Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

PEUGEOT 208 5-DRZWIOWY | WNĘTRZE

Peugeot 208 to nieustannie jeden z najpopularniejszych kompaktowych samochodów miejskich. Popularny, ekonomiczny, doczekał się swojego niesamowitego następcy - nowego Peugeot 208
Peugeot 208 to nieustannie jeden z najpopularniejszych kompaktowych samochodów miejskich. Popularny, ekonomiczny, doczekał się swojego niesamowitego następcy - nowego Peugeot 208

PEUGEOT 208 5-D

Zespoły designerów i inżynierów Peugeot pracujące nad modelem 208 podjęły śmiałe wyzwanie. Nowe rozwiązania we wnętrzu auta, przy zastosowaniu nowatorskiego Peugeot i-Cockpit pozwoliły, by ergonomia miejsca kierowcy w 208 stała się bardziej przyjazna.

OŚWIETLENIE

W centrum zainteresowania projektantów znalazła się szczególnie kwestia oświetlenia przez wzgląd na chęć oddania typowego dla nowych technologii wrażenia jasności. Dano temu wyraz poprzez podświetlenie tablicy przyrządów białymi diodami oraz zastosowanie niebieskiej poświaty podkreślającej panoramiczne okno dachowe.

DESIGN WNĘTRZA

Wnętrze pojazdu charakteryzuje się nowoczesnym designem perfekcyjnie połączonym z wyglądem zewnętrznym. Projekt deski rozdzielczej, intuicyjnej i o lekkim stylu, nawiewy powietrza umieszczone symetrycznie na jej krańcach przypominające swym kształtem oczy kota i eleganckie wykończenia dowodzą precyzji, z jaką stworzony został każdy detal.

INTUICYJNA POZYCJA ZA KIEROWNICĄ

Pozycja za kierownicą Peugeot 208 została całkowicie przeprojektowana. Dzięki wykorzystaniu bardziej naturalnych, prostszych rozwiązań intuicyjna deska rozdzielcza zapewnia większą przyjemność z jazdy, łatwiejsze prowadzenie i wyższą precyzję manewrowania. Dla lepszej kontroli nad samochodem oraz spotęgowania doznań z jazdy zmniejszono rozmiar kierownicy. Z kolei przeniesienie tablicy zegarów nad kierownicą zapewnia kierowcy wygodniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z zawartych na niej informacji.

EKRAN DOTYKOWY

/image/65/0/peugeot-208-3d-ekran-dotykowy3.71650.jpg
/image/65/1/peugeot-208-3d-ekran-dotykowy4.71651.jpg

Peugeot 208 to pierwszy model, w którym wykorzystano nową koncepcję wnętrza - Peugeot i-Cockpit. To rozwiązanie ergonomiczne składające się z kompaktowej kierownicy, ekranu dotykowego i zegarów w polu widzenia drogi znacząco ułatwia obsługę wszystkich elementów deski rozdzielczej, które są niezbędne do swobodnego wykorzystywania funkcji auta. Kierowca za pomocą umieszczonego na wyciągnięcie ręki ekranu dotykowego może obsługiwać radio, zestaw głośnomówiący, nawigację czy też funkcję Mirror Screen. Mnogość funkcji oraz intuicyjna obsługa kreują 208 na wyznacznik naszych czasów oraz wzmacniają bezpośrednią i naturalną relację pomiędzy samochodem i jego kierowcą.

KOMFORT

wygodne i komfortowe wnętrze Peugeot 208

Miękkość zastosowanych materiałów wykończeniowych oraz dyskretne oświetlenie diodowe pozwalają delektować się spokojem i harmonią tego nowoczesnego wnętrza.

KOMPAKTOWY I PRZYJAZNY

/image/31/4/peugeot-208-5d-kompaktowy-i-przyjazny.73314.jpg

Model 208 to przyjazne w codziennym użytkowaniu auto miejskie. Nowoczesna architektura i rozwiązania zgodne z trendami w segmencie sprawiły, że jest dłuższy od poprzednika, a dzięki nowej budowie foteli przednich i ogólnej optymalizacji wnętrza, uzyskano większą ilość miejsca na tylnych siedzeniach oraz w przestrzeni bagażowej.