wspaniałego projektu modelu 9X8.

Dzięki takim twórczym projektom robimy duże postępy, poneiważ musimy stawić czoła nowym sytuacjom, które zmuszają nas do zwiększenia naszej kreatywności i technologicznego know-how. Przykładowo, jeśli chodzi o model 9X8, produkcja tylnych zawieszeń była dla nas trudna i zmusiła nas do innowacyjności.

Wszyscy daliśmy z siebie wszystko, aby osiągnąć efekt końcowy, z którego jesteśmy bardzo dumni. 

Model hybrydowego hipersamochodu LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans będzie dostępny w sklepach LEGO® lub na stronie  www.LEGO®.com, jak również w sieci salonów PEUGEOT od 1 maja.
OKRYJ WSZYSTKIE ARTYKUŁY