Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Nowy SUV PEUGEOT 3008 nagrodą w IV Pucharze Zakopanego

aktualności
aktualności
aktualności

Sportowy 2017 rok  marka PEUGEOT rozpoczęła od spektakularnego potrójnego zwycięstwa w legendarnym rajdzie Dakar, w którym zwycięskie załogi startowały nowym PEUGEOT 3008DKR. Tę wyścigową maszynę PEUGEOT SPORT we współpracy z centrum stylu PEUGEOT, opracowały na bazie nowego SUV-a PEUGEOT 3008.

Nowy SUV PEUGEOT 3008, który zadebiutował na polskim rynku w listopadzie ubiegłego roku, był nagrodą główną w ważnym wydarzeniu sportowym w Polsce: zakończonym właśnie IV Pucharze Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, którego Partnerem była firma PEUGEOT Polska – fundator nagrody.

W ostatnią sobotę, w promieniach słońca, na zakopiańskiej Harendzie rozegrane zostały ostatnie zawody Pucharu, organizowane przez Miasto Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z największymi zakopiańskimi stacjami narciarskimi: Harendą, Polaną Szymoszkową i Kasprowym Wierchem. Sportowa rywalizacja toczyła się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i możliwość startu w konkurencji finałowej, w której do wygrania był właśnie nowy SUV PEUGEOT 3008.

Już po pierwszym przejeździe widać było, że profesjonalnie przygotowany stok, na którym dwa tygodnie wcześniej odbywał się Puchar Europy, nie należy do najłatwiejszych i można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zawody na Harendzie w swoich grupach wiekowych wygrały: Zofia Rumińska, Ewa Derwinis, Magdalena Stoch Kolasa i Monika Przygocka. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi byli: Marian Soboński, Edmund Górny, Marek Smetana, Wojciech Gajewski, Paweł Bucki, Grzegorz Majcher i Kamil Krawczyk.

W klasyfikacji generalnej wśród kobiet zwyciężyły: Zofia Rumińska, Ewa Derwinis, Magdalena Stoch Kolasa i Paulina Pawłowska, a wśród mężczyzn: Marian Soboński, Edmund Górny, Andrzej Gomuliński, Wojciech Gajewski, Paweł Bucki, Grzegorz Majcher i Tomasz Kępa. Pełna lista wyników dostępna jest na stronach: www.zakopane.pl i www.zakopane.eu.

Jak podkreślają organizatorzy podczas zawodów liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i pozytywne, sportowe emocje. W zawodach startowali narciarze w wieku od 18 do 84 lat, nie tylko z Podhala, ale również z odległych zakątków Polski a nawet z zagranicy. Wśród startujących byli narciarze m.in. z: Żywca, Krakowa, Julianowa, Warszawy, Poznania, Ustronia, Szczawnicy, Białegostoku a nawet niemieckiego Hagen. Do finału mógł dostać się każdy uczestnik. Wystarczyło tylko wziąć udział we wszystkich tegorocznych zawodach, to już dawało szansę na uzyskanie przepustki do finału, w którym oprócz zwycięzców swoich grup wiekowych, startowali zdobywcy dzikich kart. W finale wystartowało 12 mężczyzn i 4 kobiety: Wojciech Gajewski, Marian Soboński, Paulina Pawłowska, Ewa Derwinis, Zofia Rumińska, Edmund Górny, Grzegorz Majcher, Tomasz Kępa, Magdalena Stoch Kolasa, Jan Michalik, Paweł Bucki, Paweł Łukaszewicz, Maciej Wawrzonkiewicz, Witold Smętek, Jacek Pyrek i Marek Stanupiedzis. Wszyscy starali się w swoim przejedzie jak najbardziej zbliżyć do czasu wyznaczonego przez wielokrotnego Rajdowego Mistrza Polski Tomasza Gryca, kierowcę Peugeot 208 R2, który swoim przejazdem wyznaczył czas wzorcowy ostatniego slalomu na 53.34 s.

Wiele było technik i różnych sposobów by zbliżyć się do wyznaczonego czasu. Początkowo najbliżej zwycięstwa była Paulina Pawłowska z czasem 52.38 s., jednak świetnie zjechała również Ewa Derwinis 52.63 s., którą jednak szybko na prowadzeniu zastąpiła Zofia Rumińska z czasem 52.82 s. Kolejne 11 osób nie zdołało już poprawić wyniku Pani Zosi i ostatecznie to właśnie ona, po pełnym emocji oczekiwaniu na przejazd kolejnych zawodników, wygrała nagrodę główną - nowego SUV-a PEUGEOT 3008, do którego symboliczny kluczyk wraz z pamiątkowym Pucharem Zakopanego, wręczyli Manager ds. reklamy Peugeot Polska Paweł Orlik i Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula. Radości zwyciężczyni nie było końca. A jest się z czego cieszyć.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 stanowi bowiem doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami - spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Gdy wsiada się do nowego SUV-a PEUGEOT 3008, nie sposób nie zwrócić uwagi na fantastyczne, futurystyczne stanowisko kierowcy - to właśnie najnowszy PEUGEOT i-Cockpit® czyli jeszcze bardziej kompaktowa kierownica, ekran dotykowy 8″ przypominający tablet, zainstalowany w centralnym punkcie deski rozdzielczej oraz panel wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3”, który ma możliwość konfiguracji i personalizacji. Dostarcza on wszystkich niezbędnych podczas jazdy informacji. Panel centralny został również wyposażony w 6 przełączników typu „Toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do głównych funkcji auta takich jak system audio, klimatyzacja, nawigacja, parametry samochodu i telefonu.

Nowy SUV Peugeot 3008 to uosobienie wartości marki Peugeot – elegancki, dynamiczny, zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze detale i zapewniający niespotykaną dotąd przyjemność z jazdy.

W sobotę wieczorem, w modnym zakopiańskim klubie Le Scandale, odbyło się podsumowanie całej edycji IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Puchary dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej wręczali Dorota Kozłowska - PR Manager Peugeot Polska, Beata Majcher - Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, Maciej Wojak - Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane, Jan Walkosz Jambor - Prezes Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa oraz Łukasz Chmielowski - przedstawiciel PKL-u.

Kontakt dla prasy: 

dorota.kozlowska@peugeot.com

Tel : +48 22 44 42 114

Tel kom. : +48 507 008 185

PEUGEOT

Marka Peugeot obiecuje użytkownikom swoich samochodów niezapomniane wrażenia i przyjemność z jazdy, bezkompromisową jakość i elegancką stylistykę, które uwalniają wyjątkowe emocje za kierownicą każdego samochodu Peugeot.

Peugeot działa w blisko 160 krajach i posiada sieć ponad 10 tysięcy punktów sprzedaży. W 2016 r. sprzedaż marki wzrosła o 12,3%, do poziomu 1 919 460 samochodów. Peugeot to połączenie najwyższych standardów, precyzji, atrakcyjnego wyglądu i emocji. Jego ambicją jest zdobycie pozycji powszechnie dostępnej marki premium, obecnej na całym świecie.

W tym roku marka zapisała nową kartę w swojej historii, sięgającej 1889 roku, dzięki niedawnemu potrójnemu zwycięstwu nowego PEUGEOT 3008 DKR w kolejnej edycji legendarnego Rajdu Dakar.

puchar zakopanego