SKIP TO CONTENT
Nowy PEUGEOT 308 SW

PEUGEOT 308 SW HYBRID i 308 SW: KOMBI Z SILNIKIEM SPALINOWYM LUB NAPĘDEM HYBRYDOWYM PLUG-IN 

Odrzuć stereotypowe podejście i ciesz się każdą chwilą za kierownicą nowego PEUGEOT 308 SW.  

Postaw na pełen ekspresji nonkonformistyczny styl i nowe technologie, które zapewnią Ci wyższą jakość czasu spędzanego w kabinie. 

Odkryj moc możliwości Power of ChoiceOznacza m.in. wolność wyboru między silnikami spalinowymi lub napędem hybrydowym oraz wsparcie dzięki specjalnej ofercie usług.   Peugeot. Poczuj wolność wyboru nowego kombi PEUGEOT 308 SW z wydajnym silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub napędem hybrydowym typu plug-in. 

 

Intensywne SW, niepoddające się żadnym wpływomNowe kombi PEUGEOT 308 SW z nowym logo marki pośrodku nowego, pionowego grilla wyróżnia się imponującą sylwetką, dodatkowo podkreśloną wydłużoną maską i cofniętą przednią szybą. 

Odważnie proporcje nadwozia, pełen ekspresji i ostry, zmysłowy design świadczą o niekonwencjonalnej osobowości, która wyłamuje się ze stereotypów, ale nie zapomina o praktycznych i modułowych rozwiązaniach. Rasowa kompaktowa sylwetka zapowiada pojemne wnętrze. Atletyczne „kocie” linie są elegancko wykończone chromowanymi elementami, finezyjnym układem świateł i nowym emblematem marki.  

 
 

FINEZYJNE ŚWIATŁA

 

 

Nowe kompaktowe kombi PEUGEOT 308 SW ma charakterystyczny dla marki układ świateł z cienkimi reflektorami. Jest wyposażone w światła Full LEDŚwiatła Full LED z technologią Matrix LED dostępne w standardzie w wersjach GT i GT Pack. Światła w technologii LED w innych wersjach.  z technologią PEUGEOT Matrix LEDAutomatyczna zmiana ustawienia świateł pozwalającą częściej jeździć na długich światłach. , która ułatwia jazdę nocą. 

Ich przedłużeniem są „kły”Daytime Running Light - światła dzienne, które włączają się automatycznie przy każdym uruchomieniu samochodu.  świateł dziennych, podkreślające kocie spojrzenie nowego PEUGEOT 308 SW.  

 

PROPORCJE I POJEMNOŚĆ

Atletyczna i rasowa sylwetka nowego kompaktowego kombi PEUGEOT 308 SW zwraca uwagę aerodynamiczną linią i muskularnym tyłem, który kryje pojemny bagażnikpojemność bagażnika: 608 litrów nad podłogą w dolnym położeniu i do 1634 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy, w zależności od wersji. Funkcja Magic Flat pozwala na złożenie oparcia tylnej kanapy jednym naciśnięciem przycisku od strony bagażnika i uzyskanie płaskiej podłogi. . System bezdotykowego otwierania i zamykania automatycznej klapyDostępny w standardzie, w opcji lub niedostępny, w zależności od wersji.   umożliwia jej otwarcie jednym ruchem stopy pod tylnym zderzakiem, co znacznie ułatwia dostęp. 

Eleganckie relingi dachowe lśniące czernią lakieruDostępne w standardzie w wersjach GT i GT Pack.  stanowią elegancki kontrapunkt, który podkreśla płynną linię wydłużonej sylwetki.   

PANORAMICZNY, OTWIERANY DACH 

Każda trasa może zamienić się w fascynującą podróż, jeśli jedziesz nowym kombi PEUGEOT 308 SW z otwieranym dachem SpoilerDostępny w standardzie w wersjach GT i GT Pack. , który pozwoli Ci lepiej poczuć światło i otaczającą przestrzeń.

NOWY ZNAK PEUGEOT

Nowe srebro-czarne logo marki z kultową głową lwa stanowi nowoczesny akcent w charyzmatycznej sylwetce auta. Pojawia się na grillu, przednich błotnikachDostępne w standardzie w wersjach GT i GT Pack.   i z tyłu nowego kombi. Wyraża pragnienie jakości, ponadczasowy charakter i know-how marki, jednocześnie podkreślając jej 210-letnią tradycję i innowacyjność, służąc klientom szukającym nowej jakości i nowych doznań podczas jazdy.

TYŁ

Tylną sygnaturę świetlną tworzą światła Full LED 3D z sekwencyjnie zapalającymi się śladami trzech pazurówDostępne w standardzie w wersjach GT i GT Pack. , podkreślające zaawansowanie technologiczne i nowoczesność nowego kombi PEUGEOT 308 SW. Idealnie wbudowane, stanowią doskonałe uzupełnienie imponującego tyłu o aerodynamice zoptymalizowanej opadającą linią dachu i wyprofilowanymi bokami nadwozia. 

Szeroki wybór felg z oponami klasy A i A+Opony klasy A i A+ zapewniają lepsze parametry podczas jazdy i zmniejszają zużycie paliwa. Dostępne w wybranych krajach. , wyselekcjonowanymi ze względu na wysokie parametry i zachowanie na drodze stanowi dodatkowe potwierdzenie temperamentu tego atletycznego kombi. 

Nowe podejście do technologii - nowa jakość wręcz uzależniających doznań w kabinie samochodu

 

Zasiądź za sterami nowego ergonomicznego i intuicyjnego PEUGEOT i-Cockpit® wyposażonego w ultratechnologie łączności. 

To kluczowy element wyposażenia samochodów marki, który zapewnia bezpieczeństwo i nową jakość czasu spędzanego w kabinie. Teraz w nowej odsłonie zapewniającej kierowcy i pasażerom lepszą ergonomię i więcej technologii w jeszcze lepszym stylu. 

Obejmuje nową kompaktową i ultraporęczną podgrzewaną kierownicę, panel zegarów w polu widzenia drogi i centralnie umieszczony ekran dotykowy z innowacyjnym systemem multimedialnym PEUGEOT i-Connect. Teraz każdy może dowolnie zmienić konfigurację w zależności od tego, co go interesuje i na co ma ochotę, by zapewnić nową jakość doznań z jazdy. 

 

 

ZAWSZE ONLINE

Nowy pojemnościowy ekran dotykowy 10" HD to rewolucja w multimedialnych systemach pokładowych. Wyposażony w nową technologię infotainment PEUGEOT i-Connect zapewnia realne możliwości personalizacji: 

- Ergonomia jak w smartfoniePrzewijanie stron palcem, widżety, skróty itd. 

- Wyświetlacz z wieloma oknamiCentralny ekran o przekątnej 10” z dostępem do internetu pozwala na jednoczesne wyświetlanie od 1 do 3 okien (nawigacja, multimedia, informacje o samochodzie, o trasie itd.)  

- Kilka profili użytkownikówSkonfiguruj swój profil i zapisz ulubione ustawienia związane z wyświetlaniem informacji, oświetleniem ambientowym i ustawieniami (aż osiem profili).   

- Funkcja bezprzewodowego klonowania ekranu MirrorScreenFunkcja Mirroscreen umożliwia klonowanie ekranu kompatybilnego smartfona i wyświetlenie aplikacji na ekranie samochodu. Dostępna w standardzie.  

- Możliwość jednoczesnego podłączenia 2 smartfonówMożna jednocześnie podłączyć dwa smartfony przez Bluetooth i korzystać z połączeń telefonicznych lub multimediów.  

- Nowe wirtualne PEUGEOT i-toggles - personalizowane skróty do ulubionych funkcjiKażdy przycisk i-toggle jest personalizowanym, dotykowym skrótem do jednej z ulubionych funkcji na ekranie centralnym (obsługa klimatyzacji, wybieranie kontaktów, wybieranie stacji radiowych, uruchamianie aplikacji itd.). W standardzie od poziomu wyposażenia Allure.  

Zapewnij sobie komfortową podróż z nawigacją onlineZ PEUGEOT i-Connect Advanced, dostępnym w standardzie od wersji Allure lub w opcji w wersji Active Pack. Nawigacja online obejmuje funkcję rozpoznawania poleceń głosowych w języku naturalnym. , automatyczną aktualizacją map TomTom® i informacją drogową w czasie rzeczywistym oraz usługą Niebezpieczne strefy, oferowaną w ramach TomTom ServicesDostępne w zależności od kraju. Usługi TomTom® umożliwiają wyświetlanie w czasie rzeczywistym wszelkich istotnych informacji dotyczących jazdy: informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, cenach paliw, parkingach, pogodzie, niebezpiecznych strefach i wyszukiwanie punktów POI oferowanych w ramach usług TomTom (w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju). Pakiet obejmuje trzyletni abonament na te usługi. Po upływie tego okresu może być przedłużony lub odnowiony online (zgodnie z obowiązującymi stawkami). 

 

WYŚWIETLACZ W POLU WIDZENIA DROGI

Dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi zegarów 10” w polu widzenia drogi przydatne informacje wyświetlane są nad kierownicą, bez konieczności odrywania od niej wzroku.   

Nowa kompaktowa i ultraporęczna kierownica wyposażona jest w elementy sterująceKierownica jest wyposażona w przyciski i przełączniki zespolone, które ułatwiają zmianę ustawień wyświetlacza zegarów i ekranu centralnego oraz najważniejszych funkcji samochodu (nawigacji, radia, łączności telefonicznej, systemów wspomagania prowadzenia samochodu itd.). , które pozwalają wybrać informacje i sposób ich wyświetlania na panelu zegarów i centralnym ekranie. 

W wersji GT cyfrowy holograficzny wyświetlacz 3D pokazuje na pierwszym planie najważniejsze informacje, które stają się zdecydowanie bardziej czytelne. 

NOWA ŚRODKOWA KONSOLA

Na nowej środkowej konsoli o ergonomicznej minimalistycznej linii, znajduje się nowa dźwignia automatycznej 8-stopniowej skrzyni biegów EAT8W zależności od typu silnika Nowy PEUGEOT 308 SW może być również wyposażony w manualną, 6-stropniową skrzynią biegów.  oraz nowy panel sterowania klimatyzacją - mniejszy i łatwiejszy w obsłudze. 

Wszystkie przełączniki związane z prowadzeniem samochodu zostały rozmieszczone w zasięgu ręki kierowcy.

Konsola uwolniona od klasycznej dźwigni zmiany biegówW wersjach z automatyczną skrzynią biegów EAT8. , oferuje więcej miejsca do przechowywania oraz matę do bezprzewodowego ładowania smartfonów2 uchwyty na kubki i schowki o pojemności do 14 litrów

 

KOMFORT SIEDZEŃ

Nowy PEUGEOT 308 SW ma obniżoną i wydłużoną sylwetkę. Została precyzyjnie zaprojektowana, aby zapewnić optymalny kompromis między praktycznością a komfortem pasażerów. 

Siedząc wygodnie na podgrzewanychDostępne w standardzie lub w opcji, w zależności od wersji.  przednich fotelach z funkcją masażuDostępnych jest pięć programów masażu, które wykorzystują 8 poduszek pneumatycznych. Dostępne w standardzie, w opcji lub niedostępne, w zależności od wersji. dostępnych jest pięć programów masażu, które wykorzystują 8 poduszek pneumatycznych. Dostępne w standardzie, w opcji lub niedostępne, w zależności od wersji. Ciesz się jakością i estetyką materiałów, którymi wykończono kabinę: melanżowej tkaniny, dziedzin technicznych, Alcantary®, tłoczonej skóry lub barwionej skóry nappa. Fotele posiadają atest AGRAktion Gesunder Rücken (niemieckie stowarzyszenie na rzecz zdrowych pleców) ocenia siedzenia w samochodach pod kątem ergonomii i zakresu regulacji. Dostępne w standardzie, w opcji lub niedostępne, w zależności od wersji..

 

WIĘCEJ NIŻ KOMFORT 

Oddychaj pełną piersią, wyostrz zmysły, rozkoszuj się... 

System Clean CabinSystem filtrowania powietrza w kabinie i na wlocie. Dostępny w standardzie w wersjach GT i GT Pack, w zależności od kraju. to gwarancja jakości i czystości powietrza w kabinie.

W zależności od nastroju możesz też wybrać jeden z ośmiu kolorów oświetlenia ambientowegoW standardzie od poziomu wyposażenia ALLURE. .

Rozkoszuj się rewelacyjną jakością nagłośnienia dzięki systemowi Hi-Fi FocalFrancuska marka Focal® jest światowym liderem w produkcji wysokiej jakości rozwiązań i urządzeń Hi-Fi. W opcji lub niedostępne, w zależności od wersji. , z 10 głośnikami, nowym wzmacniaczem 12-drożnym z cyfrowym systemem obróbki dźwięku ARKAMYS. Poczuj przyjemność słuchania czystych i precyzyjnych dźwięków. 

POWER OF CHOICE

PERFECT FIT

Kupując nowego PEUGEOT 308 SW masz swobodę wyboru - możesz wybrać napęd, który chcesz: 

- hybrydowy typu plug-in - zapewnij sobie swobodę jazdy, tam gdzie chcesz, łącznie z możliwością wjazdu do stref ograniczonego ruchu. 

- silnik spalinowy - wybierz jeden spośród wydajnych i efektywnych energetycznie silników Euro 6, benzynowych lub wysokoprężnych, wyposażonych w funkcję Stop & Start. 

USŁUGI UŁATWIAJĄCE PRZEJŚCIE NA SAMOCHODY ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE 

Ułatw sobie życie i użytkowanie swojej nowej ładowanej hybrydy dzięki usługom, który powstały po to, żeby ułatwić Ci przejście na nowe rodzaje napędu: PEUGEOT Easy-ChargePEUGEOT Easy-Charge ułatwia dostęp do różnych możliwości ładowania w domu lub w biurze. Uzupełnia ją oferta Free2Move, która umożliwia łatwe korzystanie z sieci ponad 220 000 stacji ładowania w Europie.   i PEUGEOT Easy-CarePEUGEOT Easy-Care obejmuje umowy serwisowe i umowy assistance. Pozwala również uzyskać certyfikat stanu akumulatora, przydatny przy odsprzedaży akumulatora. . 

Ciesz się pełnym spokojem dzięki nieodpłatnej aplikacji MyPeugeot, która pozwoli zdalnie włączyć ładowanie akumulatora i chłodzenie lub nagrzewanie twojego nowego PEUGEOT 308 SW. 

TECHNOLOGIA
Przyjemność jazdy, jakiej jeszcze nie znałeś

Doceń doskonałe trzymanie się drogi i przyjemność jazdy za kierownicą nowego kompaktowego kombi PEUGEOT 308 SW. 

Zrób kolejny krok w stronę jazdy półautonomicznej z adaptacyjnym tempomatemDostępna w standardzie, w opcji lub niedostępna, w zależności od wersji.  z funkcją Stop & Go i systemem aktywnego monitorowania pasa ruchuDostępna w standardzie, w opcji lub niedostępna, w zależności od wersji. . 

Nowy PEUGEOT 308 SW jest wyposażony w liczne systemy wspomagania prowadzenia i manewrowania, które zwiększają komfort podróżowania i bezpieczeństwo:

• Nowa kamera cofania 180°Dostępna w standardzie, w opcji lub niedostępna, w zależności od wersji.  o wysokiej rozdzielczości

• Wspomaganie parkowania 360° z 4 kameramiDostępna w standardzie, w opcji lub niedostępna, w zależności od wersji. 

• System dalekosiężnego monitorowania martwego pola widzeniaDostępna w standardzie, w opcji lub niedostępna, w zależności od wersji. 

ZWIĘKSZ SWÓJ ZASIĘG 

Jeśli chcesz zadbać o utrzymanie wysokiego zasięgu akumulatora PEUGEOT 308 SW HYBRID i dostosować jazdę do swoich preferencji masz do wyboru jeden z trzech trybów jazdy, dostosowany do trasy i Twoich upodobań: 

  • Tryb Electric: jazda w trybie 100% elektrycznymTryb Electric jest włączany domyślnie w momencie uruchomienia silnika  do prędkości 135 km/h 
  • Hybrid: naprzemienne korzystanie z trybu elektrycznego i spalinowego, aby optymalnie wykorzystać energię 
  • Sport: wykorzystuje całą dostępną moc silnika spalinowego i silników elektrycznych, zapewniając maksymalne osiągi
HAMOWANIE Z ODZYSKIWANIEM ENERGIIUkład hamowania rekuperacyjnego nowego PEUGEOT 308 SW HYBRID daje możliwość odzyskiwania energii podczas hamowania lub zwalniania po zdjęciu nogi z pedału gazuEnergia hamowania, tracona w samochodach z silnikiem spalinowym, w PEUGEOT 308 SW HYBRID jest wykorzystywana do doładowania akumulatora.  .  

Funkcja pozwala na częściowe naładowanie akumulatora trakcyjnego i zwiększenie zasięgu w trybie elektrycznym.

Włączenie funkcji „Brake” za pomocą dźwigni na środkowej konsoli umożliwia wyhamowanie samochodu bez naciskania na pedał hamulca. Hamowanie silnikiem umożliwia odzyskiwanie energii i ładowanie akumulatora.

AKUMULATOR LITOWO-JONOWY (240-400 V)

Zasięg samochodu w trybie 100% elektrycznym wynosi do 60 km WLTPDane szacunkowe, podawane orientacyjnie, w oczekiwaniu na ich potwierdzenie w procesie homologacji WLTP. Zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 60 km w zależności od opcji i wyposażenia samochodu. Zasięg może się różnić w zależności od rzeczywistych warunków eksploatacji (warunki pogodowe, styl jazdy itp.). .  

- Pojemność akumulatora wynosi 12,4 kWh.

- Wysokonapięciowy akumulator znajduje się pod tylną kanapą i nie zmniejsza ani kabiny ani pojemności bagażnika nad podłogą.

- Funkcja e-SAVE umożliwia kierowcy zarezerwowanie odpowiedniego zasięgu w trybie elektrycznym, z którego może skorzystać podczas zaplanowanej podróży. Jest szczególnie przydatna w strefach ograniczonego ruchu.

Akumulator ma 8-letnią gwarancję do przebiegu 160 tys. km na 70% pojemności.

SILNIKI

NAPĘD HYBRYDOWY TYPU PLUG-IN

HYBRID 225 e-EAT8, w skład którego wchodzi: 

- Silnik PureTech o mocy 180 KM (132 kW)Od 26 g C0₂/km – Dane szacunkowe, podane orientacyjnie, w oczekiwaniu na ich potwierdzenie w procesie homologacji WLTP.  

- Silnik elektryczny o mocy 81 kW 

- Elektrycznie sterowana, automatyczna skrzynia biegów e-EAT8

HYBRID 180 e-EAT8, w skład którego wchodzi:

- Silnik PureTech o mocy 150 KM (110 kW)Od 25 g C0₂/km – Dane szacunkowe, podane orientacyjnie, w oczekiwaniu na ich potwierdzenie w procesie homologacji WLTP.   

- Silnik elektryczny o mocy 81 kW 

- Elektrycznie sterowana, automatyczna skrzynia biegów e-EAT8

Akumulator o pojemności 12,4 kWh zapewnia zasięg nawet 60 km w trybie elektrycznym w cyklu WLTP.Dane szacunkowe, podawane orientacyjnie, w oczekiwaniu na ich potwierdzenie w procesie homologacji WLTP . Zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 60 km w zależności od opcji i wyposażenia samochodu. Zasięg może się różnić w zależności od rzeczywistych warunków eksploatacji (warunki pogodowe, styl jazdy itp.). 

 

ZASIĘG I CZAS ŁADOWANIA

Zasięg litowo-jonowego akumulatora trakcyjnego nowego Peugeot 308 SW HYBRID w trybie Electric wynosi do 60 km zgodnie z protokołem homologacji WLTPW trakcie homologacji zgodnie z protokołem WLTP* (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure = światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich). WLTP to standard, który oferuje bardziej wiarygodne wskazanie szacowanego zasięgu w oparciu o rzeczywisty sposób eksploatacji pojazdu.  .

Szacowany czas ładowania akumulatora PEUGEOT 308 SW HYBRID do pełna:

• 1 godzina 40 minut ze stacji Wallbox (32 A) 7,4 kWPrzy wykorzystaniu dostępnej w opcji ładowarki prądu jednofazowego 7,4 kW  

• 7 godzin 5 minut ze standardowego gniazda (8 A)Przy wykorzystaniu dostępnej w opcji ładowarki prądu jednofazowego 3,7 kW

 

SILNIKI SPALINOWE

Trzy silniki benzynoweW trakcie homologacji WLTP. – trzycylindrowe o pojemności skokowej 1,2 l:

• PureTech 110 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach

• PureTech 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach

• PureTech 130 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8EAT8: Efficient Automatic Transmission 8 – automatyczna, 8-przełożeniowa skrzynia biegów .

 

Dwa silniki wysokoprężneEAT8: Efficient Automatic Transmission 8 – automatyczna, 8-przełożeniowa skrzynia biegów  – czterocylindrowe o pojemności skokowej 1,5 l:

• BlueHDi 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach

• BlueHDi 130 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8EAT8: Efficient Automatic Transmission 8 – automatyczna, 8-przełożeniowa skrzynia biegów .

 

Silniki Euro 6W trakcie homologacji WLTP.  najnowszej generacji wyposażone w technologię Stop & Start zapewniają niską emisję CO2, mniejsze zużycie paliwa, wyższą przyjemności jazdy i wysokiej klasy osiągi. 

WYMIARY

WYMIARY ZEWNĘTRZNE NOWEGO PEUGEOT 308 SW 

 

 

WYMIARY WEWNĘTRZNE NOWEGO PEUGEOT 308 SW

 

Przednie miejsca:

  •  Szerokość nad przednimi podłokietnikami: 1443 mm
  •  Wysokość od siedzenia do dachu pod kątem 14°: 891 mm

 

Tylne miejsca:

  • Szerokość nad tylnymi podłokietnikami: 1414 mm
  • Miejsce na wysokości kolan z tyłu: 129 mm
WYMIARY BAGAŻNIKA NOWEGO PEUGEOT 308 SW