Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

ONYX: DESIGN I DYNAMICZNE OSIĄGI

/image/44/7/peugeot-onyx-concept-home.44329.329447.jpg
/image/44/7/peugeot-onyx-concept-home.44329.329447.jpg

DESIGN NADWOZIA

Niezwykłe nadwozie zachwyca rzadko spotykanym kontrastem materii i kolorów. Błotniki i drzwi, ukształtowane ręcznie przez mistrza w swoim fachu, zostały wykonane z płatów czystej miedzi. Pozostałe elementy nadwozia wykonano z włókien węglowych, w grafitowo-czarnym, matowym kolorze.

Ostro zarysowany, pełen finezji przód zwraca uwagę pionową osłoną chłodnicy i dwoma wydłużonymi reflektorami typu Full LED, o wymiarach ograniczonych do niezbędnego minimum. Strumień powietrza rozdziela się – część wpada do samego serca samochodu, przepływając przez wnętrze nadwozia, by doładować silnik.

Tylną część Onyxa zdobią światła z charakterystycznym dla Peugeot, potrójnym śladem pazurów. Są też wyposażone w niewielkie listewki, które odpowiednio ukierunkowują strumień powietrza spływający z boków i dachu.

DESIGN WNĘTRZA

Otwierające się dwufazowym ruchem drzwi zapewniają łatwy dostęp do wnętrza. W momencie otwarcia drzwi, zewnętrza powłoka miedziana oddziela się od ramy drzwi i przesuwa o kilka centymetrów na bok, aby następnie wykonać obrót.

Wnętrze od podłogi po sufit utrzymane jest w jasnej, naturalnej tonacji. Intuicyjny projekt przestrzeni oraz elementy wykończenia zostały wystawione na bezpośredni widok podróżujących. Podobnie jak w przypadku nadwozia, także i tutaj materiały potraktowano minimalistycznie, zachowując jedynie to, co niezbędne do wykonania i zamocowania poszczególnych części.

Wnętrze, wykonane ze sprężonego i rozciągniętego filcu, zostało wymodelowane z jednej płachty materiału, bez szwów czy połączeń. Deska rozdzielcza została wykonana z nowego typu drewna – Newspaper Wood. Wyprodukowano je ze zużytych gazet, które po złączeniu i sprasowaniu uformowano w kłody. Ten surowiec powtarza się w rozmaitych elementach wnętrza.