PEUGEOT FRACTAL, miejskie coupé z napędem elektrycznym, to samochód prototypowy Marki PEUGEOT, w którym testuje się możliwości deski rozdzielczej PEUGEOT i-Cocpkit®, odwołując się przy tym do nowych doznań zmysłowych.

EFEKT PEŁNEGO ZANURZENIA W DŹWIĘKU

i

PEUGEOT FRACTAL ma własny, unikatowy sygnał dźwiękowy, emitowany na zewnątrz i wewnątrz kabiny. To niespotykane do tej pory rozwiązanie powstało we współpracy z projektantem dźwięków, Amonem Tobinem. W mieście samochód dostosowuje się harmonijnie do odgłosów płynących z otoczenia. Ten prototypowy model, testujący możliwości deski rozdzielczej PEUGEOT i-Cocpkit®, przywraca zmysłowi słuchu ważne miejsce, tuż obok wzroku i dotyku.

W 100% MIEJSKI

i

Naturalnym środowiskiem PEUGEOT FRACTAL jest miasto. Samochód jest niezwykle cichy – to zasługa napędu elektrycznego. Aby dodatkowo zmniejszyć poziom hałasu, zastosowano opony Tall&Narrow z wąskim bieżnikiem.

WZMOCNIENIE ODCZUWANIA

CONCEPTCAR

PEUGEOT i-Cockpit® zaprezentowany po raz pierwszy w 2010 roku w samochodzie koncepcyjnym SR1 zdobył już ponad 1,8 miliona klientów od momentu wprowadzenia go w 2012 roku na rynek w modelu PEUGEOT 208. Unikatowa, ergonomiczna koncepcja PEUGEOT i-Cocpkit® umożliwia intuicyjne prowadzenie pojazdu, potęgując przyjemność jazdy.

LABORATORIUM POMYSŁÓW

i

PEUGEOT FRACTAL przypomina laboratorium pomysłów testujące nowe metody produkcji i projektowania. Elementy wydrukowane w technologii 3D stanowią ponad 80% powierzchni kabiny. Powierzchnie bezodbiciowe zostały zaprojektowane w technologii generatywnej, która pozwala uzyskać idealny kształt tworzonej formy.

FILMY WIDEO

i