SKIP TO CONTENT
POMOC W ZAKUPIE I FINANSOWANIE
POMOC W ZAKUPIE  I FINANSOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

POMOC W ZAKUPIE  I FINANSOWANIE

SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

 
POMOC W ZAKUPIE  I FINANSOWANIE
SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH
SKORZYSTAJ Z DOPŁATY DO ELEKTRYCZNYCH MODELI PEUGEOT
 
 
POMOC W ZAKUPIE  I FINANSOWANIE
SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH
Przy zakupie elektrycznego PEUGEOT możesz skorzystać z kilku różnych programów pomocy zarówno rządowych, jak i regionalnych, z możliwością ich łączenia i personalizacji. 
 
BONUS ELKOLOGICZNY
Bonus ekologiczny (dostępny do 31 grudnia 2022 roku) przyznawany jest w zależności od wybranej technologii napędu (w 100% elektryczny lub hybrydowy plug-in) oraz ceny nabywanego samochodu.
 
 
BONUS ELKOLOGICZNY
Bonus ekologiczny (dostępny do 31 grudnia 2022 roku) przyznawany jest w zależności od wybranej technologii napędu (w 100% elektryczny lub hybrydowy plug-in) oraz ceny nabywanego samochodu.

Rozważasz zakup samochodu elektrycznego? Wybierz najbardziej dopasowany do Ciebie model PEUGEOT i wjedź w erę elektromobilności.

Dla osób fizycznych dofinansowanie do zakupu pojazdu o maksymalnej cenie 225 000 zł brutto  wynosi 18 750 zł. W przypadku osób posiadających Kartę Dużej Rodziny dotacja wynosi 27 000 zł, bez ograniczeń kosztu zakupu pojazdu.

Przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje mogą uzyskać dofinansowanie 

do 27 000 , jeżeli zadeklarują roczny przebieg wyższy niż 15 000 km. 

Poznaj ofertę finansowania obniżonego o wartość dotacji i ciesz się nowym zeroemisyjnym autem prosto z salonu.  

Przedsiębiorstwa i podmioty instytucjonalne mogą ubiegać się o bezzwrotne dotacje do zakupu samochodów elektrycznych i napędzanych wodorem od 22 listopada 2021 r. do 30 września 2025 r., o ile wcześniej nie wyczerpie się budżet programu „Mój elektryk”. Do występowania o dopłaty uprawnione są: firmy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolnicy indywidualni oraz kościoły i inne związki wyznaniowe. Sprawdź ofertę PEUGEOT i skorzystaj z dofinansowania.

Dostępność dofinansowania uzależniona jest od poziomu wykorzystania budżetu programu.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Przedmiotowe wsparcie nie jest promocją handlową sprzedawcy pojazdu.

 
JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Wniosek o dofinansowanie w programie „Mój elektryk” można składać wyłącznie przez Internet. W tym celu należy wypełnić e-formularz (formularz) dołączyć dowód zakupu, rejestracji i ubezpieczenia pojazdu. Wniosek musi być poświadczony podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym, wówczas dokument staje się wiążącą umową wypłaty dotacji.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

Wnioski o dofinansowanie w formie dotacji można składać od 12.07.2021 r. do 30.09.2025 r. lub do wyczerpania środków alokacji.

Kupiłeś auto po 1.05.2021 r.? Możesz ubiegać się o dotację wstecznie.

 
ULGA PODATKOWA
W przypadku zakupu dokonanego przed 31 grudnia 2023 r. kwota ulgi podatkowej wyniesie 75% poniesionych wydatków w granicach do 300 euro na jeden nabyty terminal i dwa terminale na gospodarstwo domowe.
 
 
VAT 5,5%
Stawka VAT na wszelkie prace związane z montażem i przeglądami/utrzymaniem terminali ładowania jest obniżona do 5,5%. Montaż terminala musi być przeprowadzony przez technika z uprawnieniami IRVE.
 
DOPŁATA W RAMACH PROGRAMU ADVENIR
W przypadku spółdzielni mieszkaniowych dopłata ADVENIR pozwala pokryć 50% kosztów dostawy i montażu terminali ładowania. W 2022 roku jej wysokość została ustalona na maksymalną kwotę 960 euro netto dla urządzeń do użytku indywidualnego i 1660 euro netto dla urządzeń do użytku zbiorowego.
 
ŚWIADCZENIA RZECZOWE
Do 31 grudnia 2022 r. świadczenie rzeczowe w postaci udostępnienia przez pracodawcę terminalu ładowania samochodów elektrycznych do użytku prywatnego wyceniane jest na 0 euro (źródło: URSAFF – francuski odpowiednik ZUS).
 
USŁUGI WSPARCIA DLA KLIENTÓW BIZNESOWYCH
 
 
USŁUGI WSPARCIA DLA KLIENTÓW BIZNESOWYCH