SKIP TO CONTENT
PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT: gotowy na wyzwania!

PEUGEOT BOXER 4X4 CONCEPT

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT – prawdziwy zdobywca bezdroży.

PEUGEOT prezentuje swoją wyrazistą i ekscytującą wizję pojazdu rekreacyjnego odznaczającego się rozpoznawalnym stylem i innowacyjnymi materiałami.
Będąc spadkobiercą modelu PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT, pojazd jest również przystosowany do jazdy w każdym terenie.

PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT: pionierski model!

Objazdowy łowca przygód

PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT: ten objazdowy samochód pokazowy, ukazujący nowatorskie spojrzenie na przyszłość pojazdów rekreacyjnych koncernu PEUGEOT, miał swoją premierę podczas targów Geneva Motor Show w 2018 r.

WYZWANIE NR 1: USTANOWIENIE NOWYCH REGUŁ

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT, prawdziwy zdobywca bezdroży.
Model PEUGEOT BOXER został przekształcony na potrzeby targów VDL w 2019 r. w gotowego na wszystko objazdowego łowcę przygód, odznaczającego się wyrazistym designem oraz innowacyjnym materiałami.
Pierwszym wyzwaniem było przełamanie formuły tradycyjnego kampera i zaprezentowanie wizji koncernu PEUGEOT dotyczącej tego typu pojazdów. Aby ożywić segment powiązany z ideami wolności i swobody, większy nacisk położono na styl i dreszcz przygody.

 

Zielony kolor nadwozia WANDERLUST GREEN pozwala w pełni zanurzyć się w przyrodę. Połyskujący na perłowo lakier sprawia, że pojazd doskonale wtapia się w naturalne otoczenie. Jednolitą barwę karoserii przełamują akcenty w kolorze MIĘTOWYM oraz naklejane pasy w kolorze CIEMNEGO CHROMU,  poprowadzone ukośnie wokół nadwozia.
Nowa maskownica została ukształtowana zgodnie z aktualną stylistyką marki oraz ozdobiona błyszczącymi listwami CAST IRON, natomiast listwy boczne stały się bardziej masywne i przypominają osłony przednie oraz szerokie nadkola z charakterystycznymi wgłębieniami. Osłona nad przednią szybą w znaczący sposób zmienia proporcje przedniej części pojazdu. Dla większej wygody zapewniono lepszy dostęp do przedniej szyby i silnika.
Do miejsca nocnego postoju można nocą dojechać bez trudu jak za dnia – drogę rozświetla 8 modułów lamp LED z modelu PEUGEOT 508, które zostały wkomponowane bezpośrednio w nadwozie nad przednią szybą.

WYZWANIE NR 2: OCHRONA PRZYRODY

Stworzone na bazie modelu PEUGEOT BOXER L3 nadwozie o długości 6 m zostało zoptymalizowane tak, by zapewnić przestrzeń 10 m² – idealną dla 2 lub 3 osób. Wyznaczono tu cztery odrębne strefy: kuchnię z jadalnią, miejsce do spania, łazienkę oraz przestrzeń kierowcy. Liczne kieszenie i schowki pomieszczą cały sprzęt do uprawiania sportów ekstremalnych oraz codziennego życia!

 

Ekologia i trwałość to ważne aspekty projektu modelu PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT. Szczególną uwagę zwrócono na dobór materiałów: stół, blat i zlew wykonano z naturalnego ARAGONITU – białego minerału, który łączy w sobie twardość naturalnego kamienia z pięknem porcelany, natomiast cała podłoga została wykonana z materiałów, które w 100 procentach pochodzą z recyklingu i w100 procentach nadają się do recyklingu! Użyte tworzywa sztuczne wykonane zostały z samochodowych zbiorników paliwa (85%), butelek po mleku (10%) oraz różnego rodzaju białych produktów (na przykład butelek na mydło w płynie) (5%). Zastosowanie 50 kg przetworzonego plastiku oznacza oszczędność 75 kg CO2 w porównaniu ze standardową podłogą z tworzywa sztucznego.

 

 

Wnętrze otula niczym kokon i utrzymane jest w relaksujących jasnych kolorach, które kontrastują z nadwoziem. Stolarka nadaje wnętrzu dodatkowego uroku, a tapicerka i akcenty zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem tego modelu. Efektowna siateczka techniczna połączona została z tapicerką marki Alcantara® w kolorze szarym GREVAL GREY, zapożyczonym z nowej tapicerki modeli PEUGEOT e-208 GT, 508 HYBRID GT, 508 SW HYBRID GT oraz 3008 HYBRID4. Logo marki BOXER w kolorze MIĘTOWYM zostało dodane metodą druku transferowego – techniką wykorzystywaną przez największe marki odzieżowe – a wprowadzenie pasów bezpieczeństwa w kolorze MIĘTOWYM uchroniło wnętrze przed nudą banalności.

 

WYZWANIE NR 3: ODKRYWANIE

Aby umożliwić użytkownikowi odkrywanie przyrody w sposób przyjazny dla środowiska, model PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT spełnia najnowsze normy emisji spalin (z filtrem DPF Filtr cząstek stałych do paliw z dodatkami  i układem SCRSelektywna redukcja katalityczna ) oraz aktualnie obowiązujące normy Euro 6.

Model PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT to znacznie więcej niż tylko pokaz świetnego stylu. Pojazd równie dobrze radzi sobie na szutrze, błocie i śniegu, co na kamienistej nawierzchni.

Napęd 4x4 zapewniana sprzęgło wiskotyczne i skrzynia rozdzielcza z przodu obsługiwana za pomocą 3 przełączników.
Dostępne są 3 tryby jazdy:
         

  • Z napędem na jedną oś (2WD) z myślą o codziennej eksploatacji 
  • Z napędem na obie osie (4WD), co oznacza możliwość przeniesienia napędu także na tylne koła w razie utraty przyczepności
  • Z blokadą mechanizmu różnicowego, co jest szczególnie przydatne podczas ekstremalnych przepraw oraz przejazdów przez wodę.
4 najwyższej klasy opony zwiększają efektywność napędu na obie osie.  Model PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT wyposażony jest w opony terenowe zakładane na 16-calowe aluminiowe obręcze.
Zwiększony o 30 milimetrów prześwit z przodu oraz o 50 milimetrów z tyłu w połączeniu z silnikiem BlueHDi 165 o momencie obrotowym wynoszącym 370 Nm i sześciostopniową manualną skrzynią biegów pozwalają pokonać niemal każdą przeszkodę.
Dzięki nowemu systemowi nawigacji z 9-calowym ekranem dotykowym nigdy nie zgubisz drogi, a możliwość wprowadzenia wymiarów pojazdu pozwala na omijanie dróg, na których mogą obowiązywać ograniczenia w zakresie wielkości pojazdu.
System nawigacji jest kompatybilny z aplikacją WAZE, która dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym oraz umożliwia połączenie jednocześnie dwóch telefonów przez sieć Bluetooth®.

WYZWANIE NR 4: JESZCZE DALSZE WYPRAWY

Aby uzyskać jeszcze większą swobodę w zakresie wyboru celu wyprawy, można zabrać ze sobą kanadyjkę mocowaną do bagażnika dachowego, dopasowaną kolorystycznie do stylistyki modelu PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT i zwymiarowaną tak, aby nie utrudniać otwierania szyberdachów. Niestandardowa drabinka boczna pasuje do nadkola i zapewnia łatwy dostęp do bagażnika dachowego, nie utrudniając dostępu do wyposażenia zamontowanego z boku.
Wyposażenie obejmuje m.in. także rower PEUGEOT eM02 FS Powertube ATV. Jest to najnowszej generacji rower górski ze wspomaganiem elektrycznym marki PEUGEOT. Kompaktowy akumulator jest wbudowany bezpośrednio w ramę, dzięki czemu nie zakłóca eleganckiego wyglądu. Dzięki podwójnej amortyzacji rower zapewnia ogromną wszechstronność i doskonale sprawdza się podczas jazdy w trudnym terenie. Rower można zamocować do specjalnego bagażnika z tyłu pojazdu PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT. Jego MIĘTOWY kolor współgra z innymi elementami pojazdu w tym samym kolorze i subtelnie kontrastuje z czarnymi matowymi drzwiami.

WYZWANIE NR 5: ZAANGAŻOWANIE CAŁEJ WIEDZY

Ostatnim wyzwaniem było pozyskanie najlepszych partnerów w swoich branżach i zaoferowanie im możliwości nieszablonowego myślenia.

 

DANGEL

Układ przeniesienia napędu na wszystkie koła został opracowany we współpracy z firmą DANGEL – wieloletnim partnerem marki, cieszącym się wielkim uznaniem jako producent napędów na obie osie. Na potrzeby tego konkretnego projektu logo firmy zostało przeprojektowane na kolor MIĘTOWY.

ALPINE

Za systemy nawigacji i rozrywki odpowiada firma ALPINE, która dostosowała je do potrzeb kamperów. Ta opcja jest montowana fabrycznie. Gwarancją bezstresowego podróżowania jest 23-centymetrowy ekran oraz możliwość wprowadzania wymiarów pojazdu. Na mapach wskazano stacje paliw oraz ciekawe miejsca w całej Europie, a także lokalizacje dealerów.

KERROCK I SASMINIMUM

Zlew, blat i stół dostarcza firma KERROCK.
Podłogę zaprojektował start-up SASMINIMUM, który powstał w ramach projektu „Le Pavé”. Producent pozyskuje plastik z odpadów zalegających w środowisku naturalnym oraz wzdłuż morskiej linii brzegowej: odpadów, które zwykle nie trafiają do recyklingu. Podłoga posiada certyfikat Waste&Hope, co oznacza, że surowiec jest droższy w zakupie, ale wyższa cena rekompensuje prospołeczne i proekologiczne zaangażowanie organizacji. Produkt w 100 procentach pochodzi z recyklingu i w 100 procentach nadaje się do recyklingu.