Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej
/image/41/4/peugeot-e-legend-1809heme402-small.454414.jpg
/image/41/4/peugeot-e-legend-1809heme402-small.454414.jpg

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT jest ucieleśnieniem DNA marki. To połączenie najlepszych tradycji z najnowocześniejszymi technologiami motoryzacyjnymi.

SPORTOWY, ZMYSŁOWY WYGLĄD

/image/41/5/peugeot-e-legend-1809heme202-small.454415.jpg

PEUGEOT udowadnia, że naszpikowany technologią samochód może mieć atrakcyjny wygląd. Wybór nadwozia coupé dla pojazdu autonomicznego, zastosowanie nowoczesnych elementów oraz rozsądne i praktyczne wymiary i proporcje nadwozia zapewniają doskonałe doznania z jazdy. Pojawiające się nowe platformy do napędów elektrycznych stwarzają ogromne możliwości dla projektantów i pozwalają wyeliminować ograniczenia techniczne silników spalinowych.

Przy tworzeniu technologicznej wizji przyszłości projektanci PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT czerpali z dziedzictwa marki. Pojawiają się w nowoczesnej interpretacji najważniejsze motywy stylistyczne kultowego 504 coupé – sportowego samochodu o opływowych kształtach i metalicznym połysku, zmysłowej sylwetce i wyprofilowanej kabinie z dużymi oknami.

Z przodu zobaczymy charakterystyczne przednie reflektory przypominające potrójny ślad pazurów z dwoma podwójnymi modułami, które nawiązują do 4 przednich świateł 504 coupé.
Pod przednimi reflektorami umieszczono elementy systemów wspomagania prowadzenia.
Zderzak jest zespolony z błotnikami i przedzielony czarną aluminiową listwą, która jest ukłonem w stronę zderzaków ze stali chromowanej z lat 70.

Tylne światła, wykonane w zaawansowanej technologii, są również charakterystyczne dla PEUGEOT i przypominają potrójny ślad pazurów.
Wielolistwowe trzecie światło stopu, umiejscowione w górnej części tylnej szyby, zajmuje całą jej szerokość i wykorzystuje efekt odbicia.

/image/41/9/peugeot-e-legend-1809heme102-small.454419.jpg

Boki nadwozia tworzą układ trzech różnych warstw, z przedłużeniem platformy w dolnej części i dużej ilości szyb w górnej. Inspiracją były proporcje dolnej części nadwozia do szyb w PEUGEOT 504 Coupé. Dzięki dużym szybom wnętrze kabiny PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT jest zalane światłem. Nadkola mają zaakcentowane wklęsłe przetłoczenie, które z przodu zostało wykorzystane do umieszczenia w nim wlotu powietrza. Spójność stylistyczną całości zapewnia metalowy łuk obramowania szyb bocznych, który jednocześnie eksponuje tylną szybę z efektownym fasetowaniem. Przed uruchomieniem samochodu, na widocznym z zewnątrz poniżej tylnej bocznej szyby ekranie wyświetlana jest spersonalizowana wiadomość powitalna oraz stan akumulatora. Ekran ostrzega również osoby znajdujące się w pobliżu, że pojazd porusza się w trybie jazdy autonomicznej. W bocznej szybie ukryto dyskretny dotykowy czujnik otwierania drzwi.

Szarość nadwozia została delikatnie przełamana subtelnym odcieniem szampana.
W zależności od oświetlenia zewnętrznego kolor zmienia się z chromu odbijającego całe otoczenie na polerowany metaliczny brąz.
Efekt ten osiągnięto dzięki technologii podobnej do tej, jaką wykorzystują najwięksi producenci perfum w swoich flakonach.

/image/42/1/peugeot-e-legend-1809heme603-small.454421.jpg

19-calowe koła są wyposażone w opony MICHELIN® w rozmiarach dostępnych na rynku.
Realizm i wiarygodność.

MATERIAŁY WYSOKIEJ JAKOŚCI

Dla uzyskania efektu jasnego, eleganckiego wnętrza kabiny projektanci zdecydowali się na ciepłe materiały, kontrastujące z chłodnymi powierzchniami cyfrowych ekranów, idąc pod prąd wszechobecnej tendencji „all-digital”.

Wraca aksamit, i to w najlepszym wydaniu: gładki, jedwabisty, niezwykle przyjemny w dotyku. Wykorzystano w nim nowoczesny, techniczny splot, który zapewnia większe możliwości w procesie produkcyjnym. Jest to cyfrowo tkany materiał z błyszczącego włókna, przypominającego aksamit, specjalnie dla PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT. Tkanina ta wykorzystywana jest również w modelach PEUGEOT 3008 i 5008.

W górnej części kabiny oraz w progach zastosowano drewno paldao, dostarczone przez naszego partnera, HERVET MANUFACTURIER®. To egzotyczne drewno, pozyskiwane z lasów odnawialnych, przywodzi na myśl wygląd mebli z palisandru lub hebanu z lat 60. Ciemna barwa drewna podkreśla turkusowy błękit obić siedzeń i wykładziny podłogi. To nowoczesne podejście do wykorzystania drewna w samochodzie przypomina jego zastosowania w wersjach GT modeli PEUGEOT 3008, 5008 i 508.