Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

MANIFEST AUTONOMICZNOŚCI

/image/40/8/peugeot-e-legend-1809heme502-small.454408.jpg
/image/40/8/peugeot-e-legend-1809heme502-small.454408.jpg

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT jest dla marki PEUGEOT spełnieniem jej dążeń do pogłębienia i wzbogacenia doznań z jazdy całkowicie autonomicznym, elektrycznym i inteligentnym samochodem.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

/image/41/3/peugeot-e-legend-1809heme319-small.454413.jpg

Responsive i-COCKPIT® został wzbogacony o nowe funkcjonalności, które zapewniają użytkownikowi spersonalizowane i wręcz immersyjne doświadczenie z jazdy niezależnie o tego, który z 4 dostępnych trybów wybierze. W dzisiejszym świecie cierpimy na nadmiar bodźców, a chwila czasu dla siebie staje się wręcz bezcenna. Jazda autonomiczna daje nam możliwość znalezienia chwili czasu dla siebie i wykorzystania jej na pełniejsze bycie z innymi w samochodzie.

CZTERY TRYBY JAZDY

/image/41/1/peugeot-e-legend-1809heme327-small.454411.jpg /image/41/0/peugeot-e-legend-1809heme324-small.454410.jpg

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT oferuje cztery tryby jazdy dostosowane do ruchu na drodze lub potrzeby kierowcy.

DWA TRYBY AUTONOMICZNE

SOFT: połączenie cyfrowych ekranów z redukcją wyświetlanych informacji do niezbędnego minimum

SHARP: maksymalne możliwości korzystania z cyfrowego świata: sieci społecznościowych, kalendarza… i ustawienia zapewniające dynamiczną jazdę.

DWA TRYBY MANUALNE

LEGEND: tryb doskonały do jazdy w trasie, stylistyczne nawiązanie do trzech tarcz zegarów legendarnego modelu 504 Coupé oraz cyfrowo imitowane drewno wyświetlane na licznych ekranach.

BOOST: dynamiczny i stymulujący tryb wykorzystujący możliwości potężnego silnika elektrycznego.
Wrażenie pełnej immersji osiągnięte dzięki realistycznemu obrazowi drogi, wyświetlanemu na wielkim ekranie.

W trybie jazdy autonomicznej konfiguracja wnętrza PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT adaptuje się dzięki technologii przewodowego sterowania pojazdem (drive-by-wire). Kierownica znika, składając się pod soundbarem, całą przestrzeń zajmuje powierzchnia 49-calowego ekranu, przednie fotele odchylają się do tyłu, a podłokietniki rozkładają automatycznie, odsłaniając pojemny schowek ze strefą indukcyjnego ładowania smartfonów. Główne elementy sterowania pozostają dostępne na wbudowanej w fotel kierowcy środkowej konsoli.

Podróżujący mogą tymczasem oddać się swoim ulubionym rozrywkom: grać na wbudowanej konsoli gier wideo, oglądać filmy na parabolicznym ekranie centralnym albo na wyświetlaczach umieszczonych w osłonach przeciwsłonecznych.

W 100% ELEKTRYCZNY NAPĘD

/image/40/9/peugeot-e-legend-1809heme300-small.454409.jpg

Zgodnie z wizją transformacji energetycznej marki, PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT ma w pełni elektryczny napęd. Czerpiący energię z akumulatorów o mocy 100 kWh silnik generuje moment napędowy 800 Nm przy mocy 340 kW przekazywanej na 4 koła. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w niespełna 4 sekundy i rozwija maksymalną prędkość 220 km/h. Samochód ma zasięg 600 km zgodnie z normą WLTP, a dzięki szybkiemu ładowaniu wystarczy 25 minut, by uzyskać 500 km. Oferując ładowanie indukcyjne, PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT staje się wyrazem dążenia firmy do wyeliminowania wszelkich ograniczeń technologicznych.

ŚWIAT PERFEKCYJNYCH DŹWIĘKÓW I CYFROWYCH TECHNOLOGII

W wyniku współpracy z firmą SOUNDHOUND Inc.®, która jest liderem na rynku inteligentnych technologii, PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT został wyposażony w sterowanego głosowo osobistego asystenta, przystosowanego do jazdy autonomicznej.

Wystarczy jedna fraza, by zmienić tryb jazdy, posłuchać ulubionej playlisty, a nawet otworzyć lub zamknąć elektrycznie sterowane drzwi samochodu. System odpowiada przetworzonym cyfrowo głosem Gilles'a Vidala (dyrektora ds. stylu PEUGEOT) i rozumie 17 języków. Wersja przystosowana do produkcji seryjnej będzie dostępna w samochodach PEUGEOT w ciągu 2 lat.

/image/41/2/-dsc8312-small.454412.jpg

PEUGEOT i FOCAL prowadzą współpracę nad systemem nagłośnienia przyszłości, które powstanie z połączenia najwyższych standardów z innowacyjnością i zapewni wyjątkowe doznania akustyczne.
Niezależnie od źródła dźwięku, architektura systemu FOCAL® zapewnia optymalną jakość odtwarzania ścieżki dźwiękowej. Zastosowany w PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT system jest zwiastunem zintegrowanych systemów nagłośnienia przyszłości, które będą wyposażone w dwie całkowicie nowe funkcji audio:

„mapowania”, które pozwala m.in. na przesyłanie komunikatów nawigacyjnych wyłącznie do kierowcy, podczas gdy pozostali podróżujący słuchają muzyki.

„strefowania”, które umożliwia pełną personalizację treści i otacza każdego z pasażerów dźwiękową „bańką”, by nie przeszkadzać pozostałym użytkownikom.