FUNKCJONALNY DESIGN

Po raz pierwszy w projektowaniu samochodu koncepcyjnego uwzględniono w tak intensywnym zakresie wymiar dźwiękowy. Innowacyjne jest również podejście do materiałów, zapoczątkowane w modelu koncepcyjnym ONYX i poszerzone obecnie na segment B.

DRUK 3D I PROJEKTOWANIE GENERATYWNE

Stanowiący swego rodzaju laboratorium pomysłów PEUGEOT FRACTAL testuje druk 3D, umożliwiający stworzenie form nieosiągalnych innymi metodami. Wyprodukowane w tej technologii części stanowią ponad 80% powierzchni wnętrza, łącząc nowy efekt stylistyczny z funkcjonalnością. W ramionach kompaktowej kierownicy przeprowadzono kable do podłączenia touchpadów.

Powierzchnie bezodbiciowe, zajmujące ponad 15 m2 kabiny, zostały uzyskane w procesie projektowania generatywnego. Moc obliczeniowa współczesnych komputerów pozwala na przebadanie wszystkich możliwych kształtów i konstrukcji danej części. Projektowanie generatywne polega na wykorzystaniu algorytmów do obliczenia parametrów form o optymalnych kształtach. W PEUGEOT FRACTAL wykorzystano niezbędne minimum materiałów, osiągając jednocześnie doskonały efekt akustyczny.

GWARANCJA ŁĄCZNOŚCI ZE ŚWIATEM

Codzienne użytkowanie tego samochodu koncepcyjnego jest znacznie łatwiejsze, jeśli właściciel posługuje się zegarkiem Samsung Gear S z dostępem do internetu.

Zegarek stale informuje o poziomie naładowania akumulatora, postępie ładowania, temperaturze w kabinie i o lokalizacji samochodu. Przez naciśnięcie na ekran można odblokować zamki w drzwiach i wybrać zakres ustawień w kabinie. Dotyczy to między innymi spersonalizowanych ustawień klimatyzacji czy zestawu Hi-Fi.

LABORATORIUM POMYSŁÓW

i