SKIP TO CONTENT
OPONY

HOTEL DLA OPON I KÓŁ

Jazda na odpowiednich oponach będących w dobrym stanie jest kluczowa dla kwestii bezpieczeństwa.  Zużyte opony pogarszają prowadzenie auta, wydłużają drogę hamowania i zwiększają ryzyko aquaplaningu na mokrej nawierzchni. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy wskaźniki zużycia bieżnika (TWI) rozmieszczone na obwodzie opony nie pokazują, że czas na wymianę opon.

PEUGEOT oferuje szeroką gamę opon: wielu marek, w różnych przedziałach cenowych, dostosowanych do wieku pojazdu i pory roku (letnie, zimowe, wielosezonowe).

HOTEL DLA OPON I KÓŁ

Wymieniaj opony odpowiednio do pory roku i przechowuj je w naszym hotelu

Poniżej temperatury 7 ° C opony letnie nie gwarantują już wystarczającej przyczepności do drogi: mieszanka gumowa twardnieje, a właściwości trakcyjne zauważalnie się pogorszają.

Dlatego, choć nie jest to obowiązkiem w Polsce, w okresie jesienno- zimowym powinno się wymieniać opony na zimowe, ewentualnie na wielosezonowe.

Ma to istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Zdemontowane opony powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, by nie utraciły swoich właściwości. Nie każdy użytkownik samochodu ma taką możliwość – dlatego PEUGEOT oferuje efektywne rozwiązanie – HOTEL DLA OPON I KÓŁ.

Gwarantujemy właściwe warunki (temperatura, wilgotność, oświetlenie) do przechowywania ogumienia. Sprawdzimy zużycie opon i w razie stwierdzenia nieprawidłowości zaproponujemy optymalne rozwiązanie problemu.

By poznać szczegóły naszej oferty należy skontaktować się z serwisem PEUGEOT oferującym tę usługę.