BIZNESOWA PODRÓŻ Z GWARANCJĄ ŁĄCZNOŚCI ŚWIATEM

Traveller i-lab cover
Traveller i-lab cover

„Peugeot Traveller i-Lab umożliwia niespotykaną łatwość użytkowania. Zastosowane innowacyjne technologie zmieniają bieg codziennego życia. Łuk podtrzymujący tablet dotykowy jest materialnym wyrazem tej bezproblemowej obsługi, ułatwiając kontakt i porozumienie pomiędzy pasażerami”

– Alessandro Riga, projektant wnętrza Peugeot Traveller i-Lab

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

/image/35/2/peugeot_travellerilab_1602at011_640x480.329352.jpg
/image/35/3/peugeot_travellerilab_1602at012_640x480.329353.jpg

Do tej pory przejazdy z miejsca na miejsce były dla osób o napiętym rozkładzie zajęć czasem spędzanym bezproduktywnie. Teraz ta sama podróż może się stać źródłem inspiracji, nowym doświadczeniem. Rozpoczyna się ono już w chwili otwarcia bocznych drzwi przesuwnych, sterowanych elektrycznie. Otwiera się je i zamyka za pomocą jednego ruchu stopą pod tylnym zderzakiem, gdzie zainstalowano czujnik. Gdy tylko pasażerowie znajdą się na pokładzie, urządzenia mobilne typu smartfon automatycznie łączą się poprzez działający w kabinie hotspot Wi-Fi. Jednocześnie różne elementy wyposażenia samochodu synchronizują się, aktualizując swoją zawartość w zależności od funkcji.

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Centralnym interfejsem całego systemu jest dotykowy ekran pojemnościowy. Spoczywa on na wygiętej w łuk podstawie, wykonanej z materiału łączącego surowe drewno i tworzywo żywiczne – symbole tradycji i innowacji. Korpus ekranu można dowolnie przesuwać i nachylać, wykorzystując go do efektywnej pracy. Może służyć więc jako ekran indywidualny albo dzielony na cztery części do jednoczesnego użytku różnych osób itd. Na podstawie ekranu umieszczono dwa stanowiska indukcyjne do ładowania smartfonów.

OPTYMALNY KOMFORT AKUSTYCZNY

/image/35/8/peugeot_travellerilab_1602at019_640x480.45173.329358.jpg

Starannie wyciszone wnętrze zapewnia najwyższy komfort akustyczny. Kabinę wyposażono w system audio, opracowany przez firmę FOCAL. Instalacja ta składa się z 17 głośników FOCAL – nisko, średnio i wysoko tonowych – oraz subwoofera, starannie rozmieszczonych we wnętrzu pojazdu. Głośniki zasilane są przez trzy wzmacniacze FOCAL FD, zapewniając moc łączną 1300 wat RMS. Sterowanie tych elementów przez procesor sygnałowy gwarantuje dostosowanie dźwięku do architektury wnętrza. Konsola obejmuje także cztery głośniki średnio tonowe i dwa wysoko tonowe. Instalacja ta jest kontynuacją rozwiązań zastosowanych w poprzednich modelach koncepcyjnych. Dzięki osiągnięciu komfortu akustycznego na najwyższym poziomie w tym segmencie słuchanie playlist zapisanych na smartfonie jest przyjemnością.

SPOJRZENIE W PRZYSZŁOŚĆ

Nawigacja online Peugeot prowadzi do adresu przypisanego najbliższemu spotkaniu. Jeżeli punktem docelowym jest zarezerwowany hotel, wielki tablet z ekranem dotykowym o przekątnej 32 cali łączy się z odpowiednią stroną internetową, umożliwiając obejrzenie pokoju przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR. Podobnie producent filmowy może wirtualnie zapoznać się z miejscami typowanymi na plenery. Z kolei projektant korzysta z tego narzędzia do wizualizacji gotowych produktów na etapie ich tworzenia.


Bez względu na rodzaj zajęcia, wszyscy pasażerowie mogą efektywnie wykorzystać czas, przy czym ich smartfony pełnią funkcję konsol optymalizujących rozkład dnia. Na przykład meldowanie i wymeldowanie się z hotelu można wykonać podczas jazdy, z samochodu. Kiedy pasażerowie docierają do celu, idą od razu do swoich pokojów, nawet nie zatrzymując się przy recepcji, ponieważ klucz elektroniczny został przesłany na ich urządzenia mobilne. W chwili opuszczenia hotelu faktura sporządza się automatycznie. Płatności również dokonuje się samoczynnie, przez telefon.
W Peugeot Traveller i-Lab rozwiązano też problem nieznajomości języków obcych dla przyjezdnych z zagranicy. Kiedy cudzoziemiec nagle zmienia swój plan dnia, nie musi starać się porozumieć z kierowcą. Adres nowego spotkania zostaje przekazany bezpośrednio do nawigacji kierowcy, która natychmiast modyfikuje trasę.