Samochód koncepcyjny 508 Peugeot Sport Engineered: pojazd o wysokich osiągach 

SAMOCHÓD KONCEPCYJNY 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED 

SAMOCHÓD KONCEPCYJNY 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED 

SIŁA TECHNOLOGII

Samochód koncepcyjny 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, wzorowany na radykalnych posunięciach wzorniczych modelu PEUGEOT 508 HYBRID Fastback, stanowi zapowiedź linii samochodów hybrydowych o wysokich osiągach,  napędzanych zelektryfikowanymi silnikami, które stanowią gwarancję czystej przyjemności z jazdy. Nowy niskoemisyjny hybrydowy samochód koncepcyjny zapewnia wyjątkowe osiągi, niespotykane dotąd w samochodach marki PEUGEOT, a także wyrazistą i atletyczną stylistykę.

 

#EkscytującaPrzyszłość

 

Nowy samochód koncepcyjny o napędzie hybrydowym udowadnia, że napęd elektryczny może być źródłem nie tylko inteligentnych rozwiązań, ale także doskonałych osiągów, łączących intensywność i efektywność oraz zapewniających nieznane dotąd doznania za kierownicą. Nowa linia zelektryfikowanych samochodów o wysokich osiągach zostanie opracowana przez firmę PEUGEOT SPORT.

 

BARDZIEJ ATLETYCZNA SYLWETKA

 

 

Nowy samochód koncepcyjny o napędzie hybrydowym udowadnia, że napęd elektryczny może być źródłem nie tylko inteligentnych rozwiązań, ale także doskonałych osiągów, łączących intensywność i efektywność oraz zapewniających nieznane dotąd doznania za kierownicą. Nowa linia zelektryfikowanych samochodów o wysokich osiągach będzie opracowywana przez firmę PEUGEOT SPORT.

SIŁA TECHNOLOGII

PEUGEOT SPORT – WNĘTRZE

 
 

 

Linia zelektryfikowanych samochodów o wysokich osiągach będzie opracowywana przez firmę PEUGEOT SPORT.

Marka PEUGEOT SPORT potwierdziła swoje kompetencje, odnosząc zwycięstwa z modelem 908 (w wyścigu 24h Le Mans) oraz 3008 DKR (w wyścigu Dakar), a także z modelami 208 R2, 308 Racing Cup i 308 TCR w zawodach klientów, jak również opracowując modele PEUGEOT RCZ-R, 208 GTi 30th i 308 GTi.

Powstały już dwa w pełni elektryczne samochody koncepcyjne: 208 Hybrid FE (2013), który oferował osiągi wersji GTi przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 46 g/km, oraz 308 R Hybrid Concept (2015), który rozwijał pełną moc 500 KM.

 

Samochód koncepcyjny 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED bazuje na tych osiągnięciach oraz oferuje wyjątkowe parametry efektywności i osiągów.

PASJONUJĄCE DOŚWIADCZENIE

Połączenie silnika PureTech 200 z silnikiem elektrycznym o mocy 110 KM z przodu oraz silnikiem elektrycznym o mocy 200 KM z tyłu – z napędem na obie osie – stanowi gwarancję spektakularnego przyspieszenia z momentem obrotowym na poziomie do 500 Nm. 

Osiągi nowego hybrydowego samochodu koncepcyjnego 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED są porównywalne z osiągami pojazdu z silnikiem spalinowym o mocy 400 KM:

  • Od 0  do 100 km/godz.: 4,3 s
  • 400 m od całkowitego zatrzymania: 12,5 s
  • 1000 m od całkowitego zatrzymania: 23,2 s
  • Od 80 do 120 km/godz.: 2,5 s
  • Od 80 do 180 km/godz.: 9,3 s
  • Prędkość maksymalna: 250 km/godz.


Emisja CO2 na poziomie do 49 g/km (WLTP)!

 
W oparciu o wiedzę i doświadczenie w konstruowaniu silników o wysokich osiągach i responsywnego zawieszenia marce PEUGEOT SPORT udało się zapewnić temu pojazdowi koncepcyjnemu precyzyjne prowadzenie i najlepsze osiągi. Hybrydowy samochód koncepcyjny 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED jest wyposażony w opony MICHELIN Pilot Sport 4S w rozmiarze 245/35 R20, które zapewniają doskonałą przyczepność. 

WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE Z OBU ŚWIATÓW

Wyjątkowe osiągi nowego samochodu koncepcyjnego wynikają z połączenia zalet technologii hybrydowej z prawdziwą efektywnością i możliwością podróżowania z napędem elektrycznym na dystansie do 50 km (WLTP).

 

W trybie Sport napędy spalinowy i elektryczny zostają połączone do prędkości 190 km/godz., co stanowi gwarancję imponującego przyspieszenia w każdych warunkach.

BARDZIEJ ATLETYCZNA SYLWETKA

ZUPEŁNIE NOWA ATLETYCZNA SYLWETKA

 

Elementem wzbogacającym design samochodu koncepcyjnego 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED jest specjalny perlisty lakier w kolorze szarym Selenium Grey, który zmienia swój odcień w zależności od ilości światła. Żywiołowość tego koloru podkreślają wstawki w kolorze kryptonitu.

 

Pazury lwa zostały uwzględnione w postaci ukośnych linii wzmocnionych przez tylne światła w technologii LED w naprzemiennie ułożonych kolorach czarnym i kryptonitu. Elementy chromowane zastąpiono błyszczącymi czarnymi akcentami, a emblematy z lwem i napisem „Peugeot 508” zostały wykonane z materiału anodowanego, tak jak w samochodzie koncepcyjnym PEUGEOT e-Legend.

 

Dla podkreślenia sportowego charakteru pojazdu lusterka zewnętrzne pokryto powłoką z włókna węglowego.

 

Dzięki nowej aerodynamicznej sylwetce samochód koncepcyjny 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED oferuje wysublimowany wygląd oraz zupełnie nową jakość.

Zderzak przedni ma ostrzejsze linie, a obok aerodynamicznych spojlerów znajdują się duże wloty powietrza. Maskownica rozcina i kieruje powietrze w kierunku chłodnicy za pomocą luźno zawieszonych piór.

 

Nowa stylistyka wyróżnia się tym, że błotniki zwężają się na wysokości szyby trójkątnej. Konstrukcja listw progowych zapewnia poprawę przepływu powietrza.

Tył nie ustępuje reszcie pod względem równowagi i wysublimowanego designu. Choć nie ma tam spoilera, podkreśleniem silnego charakteru jest nowy dyfuzor powietrza.

 

PEUGEOT i-cockpit®: INSTYNKTOWNE PROWADZENIE

PEUGEOT i-Cockpit® poprawia osiągi samochodu koncepcyjnego 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED. Kompaktowa kierownica poprawia kontrolę nad torem jazdy, a wyświetlacz Head-Up Display pomaga kierowcy w pełni skoncentrować się na drodze.

Nowe siedzenia zapewniają optymalne podparcie pleców i zostały obite ekskluzywnym materiałem marki Alcantara® oraz skórą z przeszyciami w kolorze kryptonitu i czarnym Onyx Black. Każdy element kabiny, w tym obite materiałem marki Alcantara® słupki A, B i C, został odpowiednio wyprofilowany.

Elektroniczna impulsowa dźwignia zmiany biegów została również obita materiałem marki Alcantara®, który zapewnia kierowcy nowe wrażenia sensoryczne i wizualne.

Panele drzwi mają perforacje, przez które widać zmniejszające się wgłębienia w kolorze kryptonitu. Także w górnej części deski rozdzielczej wprowadzono przeszycia w kolorze kryptonitu.  Konsola środkowa została pokryta włóknem węglowym, które nadaje jej elegancki, atletyczny wygląd.


Zadbano o każdy najdrobniejszy detal, czego wyrazem są klamki z subtelnym akcentem w kolorze kryptonitu.

ZDJĘCIA I FILM