SKIP TO CONTENT
Serwis układu hamulcowego PEUGEOT | Obsługa serwisowa PEUGEOT

SERWIS UKŁADU HAMULCOWEGO

 

 

 

 
SERWIS UKŁADU HAMULCOWEGO


Możesz zlecić diagnozę układu hamulcowego, aby sprawdzić stan jego najważniejszych elementów (np. , klocki, tarcze i zaciski, bębny) w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
KTÓRE ELEMENTY UKŁADU HAMULCOWEGO ULEGAJĄ ZUŻYCIU?
KLOCKI HAMULCOWE
 
  • Tarcie wywołane hamowaniem prowadzi do  powstania bardzo wysokiej temperatury. 
  • Materiał, z którego wykonane są klocki hamulcowe, jest bardziej miękki niż materiał, z którego wykonane są tarcze, dlatego szybciej się zużywa.

Zużyte klocki mogą uszkodzić tarczę hamulcową wskutek tarcia elementów stalowych o jej powierzchnię.

 

Zalecenia dotyczące eksploatacji :

Sprawdzaj stan klocków hamulcowych podczas każdego przeglądu okresowego (co ok. 10 000 - 15 000 km).

Zleć ich wymianę, gdy grubość okładziny osiągnie 2 mm.

TARCZE HAMULCOWE

Każde hamowanie stanowi duże obciążenie dla tarcz hamulcowych. Postępujące zużycie może powodować wibracje tarcz. Ich dobry stan ma wpływ na optymalną skuteczność hamowania 

 

 

Zalecenia dotyczące eksploatacji

Należy kontrolować grubość tarcz podczas każdej wymiany . 

 HAMULCE BĘBNOWE

Mimo że zużywają się w mniejszym stopniu niż tarcze i klocki hamulcowe, są narażone na działanie podobnych sił.

 

Zalecenia dotyczące eksploatacji 

Regularnie zlecaj kontrolę hamulców bębnowych (co ok. 20 000 km). Szczęki należy wymienić, gdy grubość okładzin spadnie do 1,5 mm.

PŁYN HAMULCOWY
  • Zużyty płyn może pogorszyć skuteczność hamowania, a nieszczelność układu hydraulicznego może spowodować poważną awarię hamulców. Lampka kontrolna na desce rozdzielczej ma za zadanie ostrzegać o zbyt niskim poziomie płynu w układzie.
  • W przypadku dużego spadku poziomu płynu hamulcowego, jak najszybciej skontaktuj się z serwisem PEUGEOT.

 

Zalecenia dotyczące eksploatacji:

Płyn hamulcowy należy wymieniać co najmniej raz na dwa lata lub co 40 000 lub 60 000 km przebiegu.

OZNAKI ZUŻYCIA ELEMENTÓW UKŁADU HAMULCOWEGO

 

 

PEDAŁ HAMULCA JEST ZBYT TWARDY
Przyczyną może być uszkodzenie układu wspomagania hamulców, przewodów układu hydraulicznego lub instalacji elektrycznej, zacisków lub cylinderków hamulcowych itd.
PEDAŁ HAMULCA JEST ZBYT MIĘKKI
Pedał luźno "wpada w podłogę" i trzeba kilkakrotnie go naciskać, by uzyskać efekt hamowania. Jest to oznaka poważnego problemu z układem hydraulicznym. Należy zatrzymać się i skontaktować z serwisem PEUGEOT. 
SAMOCHÓD  "ŚCIĄGA NA BOK" PODCZAS HAMOWANIA
Przyczyną może być zablokowany zacisk lub cylinderek hamulcowy w jednym z kół.  Pojazd zachowuje się podobnie w przypadku zbyt niskiego ciśnienia w jednej z opon lub uszkodzonych czy zużytych amortyzatorów.
PODCZAS HAMOWANIA POJAWIAJĄ SIĘ WIBRACJE KOŁA KIEROWNICZEGO
Jest to prawdopodobnie związane z uszkodzonymi tarczami hamulcowymi, nadmiernym luzem któregoś z elementów układu zawieszenia lub kierowniczego.
SAMOCHÓD NIE UTRZYMUJE KIERUNKU JAZDY ("TRZĘSIE SIĘ")  PODCZAS HAMOWANIA
Jeśli hamulce blokują się przy niewielkim nacisku na pedał najmniejszym nacisku, może to oznaczać problem z tarczami, bębnami lub szczękami hamulcowymi.
BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE PRZEZ STANDARDY PEUGEOT

Części PEUGEOT oferują wyjątkową jakość i odpowiadają surowym specyfikacjom technicznym.

W kwestii bezpieczeństwa, nasza marka gwarantuje przestrzeganie najwyższych standardów w zakresie jakości zastosowanych materiałów, ich odporności na zużycie i skuteczności działania.

 
MARKA PEUGEOT I OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO 
Jako odpowiedzialny producent, PEUGEOT aktywnie uczestniczy w procesie usuwania szkodliwych substancji. Od projektowania naszych samochodów po recykling zużytych części, PEUGEOT wraz ze swoją siecią zobowiązują się do odpowiedzialności za środowisko naturalne na każdym etapie cyklu życia pojazdu. 
USŁUGI PEUGEOT
ORYGINALNY SERWIS PEUGEOT
Jakość oryginału, spokojna głowa w standardzie
 
Kompleksowa obsługa obejmująca czynności serwisowe wykonywane przez naszych specjalistów, robociznę i oryginalne części zamienne. Wszystkie części wykorzystywane w ramach obsługi serwisowej są identyczne z tymi montowanymi fabrycznie w nowych pojazdach. Są najlepiej dopasowane do Twojego samochodu i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Jakość oryginalnych części to gwarancja najlepszego stanu pojazdu na wiele lat oraz przyjemności z jazdy.
 
EKONOMICZNA OFERTA PEUGEOT

Połączenie wysokiej jakości, ceny i wydajności

Kompleksowy serwis obejmujący robociznę i części marki Eurorepar - gamy części zamiennych i produktów motoryzacyjnych,  przeznaczonych do pojazdów różnych marek starszych niż trzy lata, w cenach istotnie niższych w porównaniu z częściami oryginalnymi.