SKIP TO CONTENT

WYMIANA OLEJU SILNIKOWEGO

Wymiana oleju w PEUGEOT

WYMIANA OLEJU SILNIKOWEGO

• Gwarancja zastosowania odpowiedniego oleju do Twojego pojazdu

• Wymiana filtra oleju

OLEJ SILNIKOWY

 • Zmniejsza tarcie i zużycie ruchomych części w silniku (korbowody, tłoki, itp.),
 • Umożliwia prawidłowe chłodzenie silnika,
 • Zmniejsza ilość zanieczyszczeń w silniku, 
 • Pomaga zachować szczelność między tłokami i cylindrami,
 • Chroni elementy silnika przed korozją,
 • Ułatwia rozruch silnika w szerokim zakresie temperatur. Oleje syntetyczne nowej generacji pozwalają również na:
 • Zmniejszenie emisji CO2 poprzez wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa przez silnik.
 • Zoptymalizowanie działania systemów redukujących poziom emisji spalin, takich jak katalizator i filtr cząstek stałych.

 

Utrzymywanie odpowiedniego poziomu oleju w silniku jest niezbędne. Na bagnecie kontrolnym powinien on być widoczny między oznaczeniami min. i maks. 

PEUGEOT zaleca sprawdzanie poziomu oleju co 5000 km oraz przed dłuższymi podróżami.

 

PEUGEOT zaleca regularną wymianę filtra oleju w silniku. Odpowiednie smarowanie silnika zapewnia jego dobry stan techniczny, wydłuża jego żywotność i utrzymuje jego wysokie osiągi.

FILTR OLEJU

 • Zapewnia odpowiednią czystość oleju,
 • Wychwytuje, pozostałości po spalaniu i opiłki metalu powstałe w wyniku normalnego zużycia części silnika,
 • Przyczynia się do obniżenia temperatury oleju.

 

PEUGEOT zaleca wymianę filtra oleju przy każdej wymianie oleju, aby zapewnić długą żywotność silnika.

JAKI OLEJ SILNIKOWY NALEŻY STOSOWAĆ?

Aby zapewnić optymalne działanie silnika i spełnić wymagania nowoczesnych technologii opracowanych przez PEUGEOT, stosuj oleje, o których informacje znajdziesz w instrukcji obsługi Twojego samochodu. Stosowanie się do tego zalecenia zwiększy trwałość silnika

 

Peugeot poleca TotalEnergies

BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE PRZEZ STANDARDY PEUGEOT

Nowe europejskie normy emisji spalin Euro 6 określają ich maksymalne poziomy, których bezwzględnie nie należy przekraczać.

Aby Twój PEUGEOT mógł je spełniać, producent ustanawia własne, specyficzne normy dla zalecanych olejów silnikowych, jeszcze surowsze niż normy europejskie.

 
STANDARDY PEUGEOT WYBIEGAJĄCE W PRZYSZŁOŚĆ 
Kompatybilne z biopaliwami środki smarne, spełniające surowe normy PEUGEOT, aktywnie przyczyniają się do zmniejszenia szkodliwych emisji spalin, a tym samym jednocześnie zapewniają prawidłowe działanie elementów silnika. 

MARKA PEUGEOT I OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO 

Jako odpowiedzialny producent, PEUGEOT aktywnie uczestniczy w procesie usuwania szkodliwych substancji. Od projektowania naszych samochodów po recykling zużytych części, PEUGEOT wraz ze swoją siecią zobowiązują się do odpowiedzialności za środowisko naturalne na każdym etapie cyklu życia pojazdu. 
USŁUGI PEUGEOT
ORYGINALNY SERWIS PEUGEOT

Jakość oryginału, spokojna głowa w standardzieKompleksowa obsługa  obejmująca czynności serwisowe wykonywane przez naszych specjalistów, robociznę i oryginalne części zamienne. Wszystkie części wykorzystywane w ramach obsługi serwisowej są identyczne z tymi montowanymi fabrycznie w nowych pojazdach. Są najlepiej dopasowane do Twojego samochodu i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Jakość oryginalnych części to gwarancja najlepszego stanu pojazdu na wiele lat oraz przyjemności z jazdy.

 
EKONOMICZNA OFERTA PEUGEOT

Połączenie wysokiej jakości, ceny i wydajnościKompleksowy serwis obejmujący robociznę i części marki Eurorepar - gamy części zamiennych i produktów motoryzacyjnych, przeznaczonych do pojazdów różnych marek starszych niż trzy lata, w cenach istotnie  niższych w porównaniu z częściami oryginalnymi.