Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

NOWA JAKOŚĆ SPORTOWYCH SAMOCHODÓW

/image/73/7/peugeot-508pse-1902pj-100.511737.jpg

Wyrafinowania linii nowego modelu 508 PEUGEOT SPORT ENGENEERED Concept dodaje specjalnie stworzony kolor nadwozia Szary Selenium. Dzięki perłowym drobinom pigmentu zmienia odcień w zależności od kąta padania światła. Nowy, energetyczny kolor lakieru podkreślają dodatkowo wstawki w kolorze Kryptonite.

Typowe dla Marki ślady pazurów można dostrzec w skośnych liniach, które są podkreślone LED-owymi diodami tylnych świateł, łączących naprzemiennie fosforyzującą zieleń Kryptonite z czernią. Chromowane elementy ozdobne zastąpiono elementami w kolorze lśniącej czerni, a logo lwa i oznaczenie PEUGEOT 508 otrzymały anodowane wykończenie, takie samo jak w modelu koncepcyjnym PEUGEOT e-Legend.

Boczne lusterka mają teraz obudowę z włókien węglowych i są ponadczasowym symbolem sportowego charakteru.

/image/74/4/peugeot-508pse-1902pj-007.511744.jpg

Prace nad aerodynamiką nowego samochodu studyjnego zostały poprowadzone w całkiem nowym kierunku i przyniosły wyrafinowane proporcje nadwozia.

Przedni zderzak zyskał agresywny kształt, a przy klapach bocznych umieszczono duże wloty powietrza, które chłodzą podzespoły mechaniczne. Listwy grilla tną strumień powietrza i kierują go bezpośrednio w stronę chłodnicy.

/image/74/7/peugeot-508pse-1902pj-002.511747.jpg

Pojawiły się również smukłe listwy na tylnych słupkach. Dolna część nadwozia jest wyposażona w klapy.

Z tyłu nie dodano spojlera, aby nie zakłócić subtelnej równowagi w stylistyce nadwozia. Sportowy charakter modelu podkreśla nowy dyfuzor.

PEUGEOT i-Cockpit - INTUICYJNE OSIĄGI

/image/74/0/peugeot-508pse-1902pj-010.511740.jpg

PEUGEOT i-Cockpit® ma istotne znaczenie dla wysokich osiągów nowego 508 PEUGEOT SPORT ENGINNERED Concept - kompaktowa kierownica znacząco zwiększa zwrotność, a wyświetlacz head-up pozwala skupić się w 100% na drodze.

Nowe siedzenia zapewniają optymalne podparcie. Są pokryte szlachetną skórą łączoną z Alcantarą®, z przeszyciami w kolorach Kryptonite i Czarnym Onyx. Każdy element wnętrza został starannie dopracowany, łącznie z przednimi, środkowymi i tylnymi słupkami, które również są wykończone Alcantarą®.

Impulsowa dźwignia zmiany biegów oferuje nowy rodzaj doznań wzrokowych i dotykowych. Także jest wykończona wstawką z Alcantary®.

Płaty drzwi są perforowane, a w głębi widoczne są elementy w kolorze Kryptonite. Perforacje stopniowo zanikają aż do utworzenia jednolitej powierzchni w obrębie deski rozdzielczej, która jest ozdobiona w górnej części przeszyciami, również w kolorze Kryptonite. Środkową konsolę zdobi wykończenie z włókien węglowych. Całość tworzy wyrafinowane wnętrze o sportowej elegancji.

Nie zapomniano o żadnym szczególe - subtelny akcent w kolorze Kryptonitepojawia się nawet na klamkach drzwi.