Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Peugeot wyrusza po kolejne triumfy na jedwabnym szlaku

aktualności
  • Trzy załogi stanowiące Dream Team zespołu PEUGEOT Total chcą dopisać kolejny rozdział do kroniki swoich sukcesów. Po zajęciu trzech pierwszych miejsc w styczniowym Rajdzie Dakari obecnie zespół zapowiada wystawienie trzech fabrycznych PEUGEOT 3008 DKR w tegorocznej edycji Silk Way Rally, która odbędzie się w dniach 7-22 lipca. PEUGEOT SPORT potwierdza, że wybranymi samochodami pojadą CYRIL DESPRES, SÉBASTIEN LOEB oraz STÉPHANE PETERHANSEL.
  • Po wygraniu ubiegłorocznej edycji Silk Way Rallyi zespół PEUGEOT Total zamierza potwierdzić siłę i potencjał wyczynowego PEUGEOT 3008 DKR napędzanego na jedną oś.
  • Trzy zgłoszone do rajdu samochody PEUGEOT 3008 DKR mają przed sobą trasę prowadzącą z placu Czerwonego w Moskwie do Xi’an w Chinach – przez stepy Kazachstanu i pustynie Mongolii. Udział w tej ekstremalnej imprezie będzie elementem międzynarodowej ofensywy rynkowej gamy modeli SUV marki PEUGEOT, które cieszą się już wielkim powodzeniem zarówno w Europie, jak i w Chinach.

 

POWIEDZIELI:

 

Bruno FAMIN (Dyrektor PEUGEOT SPORT)

„Silk Way Rally 2017 stanowi dla PEUGEOT SPORT kolejną okazję do pokazania konkurencyjności naszych samochodów w świecie rajdów terenowych. Zespół PEUGEOT TOTAL ma ambicję odnieść jeszcze jedno zwycięstwo w tej imprezie, która na przestrzeni lat zdobyła renomę długiego i wyczerpującego maratonu. Pod tym względem tegoroczna edycja raczej nie będzie wyjątkiem. Tereny, przez które prowadzi trasa rajdu, jego termin i format sprawiają, że jest to ekscytujące wyzwanie dla PEUGEOT SPORT. Jednocześnie zarówno Rosja, jak i Chiny stanowią bardzo ważne rynki dla marki PEUGEOT”.

Jean-Philippe IMPARATO (CEO marki PEUGEOT)

„Dla PEUGEOT Silk Way Rally to sposobność do zaprezentowania swojej wiedzy i doświadczenia. Na starcie stanie trzech wyjątkowo utalentowanych francuskich kierowców: Stéphane PETERHANSEL, Sébastien LOEB i Cyril DESPRES. Osiągi i niezawodność zarówno samochodów drogowych, jak i wyczynowych marki PEUGEOT wykazaliśmy już nie raz. Jestem przekonany, że Team PEUGEOT TOTAL z powodzeniem stawi czoło temu nowemu wyzwaniu, znajdując oparcie w duchu zespołowym, który zawsze pomagał nam w odnoszeniu licznych sukcesów składających się na naszą kronikę sportową”.

Frédéric LEQUIEN (Dyrektor Silk Way Rally)

„Jako organizatorzy jesteśmy wyjątkowo dumni i zaszczyceni, że w naszej imprezie będzie uczestniczyć jedna z najbardziej znanych na świecie marek samochodowych i zarazem jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w świecie rajdów terenowych. Wszystkie trzy załogi PEUGEOT mogą pochwalić się imponującą listą sukcesów, a ponadto wszystkie składają się z niezwykłych osobowości. Silk Way Rally 2017 zapowiada się jako wspaniała, widowiskowa, ale jednocześnie bardzo wymagająca impreza. Jej mocno zróżnicowana trasa będzie obejmować wiele typów terenu, a meta znajdzie się tym razem w nowym miejscu – w mieście Xi’an. Zapewniliśmy udział ważnych partnerów medialnych, którzy będą transmitowali rywalizację na trasie rajdu, co z pewnością pomoże nam w promocji renomy i zasięgu medialnego Jedwabnego Szlaku”.

Jean-Philippe IMPARATO (CEO marki PEUGEOT), Bruno FAMIN (Dyrektor PEUGEOT SPORT), Mathieu VENNIN (Dyrektor Generalny PEUGEOT China) oraz Frédéric LEQUIEN (Dyrektor Silk Way Rally) wzięli udział w uroczystym ogłoszeniu udziału marki PEUGEOT w najnowszej edycji Silk Way Rally, które miało miejsce w siedzibie firmy PEUGEOT przy Avenue des Champs-Elysées w Paryżu w obecności delegacji dziennikarzy z Chin.

 

Zdjęcia z uroczystości (z prawem publikacji prasowej) można pobrać ze strony: http://bit.ly/2mGytEz

Zdjęcia: Lionel BEYLOT / PEUGEOT SPORT

PEUGEOT SPORT & TEAM PEUGEOT TOTAL W MEDIACH CYFROWYCH

STRONA OFICJALNA

www.peugeot-sport.com

FACEBOOK

Peugeot Sport

DLA MEDIÓW

www.peugeot-media.com

YOUTUBE

peugeotsportofficial

TWITTER

@peugeotsport

INSTAGRAM

@Peugeot


WIDEO / ZDJĘCIA

Materiały wideo nt. udziału zespołu Peugeot Total w SWR 2016: https://www.youtube.com/user/peugeotsportofficial

Zdjęcia z udziału zespołu Peugeot Total w SWR 2016 (z prawem publikacji prasowej) na stronie: www.peugeot-media.com lub do pobrania z Red Bull Content Pool: https://www.redbullcontentpool.com/teampeugeot-total.

 

KONTAKTY DLA MEDIÓW

Peugeot Sport

Aurélie LEHE / +33 6 14 84 28 99 / + 549 116 720 10 58 / aurelie.lehe@ext.mpsa.com

WIĘCEJ INFORMACJI

Oficjalna strona Silk Way Rally 2017: www.silkwayrally.com

Dane techniczne PEUGEOT 3008 DKR: www.peugeot-sport/3008DKR.com