SKIP TO CONTENT

SERWIS AKUMULATORÓW

Serwis akumulatorów PEUGEOT

Akumulator magazynuje energię elektryczną niezbędną do działania wielu urządzeń samochodu, które muszą pozostawać pod napięciem nawet przy niepracującym silniku.  Jeśli akumulator jest w złym stanie, uruchomienie samochodu może okazać się niemożliwe, bo wytworzony prąd rozruchowy może nie wystarczyć do prawidłowego zadziałania rozrusznika. Należy sprawdzać stan  akumulatora dwukrotnie w ciągu roku: przed sezonem zimowym oraz na początku lata  – są to okresy największego obciążenia dla akumulatora. Obsługa akumulatora może być niebezpieczna i dlatego powinna być wykonywana przez profesjonalistów. Należy także przestrzegać wymogów ochrony środowiska i zapewnić recykling zużytych akumulatorów. 

SERWIS AKUMULATORA

 Kontrola stanu akumulatora za pomocą specjalistycznego przyrządu. W razie konieczności wymiana akumulatora na jeden z szerokiej gamy oferowanej przez serwis PEUGEOT.
PEUGEOT PRZYPOMINA 

 

 

• Unikaj pozostawiania włączonych odbiorników zużywających energię elektryczną gdy silnik nie pracuje.

• Dbaj, by obudowa akumulatora pozostawała czysta i sucha. Regularnie używany i prawidłowo obsługiwany akumulator może poprawnie funkcjonować nawet cztery lub pięć lat. 

• Regularna kontrola układu ładowania powierzona serwisowi  PEUGEOT pomoże uniknąć wszelkich usterek. Szczególnie na początku zimy, należy zlecić kontrolę stanu  akumulatora za pomocą testera. W razie stwierdzenia znacznego stopnia zużycia akumulatora warto zdecydować się na jego wymianę i uniknąć niedogodności związanych z nagłą awarią.

DLACZEGO AKUMULATOR PODLEGA ZUŻYCIU  ?
Parametry pracy akumulatora ulegają naturalnej degradacji wraz z jego wiekiem i w zależności od intensywności jego użytkowania . Częste rozładowywanie akumulatora, niewykryte usterki w obwodzie elektrycznym lub praca w ekstremalnych temperaturach mogą także spowodować przedwczesne zużycie akumulatora.
NADMIERNIE ROZŁADOWYWANY AKUMULATOR
Korzystanie z urządzeń, które zużywają energię elektryczną, gdy silnik jest wyłączony  (np. reflektory, radio, klimatyzacja itp.), może doprowadzić do znacznego rozładowania akumulatora.
USZKODZONY ALTERNATOR
Alternator, który nie wytwarza wystarczającej ilości prądu, nie ładuje prawidłowo akumulatora. I odwrotnie, alternator, który wytwarza go zbyt dużo, przeładowuje akumulator i powoduje jego przedwczesne zużycie.  Ponadto nieprawidłowe połączenia elementów instalacji elektrycznej mogą prowadzić do "uciekania prądu", co może spowodować znaczne  rozładowanie akumulatora.
EKSTREMALNE TEMPERATURY
Praca w ekstremalnych temperaturach może spowodować uszkodzenie ogniw akumulatora. Nie jest on w stanie przechować takiej ilości prądu, do jakiej został zaprojektowany. Obniża się także napięcie prądu. Akumulator ulega niszczeniu i powinien zostać wymieniony.
USŁUGI PEUGEOT

 

 

ORYGINALNY SERWIS PEUGEOT

Jakość oryginału, spokojna głowa w standardzie

Kompleksowa obsługa  obejmująca czynności serwisowe wykonywane przez naszych specjalistów, robociznę i oryginalne części zamienne. Wszystkie części wykorzystywane w ramach obsługi serwisowej są identyczne z tymi montowanymi fabrycznie w nowych pojazdach. Są najlepiej dopasowane do Twojego samochodu i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Jakość oryginalnych części to gwarancja najlepszego stanu pojazdu na wiele lat oraz przyjemności z jazdy.

 
EKONOMICZNA OFERTA PEUGEOT

Połączenie wysokiej jakości, ceny i wydajności

 

Kompleksowy serwis obejmujący robociznę i części marki Eurorepar - gamy części zamiennych i produktów motoryzacyjnych przeznaczonych do pojazdów różnych marek starszych niż trzy lata, w cenach istotnie niższych w porównaniu z częściami oryginalnymi.