Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

ZANURZ SIĘ W ŚWIECIE PRZYSZŁOŚCI

/image/43/2/peugeot-e-legend-1809heme311-small.454432.jpg
/image/43/2/peugeot-e-legend-1809heme311-small.454432.jpg

Cel jest jeden: doskonałe samopoczucie w samochodzie bez względu na wybrany tryb jazdy, żebyś czuł się jak w domu. Subtelny kontrast zaawansowanych technologii i wyrafinowanych materiałów.

CIEPŁO, EMOCJE, IMMERSJA

W całej kabinie przewijają się dwa główne motywy cyfrowych materiałów (czy też imitowanych cyfrowo prawdziwych materiałów): siatki przecinających się przypominających brąz lub imitujących drewno, z jakiego wykonywane są meble. Wzory pojawiają się na 16 ekranach różnej wielkości: 49-calowym parabolicznym ekranie pod soundbarem na wprost pasażerów, 29-calowych ekranach w drzwiach oraz 12-calowych wyświetlaczach w osłonach przeciwsłonecznych. Powierzchnie cyfrowe idealnie łączą się z otaczającymi materiałami i wtapiają w tło kabiny. Środkowa konsola zapewnia dostęp do głównych elementów sterowania za pomocą pokrętła oraz 6-calowego ekranu dotykowego. Przełącznik typu toggle switch po lewej stronie kierownicy umożliwia dostęp do kontekstowego menu sterowania pojazdem, które można skonfigurować w zależności od trybu jazdy.

/image/43/1/peugeot-e-legend-1809heme304-small.454431.jpg

Kształt foteli przypominający literę H oraz ich pionowe przeszycia inspirowane są legendarnym modelem PEUGEOT 504 coupé. Maksymalnie kompaktowe wymiary pozwalają na obniżenie masy, a perfekcyjne wyprofilowanie zapewnia wysoki komfort i stymulujące podparcie ciała dzięki wykorzystaniu pianki z pamięcią kształtu, jak perfekcyjnie skrojony garnitur. Poprzecznie ustawione zagłówki można dostosować do pozycji ciała lub całkowicie schować w siedzenie.


W rozwiązaniu Responsive i-COCKPIT® wykorzystano koncepcję i-COCKPIT®, powszechnie stosowanego w modelach marki PEUGEOT. Obejmuje on wyświetlacz head-up display z trzema okrągłymi zegarami i ultrakompaktową kierownicę.

/image/43/0/peugeot-e-legend-1809heme453-small.454430.jpg

Poczuciu pełnej immersji w świecie przyszłości sprzyja personalizacja wnętrza z delikatnym zapachem rozpylanym przez wbudowany dyfuzor. Dwa zapachy stworzone specjalnie dla PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT pochodzą ze studia EX-NIHILO®.