SKIP TO CONTENT

USŁUGA MONTAŻU I WYWAŻANIA KÓŁ

Montaż i wyważanie PEUGEOT

USŁUGA MONTAŻU I WYWAŻANIA KÓŁ

• Montaż opon i wyważanie kół

• Wymiana zaworu

• Kontrole wizualne przeprowadzane przez ekspertów PEUGEOT

 

 

 

ZAUFAJ SERWISOWI PEUGEOT

 • Sprawdzaj ciśnienie w oponach raz w miesiącu i przed każdą dłuższą podróżą. Najlepiej robić to, gdy opony są zimne. Niedopompowanie opon skraca ich żywotność, zwiększa zużycie paliwa i pogarsza właściwości jezdne pojazdu.
 • Ciśnienie zalecane przez producenta pojazdu jest pokazane na naklejce widocznej po otwarciu drzwi kierowcy oraz w instrukcji obsługi.
 • Regularnie sprawdzaj zużycie opon, patrząc na wskaźnik zużycia.
 • Opony z wybrzuszeniami, pęknięciami, nacięciami, ciałami obcymi lub nieregularnym zużyciem powinny być sprawdzone przez autoryzowany warsztat.
 • Bez względu na przebieg, głębokość bieżnika oraz inne czynniki, powinno rozważyć się wymianę opon co pięć lat. Nie należy zapominać o kole zapasowym. Twoje bezpieczeństwo od tego zależy. Podczas corocznego przeglądu samochodu stan kół i opon jest wnikliwie sprawdzany.
 • W przypadku samochodów z napędem 4x4 zaleca się wymianę wszystkich czterech opon jednocześnie. 

 

 

JAZDA NA OPONACH ZIMOWYCH

Aby umożliwić Ci wyruszenie na zimowe drogi bez obaw,  PEUGEOT oferuje szeroką gamę opon, dzięki którym Twój pojazd będzie dobrze przygotowany do jazdy w trudnych warunkach pogodowych: śnieg, deszcz, mgła, lód i gołoledź to tylko niektóre z czynników, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. 

Opony zimowe, zaprojektowane w celu zapewnienia lepszej przyczepności, są jedynymi oponami wyprodukowanymi z wykorzystaniem technologii, która jest w stanie zoptymalizować przyczepność do drogi i hamowanie pojazdu. Gdy temperatura otoczenia spada poniżej 7°C, pora wymienić opony na zimowe. Stawką jest Twoje bezpieczeństwo.

 

ZAUFAJ SERWISOWI PEUGEOT

 •  Wbrew temu, co można czasami usłuyszeć, specjalna mieszanka gumowa stosowana w oponach zimowych jest tak samo trwała, jak ta stosowana guma w oponach letnich.
 • Gdy nie są używane, opony zimowe , należy je starannie przechowywać, aby zachowały swoje właściwości. Skontaktuj się ze swoim doradcą w Serwisie PEUGEOT w sprawie przechowywania opon w Hotelu dla opon i kół

 

Serwis PEUGEOT oferuje również łańcuchy śniegowe i osłony tekstylne do opon.

WYBÓR OPON

Rozmiar, dopuszczalna prędkość i obciążenie opon są ustalane przez producenta pojazdu. Dobierane są dla jak najlepszej równowagi w zakresie bezpieczeństwa, zachowania na drodze i osiągów Twojego PEUGEOT. 

Nie wybieraj opon, których indeks prędkości lub nośności jest niższy niż ten zalecony przez producenta. Jest to niebezpieczne i prawnie zabronione.

 

 

ROZMIAR OPON 

NP : 195/55/15

 • 195 = szerokość bieżnika opony.
 • 55 = wysokość ściany bocznej jako % szerokości opony.
 • 15 = średnica felgi w calach.

OZNACZENIA NA OPONACH

INDEKS OBCIĄŻENIA

Maksymalne obciążenie opony przy maksymalnej prędkości (wskazanej przez wskaźnik prędkości).

 

INDEKS PRĘDKOŚCI

Maksymalna dopuszczalna prędkość dla obciążenia wskazanego przez wskaźnik nośności.

 

WSKAŹNIK ZUŻYCIA

Wskaźnik zużycia bieżnika znajduje się wewnątrz struktury bieżnika, w jednym z głównych rowków.

 

 

 

NIEZAWODNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO OPON POLECANYCH PRZEZ PEUGEOT
Nasze opony pochodzą od renomowanych, światowych producentów, których doświadczenie jest solidnie ugruntowane. Rygorystycznie przetestowane pod kątem niezawodności i odpowiedniego doboru do Twojego PEUGEOT, opony te oferują niezwykłe właściwości techniczne i gwarancję bezpieczeństwa. Zapytaj swojego doradcę w serwisie PEUGEOT o najlepszy wybór dla Twojego samochodu, stylu jazdy i budżetu. 
MARKA PEUGEOT I OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO
Jako odpowiedzialny producent, PEUGEOT aktywnie uczestniczy w procesie usuwania szkodliwych substancji*. Od projektowania naszych samochodów po recykling zużytych części, PEUGEOT wraz ze swoją siecią zobowiązują się do odpowiedzialności za środowisko naturalne na każdym etapie cyklu życia pojazdu*. Marka zobowiązuje się również do zbierania i recyklingu zużytych opon. 
ORYGINALNY SERWIS PEUGEOT
Kompleksowa obsługa obejmująca czynności serwisowe wykonywane przez naszych specjalistów, robociznę i oryginalne części zamienne. Wszystkie części wykorzystywane w ramach obsługi serwisowej są identyczne z tymi montowanymi fabrycznie w nowych pojazdach. Są najlepiej dopasowane do Twojego samochodu i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Jakość oryginalnych części to gwarancja najlepszego stanu pojazdu na wiele lat oraz przyjemności z jazdy. 

Połączenie wysokiej jakości, ceny i wydajności

 

Kompleksowy serwis obejmujący robociznę i części marki Eurorepar - gamy części zamiennych i produktów motoryzacyjnych, przeznaczonych do pojazdów różnych marek starszych niż trzy lata, w cenach istotnie do 25% niższych w porównaniu z częściami oryginalnymi.