Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

ROWER I SKUTER ONYX: HYBRYDOWE I FUTURYSTYCZNE

/image/44/7/peugeot-onyx-concept-home.44329.329447.jpg
/image/44/7/peugeot-onyx-concept-home.44329.329447.jpg

CONCEPT BIKE

/image/46/5/peugeot-onyx-concept-bike-600.44349.329465.jpg

W oparciu o bogate doświadczenie Peugeot Cycles, wyniesione z wielu wyścigów kolarskich, zespół projektantów stworzył rower triathlonowy CLM (Contre La Montre). Oznacza to powrót do korzeni marki, ale przy nowoczesnym ujęciu prędkości i wydajności.

Muskularne i dynamiczne linie karbonowej ramy zostały zaprojektowane tak, aby modelowi Onyx Concept Bike zapewnić jak najlepszą aerodynamikę. Koła o wysokości 800 mm oraz sztyca pod siodełkiem zostały wykonane z karbonu i ukształtowane tak, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza. Żaden element nie może zakłócać płynności ruchu!

Wszystkie przewody, hamulce oraz akumulator zostały zintegrowane z konstrukcją roweru. Akumulator zasila przypominającą skrzydło samolotu tablicę wskaźników, za pomocą której rowerzysta może w intuicyjny sposób zmieniać biegi.

SCOOTER PEUGEOT ONYX

/image/46/6/peugeot-onyx-concept-scooter-600.44350.329466.jpg

Krajobraz miejski nieustannie się zmienia, a wraz z nim – środki transportu. Model Onyx Concept Scooter, będący swoistym połączeniem świata jednośladów i samochodów osobowych, jest oryginalnym, alternatywnym pojazdem trójkołowym, oferującym możliwość transformacji w motocykl lub skuter, w zależności od potrzeb podróżującego.

Kody stylistyczne Marki Peugeot są natychmiast widoczne w stylistyce tego wszechstronnego super-trójkołowca. Wyróżnia się atletyczną sylwetką o wyprofilowanych liniach, a także dużymi tylnymi oponami (200/50 R17) przywodzącymi na myśl sportowe motocykle.

Inteligentny projekt modelu Onyx Concept Scooter umożliwia łatwą eksploatację w mieście, dzięki kompaktowym rozmiarom. Przewidziano możliwość szybkiej transformacji motocykla w skuter: oferuje się więc dwie konfiguracje, łączące funkcjonalny charakter z dużą przyjemnością z jazdy.