Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

PEUGEOT 308 R HYbrid: WYWAŻONY I RADYKALNY STYL

/image/40/2/308_r_hybrid.16901.329402.jpg
/image/40/2/308_r_hybrid.16901.329402.jpg

PEUGEOT 308 R HYbrid: STYL WYWAŻONY I RADYKALNY

„Idealnie wyważone proporcje PEUGEOT 308, minimalistyczna stylistyka i zaawansowane technologie stanowią idealny punkt wyjścia dla super sportowego samochodu. W PEUGEOT 308 R HYbrid idealnie wykorzystano te atuty, by zaoferować jeszcze bardziej rasową i dynamiczną stylistykę.”


Gilles Vidal, Dyrektor ds. Stylistyki PEUGEOT.

COUPE FRANCHE

/image/40/8/308rhybrid_1504styp_002_style1.16907.329408.jpg

PEUGEOT 308 R HYbrid wyposażono w koła z oponami 235/35 R19 i poszerzony o 80 mm rozstaw osi. Dynamiczny przód samochodu z wyrazistymi wlotami powietrza i z aerodynamicznym zderzakiem z włókien mineralnych, od pierwszej chwili przykuwa uwagę. Linie nadwozia, ciasno opinającego mechaniczne podzespoły, załamują światło i przyciągają wzrok. PEUGEOT 308 R HYbrid zachwyca wyjątkowo intensywną, niebieską barwą lakieru z dodatkiem fluorescencyjnych pigmentów i drobinek szkła. Kolor nawiązuje do hybrydowego zespołu napędowego, to zarazem zestaw barw tradycyjnie zarezerwowany dla wyścigowych francuskich samochodów. Na wysokości tylnych drzwi ostra linia oddziela niebieską część nadwozia od matowego, czarnego tyłu, tworząc układpotwierdzają przynależność PEUGEOT 308 R HYbrid do świata sportowych osiągów Coupe Franche, charakterystyczny dla najbardziej ekstremalnych modeli PEUGEOT.

STYL PEŁEN EKSPRESJI

Grill z motywem szachownicy doprowadza powietrze do innowacyjnego zespołu napędowego, rozwijającego moc 500 KM. W boczne wloty wbudowano listwy diod LED pełniące rolę sekwencyjnych kierunkowskazów. W centralnym wlocie powietrza znalazło się natomiast oznaczenie modelu 308 R HYbrid.

O ekstremalnym charakterze PEUGEOT 308 R HYbrid świadczy również minimalistyczna forma tyłu. Tylna część nadwozia sugeruje doskonałe trzymanie się drogi, a cienki spojler na pokrywie bagażnika dodatkowo poprawia właściwości aerodynamiczne samochodu. W zderzaku umieszczono dwa otwory, odprowadzające ciepłe powietrze generowane przez akumulator.

Pojawiające się na obramowaniach wylotów powietrza i w dolnej części nadwozia białe akcenty o ceramicznym wyglądzie podkreślają dynamiczny charakter samochodu.

IMPONUJĄCE WNĘTRZE W SPORTOWYM STYLU

/image/41/2/habitacle_sportif.16912.329412.jpg

Po raz pierwszy w modelu opracowanym na bazie seryjnie produkowanego samochodu PEUGEOT proponuje materiały, zarezerwowane dotychczas wyłącznie dla modeli koncepcyjnych. Deska rozdzielcza pokryta jest tkaną cyfrowo tkaniną. Ten innowacyjny proces pozwala na uzyskanie dużych i złożonych powłok, miękkich w dotyku bez konieczności uciekania się do pianki, co korzystnie wpływa na masę samochodu. Cyfrowa tkanina pojawia się również na płatach drzwi, w połączeniu ze skórą w czarnym i spatynowanym naturalnym odcieniu.

Drewniane wstawki w górnej części kabiny oraz sufit utrzymane są w barwie grafitowej. Kubełkowe siedzenia pokrywa spatynowana skóra w naturalnym odcieniu. W nawiązaniu do sportowej tradycji, wnętrze wzbogacono o czerwone akcenty: obramowania zegarów, oznaczenie środka kierownicy czy elementy konsoli środkowej.