ELEKTRYCZNE MIEJSKIE COUPÉ

WRAŻENIA Z JAZDY

i

PEUGEOT FRACTAL zwinnie porusza się po mieście, harmonijnie wpasowując się w otoczenie. Jego niezwykle kompaktowe wymiary (3,8 m długości i 1,77 m szerokości) sprawiają, że swobodnie manewruje w ruchu ulicznym.

Umieszczone na krańcach nadwozia 19-calowe koła Tall&Narrow i wynoszący jedynie 0,52 metra zwis przedni i tylny ułatwiają manewry.

Doskonale wyważona, innowacyjna konstrukcja PEUGEOT FRACTAL możliwa jest dzięki napędowi elektrycznemu. Każdy element znajduje się w optymalnym położeniu. Akumulatory litowo-jonowe są umieszczone w centralnym tunelu, co umożliwia obniżenie środka ciężkości i lepsze rozłożenie masy. Zasilają umieszczone na przedniej i tylnej osi dwa silniki elektryczne, z których każdy rozwija moc 75 kW, przy 102 KM. Taki układ napędowy poprawia aerodynamikę samochodu. Ponieważ do zasilania i chłodzenia silnika konieczna jest znacznie mniejsza ilość powietrza, wloty w masce mają niewielkie rozmiary.

NAPĘD ELEKTRYCZNY

Na przedniej i tylnej osi samochodu znajdują się dwa silniki, każdy o mocy 75 kW i 102 KM. Napędzający je akumulator o pojemności 40 kWh zapewnia PEUGEOT FRACTAL zasięg blisko 450 km w cyklu mieszanym.

Elektryczny układ kierowniczy steruje pracą czterech kół, zapewniając dużą wydajność podczas jazdy po mieście i stabilną jazdę z wysoką prędkością. Pneumatyczne stabilizatory, sterowane przez kierowcę lub działające w sposób automatyczny, mogą zmienić prześwit samochodu w zakresie od 7 do 11 cm. Najniższa wartość prześwitu umożliwia optymalną aerodynamikę na drodze i zwiększa zasięg PEUGEOT FRACTAL. Zwiększenie prześwitu zapewnia swobodną jazdę po mieście, ułatwiając pokonywanie zwalniaczy i zabezpieczeń przy wjazdach na parkingi.

Dzięki niskiej masie wynoszącej jedynie 1000 kg, PEUGEOT FRACTAL rozpędza się od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 6,8 sekundy, emitując przy tym dźwięki zaprojektowane dla fazy przyspieszania, a 1000 metrów ze startu zatrzymanego pokonuje w 28,8 sekundy.

Z tyłu, nad dyfuzorem, pojawia się pasek świetlny informujący o ładowaniu indukcyjnym akumulatora. Wykorzystano przy tym animację stosowaną w korektorach dźwięku. Pasek świetlny zbudowany z diod LED pełni funkcję tylnych świateł, kiedy samochód rusza z miejsca. Charakterystyczna linia diod z przodu zaczyna się pod osłoną chłodnicy i sięga aż nad reflektory. Obejmuje również sekwencyjne kierunkowskazy.

DWUKOLOROWA TONACJA

Linie sylwetki PEUGEOT FRACTAL doskonale oddają jego zwinny, miejski charakter. Dynamiczne w formie nadwozie jest idealnie gładkie. Dwukolorowa tonacja (Coupe Franche) wzmacnia wrażenie witalności. Intensywna biel łączy się z matową czernią na wysokości zawiasów drzwi. Dach można złożyć, zamieniając coupé w kabriolet.

COUPÉ CZY KABRIOLET