PEUGEOT I-COCKPIT®

W PEUGEOT FRACTAL prototypowa koncepcja deski rozdzielczej PEUGEOT i-Cocpkit® umożliwia bardziej intuicyjne prowadzenie pojazdu, co potęguje przyjemność jazdy.

WYKOŃCZENIE

i

We wnętrzu wykorzystano materiały rodem z sali koncertowej czy studia nagraniowego. Na desce rozdzielczej, bokach drzwi i kubełkowych siedzeniach pojawia się czarny dąb. Wokół kabiny biegnie płat miedzi przypominający styki na kablach, a drukowane w technologii 3D elementy bezodbiciowe zapewniają komfort akustyczny. Siedzenia pokryte są dzianiną 3D łączoną z białą skórą.

INTUICYJNE PROWADZENIE

Kierowca siedzi w fotelu, który niezwykle precyzyjnie pozwala odczuwać i stale kontrolować zachowanie samochodu. Ręce instynktownie układają się na kompaktowej kierownicy z touchpadami wbudowanymi w jej ramiona. Dotykowe ekrany touchpadów pozwalają sterować różnymi funkcjami i elementami wyposażenia PEUGEOT FRACTAL za pomocą dotknięcia kciukiem.

Umieszczony na wprost oczu kierowcy wyświetlacz head-up display łączy panel cyfrowy z wyświetlaniem holograficznym na poliwęglanowe płytce nachylonej pod kątem 45°. Kierowca może dowolnie skonfigurować informacje i sposób ich wyświetlania na cyfrowej płytce, która stanowi ekran 12,3’’ o wysokiej rozdzielczości. Ustawiona pod kątem płytka z poliwęglanu podaje dodatkowe informacje wyświetlane z efektem głębi na ekranie AMOLED 7,7”.

Przełączniki typu toogle switch umieszczono na łukach kierownicy. Z prawej strony znajduje się również włącznik silnika elektrycznego. W centralnej konsoli zainstalowano ekran dotykowy AMOLED 7,7”, umożliwiający sterowanie wszystkimi funkcjami PEUGEOT FRACTAL. Również pasażerowie siedzący z tyłu mają do swojej dyspozycji panel sterujący, który pozwala im zmieniać ustawienia.