Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

PEUGEOT TRAVELLER | BEZPIECZEŃSTWO

Peugeot Traveller
Peugeot Traveller

PEUGEOT Traveller Compact

od 157 900 PLN

od 128 374 PLN

VISIOPARK 1

/image/13/9/peugeot_traveller_layout4-2.102139.jpg

Kamera cofania aktywuje się automatycznie przy włączeniu wstecznego biegu. Zapewnia panoramiczny widok w polu 180° strefy znajdującej się bezpośrednio za minibusem i w jego najbliższym otoczeniu. Na obrazie z kamery cofania widoczne są linie naprowadzające, zmieniające kierunek w miarę obracania się kierownicy. Z chwilą wykrycia przeszkody funkcja zoom automatycznie pokazuje zbliżenie strefy za samochodem i pozostałych stref, jeśli kierowca zgłosi taką potrzebę.

SYSTEM MONITOROWANIA OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI

i

Kamera z funkcją rozpoznawania znaków drogowych pozwala odczytywać ograniczenia prędkości. Są one wyświetlane na prędkościomierzu i/lub na wyświetlaczu Head-Up Display. Ograniczenie prędkości proponowane jest jako wartość dla regulatora/ogranicznika prędkości, jeśli jest aktywny.

AUTOMATYCZNE PRZEŁĄCZANIE ŚWIATEŁ

i

To system działający w nocy. Zapewnia automatyczne przełączanie świateł drogowych i świateł mijania, w zależności od tego, czy kamera wykryje pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka.

ACTIVE SAFETY BRAKE

i

Active Safety Brake to nowa generacja systemu automatycznego hamowania w razie wykrycia ryzyka kolizji. Kamera i radar wykrywają niebezpieczeństwo zderzenia z wszelkimi przeszkodami ruchomymi lub nieruchomymi. Gdy kierowca nie hamuje lub hamuje zbyt słabo, system powoduje uruchomienie układu hamulcowego. Pozwala to uniknąć zderzenia, gdy samochód jedzie z prędkością do 30 km/h lub złagodzić jego skutki przy wyższej prędkości.

ALARM NIEZAMIERZONEGO PRZEKROCZENIA LINII

/image/14/0/peugeot_traveller_layout4-6.102140.jpg

System zgłasza kierowcy niezamierzone (bez włączonego kierunkowskazu) przekroczenie białej linii ciągłej lub przerywanej. Zostaje to zasygnalizowane alarmem dźwiękowym lub wizualnym, co jest szczególnie istotne w sytuacji chwilowego spadku koncentracji kierowcy.

MONITOR MARTWEGO POLA

W skład tego systemu wchodzą cztery czujniki umieszczone na przednim i tylnym zderzaku minibusa. Piktogramy na lusterkach bocznych lub na ekranie dotykowym informują kierowcę o obecności pojazdu na sąsiednim lewym lub prawym pasie, w strefie martwego pola bocznego lusterka.

PODUSZKI POWIETRZNE

/image/14/1/peugeot_traveller_galerie-22-2.102141.jpg

PEUGEOT Traveller wyposażony jest w sześć poduszek powietrznych: 2 poduszki czołowe, 2 poduszki boczne z przodu i 2 poduszki kurtynowe dla drugiego i trzeciego rzędu siedzeń, zabezpieczające głowy pasażerów siedzących z tyłu.

TEST EURO NCAP

Dzięki nowej platformie, wzmocnionej konstrukcji i licznym rozwiązaniom zapewniającym bezpieczeństwo PEUGEOT Traveller w testach Euro NCAP otrzymał 5 gwiazdek.