Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

EXALT: INNOWACYJNE MATERIAŁY

/image/41/9/exalt.17023.329419.jpg
/image/41/9/exalt.17023.329419.jpg

EXALT: INNOWACYJNE MATERIAŁY

Surowe i naturalne materiały łączą się w PEUGEOT EXALT z wydajnymi, innowacyjnymi tworzywami.

SKÓRA REKINA

/image/43/2/shark_skin_exalt.17036.329432.jpg

Aby zmniejszyć współczynnik oporu, tył PEUGEOT EXALT został wykończony specjalnym materiałem Shark Skin – „skórą rekina”. Dzięki specyficznej, zainspirowanej naturą, ziarnistej strukturze, materiał znacząco poprawia właściwości aerodynamiczne samochodu, wpływając na obniżenie zużycia paliwa.

MELANŻOWY MATERIAŁ Z DODATKIEM WEŁNY I SKÓRA

/image/43/3/exalt_textile.17037.329433.jpg

Tkaniny i skórę poddano wstępnej obróbce, by jak najoszczędniej wykorzystać dostępne surowce.

Odpowiednie kształty materiałów uformowano przy pomocy specjalnych szczypiec, dzięki czemu zminimalizowano ilość ścinków i odpadów. Inspiracją tej prostej metody były tradycyjne rozwiązania stosowane w najbardziej renomowanych zakładach krawiectwa męskiego. W ten sposób wyprofilowane zostały wyraźne zagięcia, które nie wymagały zszycia.

Do samochodowej tapicerki selekcjonuje się na ogół skórę pozbawioną przebarwień, a następnie garbuje się ją, by uzyskać idealny odcień. W PEUGEOT EXALT wykorzystano natomiast wszystkie kawałki skór, których niedoskonałości potraktowano jako unikalną identyfikację materiału. Proces starzenia przebiegał w naturalny sposób, bez użycia środków chemicznych.

HEBAN

/image/43/4/bois_ebene.17038.329434.jpg

Projektanci zdecydowali się na wybór czarnego drewna hebanowego ze względu na jego unikalne właściwości oraz azjatyckie pochodzenie. Drewniane elementy zdobi motyw zaprojektowany przez studio PINWU Design Trio. Rysunek lwa na tle pędów i liści bambusa to dzieło chińskiego mistrza, który korzystał z tradycyjnych technik rzemieślniczych.

WŁÓKNO BAZALTOWE

/image/43/5/fibre_basalte_exalt.17039.329435.jpg

Włókna węglowe skontrastowano z włóknem bazaltowym, który jest naturalnym kompozytem. Powstałe w wyniku przetopienia kruszywa bazaltowego włókno pozwala na ograniczenie ilości zastosowanych materiałów ropopochodnych. Progi PEUGEOT EXALT zostały wytworzone z użyciem włókien bazaltowych.