Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

TECHNOLOGIA W SŁUŻBIE KOMFORTU

/image/07/3/peugeot-3008-2016-892-fr.261073.jpg

Poznaj liczne rozwiązania technologicznie, dzięki którym samochody PEUGEOT są tak komfortowe:

HILL ASSIST

Dzięki technologii Hill Assist ruszanie i manewrowanie na wzniesieniu jest znacznie łatwiejsze.


Gdy samochód znajduje się na wzniesieniu (o nachyleniu powyżej 3%), system przez chwilę (około 2 sekund) utrzymuje załączone hamulce, dając kierowcy czas na przełożenie stopy na pedał przyspieszenia.

KAMERA COFANIA

Obraz z kamery cofania jest wyświetlany na głównym ekranie, co ułatwia codzienne manewry. System oznacza szerokość samochodu oraz trajektorię kolorowymi liniami, czyniąc manewry bardziej bezpiecznymi i łatwiejszymi.   

i

SYSTEM BEZKLUCZYKOWEGO DOSTĘPU I URUCHAMIANIA AUTA ORAZ BEZD

SYSTEM BEZKLUCZYKOWEGO DOSTĘPU I URUCHAMIANIA AUTA

Dzięki systemowi bezkluczykowego dostępu i uruchamiania auta wystarczy, że masz elektroniczny kluczyk przy sobie. Otworzysz, zamkniesz i uruchomisz samochód bez wyjmowania go z kieszeni.   

BEZDOTYKOWE OTWIERANIE KLAPY BAGAŻNIKA

System bezdotykowego otwierania pokrywy bagażnika sprawia, że nie potrzebujesz mieć wolnych rąk, aby otworzyć lub zamknąć bagażnik. Dostępne opcje:

  • korzystanie z elektronicznego kluczyka systemu (bezkluczykowego dostępu i uruchamiania auta) 
  • otwieranie bagażnika z zewnątrz lub z wnętrza samochodu 
  • korzystanie z przycisku otwierającego bagażnik na desce rozdzielczej 
  • otwieranie i zamykanie pokrywy bagażnika za pomocą czujnika znajdującego się pod tylnym zderzakiem (opcja "Hands Full")

Opcja “Hands-Full” umożliwia otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika poprzez ruch stopą pod tylnym zderzakiem

/image/07/4/peugeot-3008-2016-263-uk.261074.jpg

VISIOPARK 1 i 2

Samochód jest wyposażony w kamerę cofania 180°, znajdującą się na pokrywie bagażnika (Visiopark 1) oraz dodatkowo na osłonie chłodnicy z przodu (Visiopark 2). System wyświetla obraz z kamer na ekranie dotykowym. Czujniki parkowania dostarczają informacji o dystansie do przeszkód, dostępny jest również obraz z lotu ptaka. Jest on prezentowany w czasie rzeczywistym w trakcie manewrów, zapewniając kierowcy widok 360°.

Wizualizacja ułatwia parkowanie i omijanie przeszkód.   

i

i

PARK ASSIST

Dzięki bocznym czujnikom ultradźwiękowym, system aktywnie wspiera kierowcę w manewrach parkowania:

  • za pomocą czujników w przednim i tylnym zderzaku wykrywa dostępne miejsca parkingowe, dostosowując je do rozmiarów samochodu 
  • przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym, aby zaparkować w wybranym miejscu 

Kierowca kontroluje pedał przyspieszenia i hamulca, skrzynię biegów i sprzęgło (przy manualnej skrzyni biegów). W trakcie manewru wjazdu lub wyjazdu z miejsca parkingowego system informuje kierowcę o jego przebiegu za pomocą sygnałów dźwiękowych i komunikatów wyświetlanych na ekranie, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Kierowca w każdej chwili może przejąć kontrolę nad kierownicą.
System Park Assist wspomaga kierowcę zarówno przy parkowaniu równoległym, jak i prostopadłym.

i

SYSTEM SMARTBEAM

Kamera, zamontowana na szczycie przedniej szyby, monitoruje źródła światła przed samochodem. Automatycznie przełącza światła mijania na drogowe i na odwrót, w zależności od sytuacji i ruchu na drodze. Dzięki niemu światła drogowe są wykorzystywane zawsze, gdy to możliwe, zwiększając poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy nocnej.  

i

SYSTEM MONITOROWANIA OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI

Kamera, zamontowana na szczycie przedniej szyby, rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i wyświetla je na zestawie wskaźników. System korzysta również z informacji pochodzących z systemu nawigacji. Znaki ograniczeń prędkości dla samochodów ciężarowych nie są wyświetlane.

Układ współpracuje z aktywnym tempomatem - jego ustawienia można dostosować do bieżących ograniczeń prędkości.  

i