SKIP TO CONTENT
Nowy 408 sphere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZASKAKUJĄCY POKAZ

Zobacz, jak ruszyliśmy na przejażdżkę nowym Peugeot 408.

THE SPHERE

OBEJRZYJ GO DOKŁADNIE Z KAŻDEJ STRONY 

„The Sphere” to prawdziwie zaskakujące doświadczenie, które stworzyliśmy, by zaprezentować niespotykany design nowego PEUGEOT 408 z każdej strony. Co jest na górze? Co jest na dole? Jak to się dzieje, że nowym PEUGEOT 408 możesz obracać do góry i do dołu oraz nim na boki na tak wiele nieoczekiwanych sposobów. Odpowiedź? Instalacja, która nie poddaje się prawom grawitacji! Zaskakujący pokaz, który jest tak zachwycający i nowatorski jak sam samochód.

NOWY PEUGEOT 408 – PO PROSTU ZACHWYCAJĄCY

Uderzające piękno i nieoczywista stylistyka nowego PEUGEOT 408 charakteryzują dynamiczną sylwetkę typu fastback.

Jego nowoczesna elegancja sprawia, że nie oderwiesz od niego wzroku na drodze. Ma zwiększony prześwit mimo utrzymania tej samej wysokości nadwozia, sportowy design i płynne linie, które zwiększają jego właściwości aerodynamiczne i estetyczne pod każdym względem. 

STYL

Nieoczekiwane piękno nowego PEUGEOT 408 zachwyca pod każdym względem – łączy sylwetkę typu fastback i wysoką pozycję za kierownicą z niewielką wysokością nadwozia. Jego sportowy design i płynne linie zwiększają jego właściwości aerodynamiczne i estetyczne.  

NOWY PEUGEOT i-Cockpit® 3D

Nowy PEUGEOT i-Cockpit® 3D zaprasza Cię do skorzystania z w 100% cyfrowego uniwersum. PEUGEOT 408 jest wyposażony w 10-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, konfigurowany cyfrowy wyświetlacz typu head-up oraz kompaktowe koło kierownicy ze zintegrowanymi przyciskami.  

TECHNOLOGIA HYBRYDOWA PLUG-IN

Napęd hybrydowy czy silnik benzynowy? Technologia hybrydowa plug-in nowego PEUGEOT 408 umożliwia naładowanie akumulatora w zaledwie 1 godzinę i 55 minut z gniazda Wall Box o mocy 7,4 kWh dzięki opcjonalnej ładowarce pokładowej. Lub w 3 godziny i 40 minut ze standardowej ładowarki pokładowej i Wall Boxa.  

JAK UDAŁO SIĘ TO ZROBIĆ

Jak wyłączyć na chwilę grawitację i obrócić pełnowymiarowy samochód pod dowolnym kątem? Nie było to proste. Zobacz, jak nasz zespół doświadczonych konstruktorów, techników i projektantów połączył siły, by zmierzyć się z nieoczekiwanymi wyzwaniami i stworzyć „The Sphere”. Nowy PEUGEOT 408 wydaje się unosić w stanie nieważkości we wnętrzu przezroczystej kuli, która pozwala obracać samochód i obejrzeć go z każdej strony.

KONCEPCJA

Chcieliśmy pokazać, jak wspaniałe wrażenie robi nowy PEUGEOT 408 i to z każdej strony. Aby to osiągnąć musieliśmy stawić czoła grawitacji i opracować sposób prezentacji, który pozwala swobodnie obracać nowym PEUGEOT 408 i podziwiać jego design z każdej strony. Oczywiście musiał być tak samo zachwycający i nieoczekiwany jak sam samochód. Tak właśnie zaprojektowaliśmy „The Sphere”.
KROK 1: MODELOWANIE 3D
Nasz zespół rozpoczął tworzenie serii modeli 3D, aby przygotować wizualizację pomysłu i przetestować, czy jest ona w stanie utrzymać całe nadwozie nowego Peugeot 408 pod każdym kątem. Następnie wykonał serię modeli w małej skali w celu dopracowania projektu.
KROK 2: PRODUKCJA
Gdy forma spotyka się z funkcją w nieoczekiwany sposób – możesz spodziewać się nieoczekiwanych efektów.  Stworzenie „The Sphere” i sprawienie, że wszystko się zgrało pod względem funkcjonalnym i estetycznym, wymagało pewnej dozy innowacyjności i zastosowania nieszablonowych rozwiązań.
KROK 3: INSTALACJA
Piękne przedmioty potrzebują równie pięknej oprawy, a Louvre-Lens zapewnia ją. Zobacz, jak drobiazgowego rozplanowania wymagało zainstalowanie „The Sphere” w tym wyjątkowym miejscu.

KONSTRUKCJA

Cała konstrukcja została wykonana ze stali o wysokiej wytrzymałości, wykończonej ochronną żywicą epoksydową. Przezroczysta sfera została wykonana z elastycznego PCW, które pozwala na wykorzystanie dyskretnych dmuchaw powietrznych. Są one ledwo widoczne, ale sprawiają, że sfera jest cały czas napełniona powietrzem. 

TECHNIKA

Dwie duże obręcze (o średnicy 5,1 m) są wprowadzane w ruch dzięki 4 układom napędowym, wyposażonym w silniki elektryczne o mocy 3500 W. Większość mocy zużywana jest na kontrolowanie obrotów sfery oraz utrzymanie jej środka grawitacji podczas, gdy harmonijnie obraca się ze stałą prędkością. 

ZESPÓŁ

Utalentowany zespół artystów, inżynierów i techników z Superbien w Paryżu przekuł pomysł na „The Sphere” w zapierającą dech w piersiach rzeczywistość, która zdaje się przeczyć prawom grawitacji.  Zespół specjalizuje się w tworzeniu pięknych, nieoczekiwanych i jedynych w swoim rodzaju instalacji. 

UNIKATOWE MIEJSCE

Louvre-Lens to niezwykle piękna lokalizacja o ultranowoczesnej estetyce.  Fasada, która stanowi zgrabne połączenie giętego szkła i aluminium, jest ucieleśnieniem nowoczesnego piękna stanowiącego kontynuację wielkości paryskiego oryginału. A więc nieoczekiwany design i zapierające dech w piersiach piękno sprawiły, że jest to idealne miejsce, w którym może zadebiutować nowy PEUGEOT 408.