SKIP TO CONTENT
INNOWACJE I TECHNOLOGIA
 
 
 
Z ODROBINĄ STYLU WSZYSTKO STAJE
 
SIĘ PIĘKNIEJSZE 
Nasza wizja przyszłości jest elektryzująca. Nasz cel to tworzyć i promować zmiany, którym nie sposób się oprzeć. Jednocześnie chcemy pozostać wierni naszym wartościom, które od ponad 200 lat wyznaczają nasz kierunek i nie przestają inspirować.
 
 
Z ODROBINĄ STYLU WSZYSTKO STAJE SIĘ PIĘKNIEJSZE 
Nasza wizja przyszłości jest elektryzująca. Nasz cel to tworzyć i promować zmiany, którym nie sposób się oprzeć. Jednocześnie chcemy pozostać wierni naszym wartościom, które od ponad 200 lat wyznaczają nasz kierunek i nie przestają inspirować.
NASZE ZOBOWIĄZANIE: 100% POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH
W PEUGEOT w pełni wykorzystujemy potencjał energii elektrycznej. Do 2025r. wszystkie nasze samochody będą posiadały napęd elektryczny. Nasz cel jest jasny: do 2023r. PEUGEOT aspiruje aby stać się wiodącym europejskim producentem aut elektrycznych. Dzięki nam elektromobilność i odpowiedzialność za środowisko stają się jeszcze bardziej ekscytujące. 
 
 
ZAPRASZAMY DO ŚWIATA
 
WYDAJNOŚCI
W PEUGEOT zobowiązaliśmy się osiągnąć neutralność emisyjną do 2038 r. W tym celu opracowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań i stworzyliśmy ekologiczne napędy zasilane energią elektryczną, w tym silnik elektryczny, hybrydowy i wodorowy.
 
ZAPRASZAMY DO ŚWIATA WYDAJNOŚCI
W PEUGEOT zobowiązaliśmy się osiągnąć neutralność emisyjną do 2038 r. W tym celu opracowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań i stworzyliśmy ekologiczne napędy zasilane energią elektryczną, w tym silnik elektryczny, hybrydowy i wodorowy.

NAPĘD ELEKTRYCZNY

 

Dzięki wyjątkowej wydajności, braku emisji CO2 oraz niskim kosztom użytkowania, samochody PEUGEOT z napędem elektrycznym zapewnią emocjonujące doświadczenia za kierownicą.

NAPĘD HYBRYDOWY TYPU PLUG-IN HYBRID

 

Wybierając napęd typu plug-in hybrid, dostajesz to, co najlepsze z obu technologii. W mieście możesz jeździć w 100% na napędzie elektrycznym, a w dłuższych trasach korzystaj z zasięgu gwarantowanego przez silnik spalinowy. 

SILNIK HYBRYDOWY

 

Dzięki baterii, która ładuje się w trakcie jazdy, technologia napędu hybrydowego zapewnia świetny moment obrotowy przy niskich obrotach, obniża spalanie o 15% oraz umożliwia jazdę w zero emisyjnym trybie przez 50% czasu spędzanego podczas jazdy po mieście.

 
 
OSIĄGI W NOWEJ ODSŁONIE
 
 
 
OSIĄGI W NOWEJ ODSŁONIE
 
 
PEUGEOT SPORT - DOSKONAŁOŚĆ W STANDARDZIE
Modele z linii PEUGEOT SPORT ENGINEERED idealnie łączą w sobie sportowy charakter i technologię niskoemisyjną. Modele z serii PSE wykorzystują specjalistyczną wiedzę PEUGEOT SPORT, by przenieść cię do świata wysokich osiągów. Ciesz się wydajnością i wrażeniami z jazdy autem z napędem Plug-in Hybrid w nowych modelach PEUGEOT 508 i 508 SW PEUGEOT SPORT ENGINEERED. 
 
DWIE INNOWACYJNE PLATFORMY
 
 
 
DWIE INNOWACYJNE PLATFORMY

 

 

 

PLATFORMY EMP2(i) Platforma modułowa EMP2 (Efficient Modular Platform 2): Platformę modułową EMP2 zastosowano w modelach PEUGEOT 308, 308 SW, 408, 3008, 5008, 508, 508 SW, e-Rifter, e-Traveller, Partner i Expert   I CMP/e-CMP(i) Platforma modułowa CMP (Common Modular Platform): Platformę modułową CMP zastosowano w modelach PEUGEOT 208/e-208 i 2008/e-2008  

Te dwie wyjątkowe platformy, wykorzystywane do projektowania i produkcji naszych modeli, wyróżnia kilka podstawowych cech:

  • Modułowa architektura, odpowiadająca wymogom aut o różnych wymiarach (hatchbacki, kombi, SUV-y, pojazdy użytkowe)
  • Możliwość zastosowania różnych jednostek napędowych (silnikow elektrycznych, plug-in hybrid, hybrydowych, 3- lub 4-cylindrowych, z napędem na cztery koła itp.)
  • Obniżona masa pojazdu i niski poziom emisji CO2
  • Innowacyjne rozwiązania optymalizujące prowadzenie, komfort i bezpieczeństwo
  • Duży zakres swobody projektowania (możliwość zastosowania dużych kół, zmiany rozstawów osi) bez względu na typ nadwozia (hatchback, kombi, SUV, pojazdy użytkowe)
 
INNOWACJE W KABINIE
 
 
INNOWACJE W KABINIE

 

 

 

PEUGEOT 3D i-COCKPIT®

 

PEUGEOT 3D i-Cockpit® wnosi powiew świeżości do każdej podróży samochodem. Dzięki kompaktowej kierownicy, wyświetlaczowi typu Head-Up i dużemu ekranowi dotykowemu, i-Cockpit zapewnia lepszą ergonomię jazdy, bardziej stylowy wygląd i jeszcze więcej technologii w kabinie. 

PRZYCISKI I-TOGGLES

 

Cyfrowe przyciski PEUGEOT i-Toggles* z opcją pełnej konfiguracji pozwalają w prosty i szybki sposób obsługiwać najważniejsze funkcje. Ustaw i zapisz swoje preferencje wyświetlacza, ulubione motywy i inne ustawienia.

SYSTEMY WSPOMAGANIA JAZDY

 

PEUGEOT opracował szereg różnych technologii, które wspomagają kierowcę podczas jazdy i gwarantują bezpieczeństwo.

 SYSTEM STOP & START*

 

Funkcja Stop & Start zwiększa komfort jazdy i pozwala podróżować ekologicznie. System idealnie sprawdza się podczas jazdy w ruchu miejskim: automatycznie wyłącza silnik po zatrzymaniu samochodu i uruchamia się, umożliwiając dalszą jazdę.

USŁUGI ŁĄCZNOŚCI

 

Usługi łączności są dostępne bezpośrednio z pozycji ekrany twojego samochodu i wyświetlacza smartfona i zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim możesz optymalizować swoje podróże i sterować funkcjami twojego auta zdalnie za pomocą smartfona.

 
 
ZOBOWIĄZANIA Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI
 
 
Cele, jakie stawia sobie marka PEUGEOT, wykraczają poza spełnianie norm środowiskowych: chcemy stać się liderem w zakresie ekologicznej mobilności. 
ZOBOWIĄZANIA Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

 

Cele, jakie stawia sobie marka PEUGEOT, wykraczają poza spełnianie norm środowiskowych: chcemy stać się liderem w zakresie ekologicznej mobilności. 

CEL: ZERO EMISJI

 

PEUGEOT przyspiesza proces transformacji energetycznej i stawia sobie za cel: 

 

  • obniżenie o połowę poziomu emisji CO2 do 2030 r.
  • osiągnięcie neutralności węglowej do 2038 r. 

 

RECYKLING AKUMULATORÓW

 

PEUGEOT stawia sobie za cel, by do 2025 r. wszystkie auta w naszej ofercie były wyposażone w pełen napęd elektryczny. 

Kierując się założeniami gospodarki cyrkularnej, marka tworzy i rozwija ekologiczny model biznesowy względem baterii elektrycznych wykorzystywanych w jej pojazdach. 

Baterie można naprawiać, ponownie przetwarzać lub wykorzystywać poza pojazdem, aby maksymalizować ich cykl życia. 

Te, których naprawa lub ponowne wykorzystanie w innych celach nie jest możliwe, zostają poddane recyklingowi w celu produkcji nowych baterii. 

SPALANIE I EMISJE(i) Emisje tlenku azotu (NOx) i cząstek stałych (PM)   PODCZAS JAZDY

 

Aby przekazywać swoim klientom jeszcze dokładniejsze informacje, PEUGEOT, będący marką grupy Stellantis, gwarantuje dostęp do pomiarów wykonanych na podstawie procedury oceny spalania i emisji w sytuacjach odzwierciedlających uwarunkowania rzeczywiste(i) Niniejsza procedura ma na celu dokonanie pomiaru rzeczywistego spalania i poziomu emisji w pojazdach w ruchu, na trasie liczącej ponad 92,3 km, która prowadzi przez miasta, drogi i autostrady. Badane pojazdy poruszają się po drogach publicznych w standardowych warunkach drogowych, przewożąc pasażerów i bagaże, przy włączonej klimatyzacji i systemie ogrzewania. Nachylenie dróg odzwierciedla warunki eksploatacji*. * Podane wartości, które należy odróżnić od informacji o spalaniu zaakceptowanych zgodnie z normami UE (które stanowią jedyne dane oficjalne), mogą różnić się w zależności od przyjętych założeń i warunków oraz procedury, która nie jest jednolita dla wszystkich krajów UE. Z tego względu nie mają one charakteru ogólnego i zostały podane wyłącznie dla celów informacyjnych. Procedura pomiarowa jest dostępna na stronie internetowej Stellantis Group, www.stellantis.com. Porównując wartości spalania i emisji CO2 nowych aut osobowych, otrzymanych na skutek zastosowania zharmonizowanej procedury testowej obowiązującej w UE, należy brać pod uwagę oficjalne dane dotyczące spalania i emisji CO2. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.carlabelling.ademe.fr/.  , opracowanej przez Europejską Federację Transportu i Środowiska (i) Non-Governmental Organisation Transport & Environment: europejska federacja na rzecz środowiska, specjalizujące się we wdrażaniu przepisów z zakresu ekologicznego transportu   oraz federację France Nature Environnement(i) France Nature Environnement: francuska federacja stowarzyszeń działających na rzecz ochrony przyrody i środowiska  .

PEUGEOT, dba o przejrzystość informacji, jakie przekazuje swoim klientom.

 

 
 
KONKRETNA WIZJA PRZYSZŁOŚCI 
 
 
KONKRETNA WIZJA PRZYSZŁOŚCI 

 

 

 

Pojazd koncepcyjny PEUGEOT Inception Concept to ucieleśnienie naszej wizji i wartości marki, a także prekursor kolejnej generacji aut elektrycznych.