OPTYMALNY KOMFORT PROWADZENIA

Traveller i-lab cover
Traveller i-lab cover

NAWIGACJA ONLINE

/image/36/4/peugeot_travellerilab_1602at010_1280x500.45179.329364.jpg

Przejazdy z miejsca na miejsca odbywają się w płynny, punktualny sposób, dzięki nawigacji 3D nowej generacji, działającej online. System ten wyświetla mapę 3D i proponuje w czasie rzeczywistym alternatywne trasy, zależnie od zmieniającego się natężenia ruchu. Nawigacja informuje także o warunkach pogodowych i o cenach paliw na stacjach benzynowych. Pozwala to optymalizować koszty eksploatacji pojazdu.

Dodatkowo system komend głosowych podnosi poziom bezpieczeństwa przy obsłudze funkcji nawigacji, telefonu i mediów, nie wymagając od kierowcy odwracania wzroku od drogi. Pojemnościowy 7-calowy ekran dotykowy nawigacji służy również jako interfejs systemu Visio Park. Zapewnia on panoramiczny widok w polu 180° strefy znajdującej się bezpośrednio za samochodem oraz jego najbliższego otoczenia. Z chwilą wykrycia przeszkody, system Visio Park samoczynnie przechodzi w tryb powiększenia obrazu, ułatwiając wykonanie precyzyjnego manewru.

BEZPIECZEŃSTWO PROWADZENIA

/image/36/5/peugeot_travellerilab_1601styp006_1280x500.45180.329365.jpg

Samochód starannie wyposażono w systemy, gwarantujące bezpieczeństwo pasażerów. System monitorowania ograniczeń prędkości monitoruje pobocza jezdni oraz wykrywa i wyświetla obowiązujące ograniczenia prędkości na kolorowej matrycy konsoli wskaźników. Kierowca może zaakceptować proponowaną prędkość, wprowadzając ją jako limit dla regulatora prędkości.

Peugeot Traveller i-Lab monitoruje również stan koncentracji kierowcy, aby zapobiegać zdarzeniom wynikającym z nieuwagi. System wykrywania dekoncentracji kierowcy po dwóch godzinach nieprzerwanej jazdy sygnalizuje, że wskazana jest przerwa na odpoczynek. Jeżeli nie zarejestruje takiego postoju, przypomina o tej konieczności co godzinę.

Ponadto urządzenie mierzy ruchy poprzeczne pojazdu przy użyciu kamery oraz czujnika kąta położenia kierownicy. W razie potrzeby sygnały wizualny i dźwiękowy ostrzegają kierowcę, że powinien zwiększyć koncentrację. W razie wykrycia bezpośredniego ryzyka kolizji z przeszkodą ruchomą lub stałą, w tym z innym pojazdem lub z pieszym, system Active City Brake automatycznie uruchamia hamulec. Celem tej interwencji jest uniknięcie uderzenia w przeszkodę lub zmniejszenie jej skutków w sytuacji, gdy uniknięcie kolizji nie jest już możliwe.

CONNECT FLEET MANAGEMENT

Dla zapewnienia spójności usług zarządzania flotą, system Mirror Screen umożliwia wyświetlanie na ekranie dotykowym Peugeot Traveller i-Lab aplikacji Peugeot Connect Fleet Management, przeznaczonej dla firm. Aplikacja ta śledzi w czasie rzeczywistym położenie pojazdu i gromadzi dane eksploatacyjne (takie jak zużycie paliwa, pozostały zasięg, średnią prędkość jazdy), które przekazuje kierowcy oraz zarządcy floty, aby ułatwić przewidywanie i przygotowanie kolejnych operacji serwisowych. System personalizowanych wskazówek skłaniających do oszczędnej jazdy pomaga kierowcy w obniżaniu zużycia paliwa.


Wszystkie te informacje wzbogacają metodologię zarządzania flotą w przedsiębiorstwie. Aplikacja Peugeot Connect Fleet Management umożliwia ponadto zarządcy floty przekazywanie kierowcy w czasie rzeczywistym informacji o zdarzeniach wpływających na jego pracę i dodawanie nowych zadań do jego planu dnia.