Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

TO, CO NAJLEPSZE Z I.o.T

METODA DEEP LEARNING

Tworząc PEUGEOT INSTINCT CONCEPT inspirowaliśmy się naturą, a w szczególności Człowiekiem jako takim. Człowiek stara się poznawać swoje otoczenie, zyskując tym samym większą niezależność. Kierując się podobną zasadą, w modelu PEUGEOT INSTINCT CONCEPT wykorzystano metodę deep learning, polegającą na przetwarzaniu danych, dla lepszego zrozumienia profilu użytkownika. W tym celu platforma I.o.Ti zarządzana przez Samsung ARTIK™ Cloud, łączy się z urządzeniami codziennego użytku i przetwarza informacje. Samochód korzysta z danych ze smartfona, smartwatcha czy z portali społecznościowych. W procesie tym przydatne są także systemy automatyki domowej – telewizor z dostępem do Internetu, streaming audio, Home Assistant, komputer. Nieocenionym źródłem informacji staje się także samochód. Towarzyszy nam w codziennym życiu, może zatem dostarczać dane dotyczące typowych przejazdów, ulubionych miejsc, nawyków prowadzenia…

i

PRZYKŁADY

/image/28/0/peugeot-instinctconcept-2702pb208.329280.jpg

Poniedziałek, godzina 7:45

Wyjeżdżasz na spotkanie o 8:30, piętnaście minut wcześniej niż zwykle. Nawigacja samochodowa i kalendarz porozumiały się ze sobą, biorąc pod uwagę natężenie ruchu i pogodę. Zaproponowały, żebyś przyspieszył wyjazd o piętnaście minut, aby zdążyć na czas. Po zajęciu miejsca za kierownicą, system Hi-Fi FOCAL zaczyna odtwarzać muzykę, której przed chwilą słuchałeś w salonie. Natomiast uruchomienie silnika powoduje zamknięcie drzwi domu.

/image/28/1/25p-autonomous-sharp-domotic.329281.png

Wtorek, godzina 21:00

Po treningu jesteś bardzo zmęczony. Poinformowany przez smartwatcha, Twój Peugeot Instinct Concept samoczynnie przechodzi w tryb Autonomous Soft. Tak więc możesz zacząć regenerować się już podczas jazdy powrotnej do domu. Kiedy pojazd zbliża się do domu, włącza się oświetlenie zewnętrzne, wskazując Ci Twoje miejsce parkingowe.

/image/28/2/peugeot-instinctconcept-2702pb216-v2.329282.jpg

Czwartek, godzina 8:00

Ponieważ poprzedniego dnia miałeś za mało wysiłku fizycznego, samochód proponuje Ci spacer, parkując się w odległości dziesięciu minut od biura.

/image/28/3/peugeot-instinctconcept-2702pb221-v2.329283.jpg

Piątek, godzina 14:00

Jedziesz na spotkanie. Trasa prowadzi autostradą i krętą droga lokalną. Pierwsza część podróży odbywa się w trybie Autonomous Sharp. Kiedy tylko wjedziesz na krętą drogę, samochód przechodzi w tryb Drive Boost, wiedząc, że lubisz dynamiczną jazdę.

CZTERY TRYBY JAZDY

Cztery tryby umożliwiają wyjątkowo precyzyjne zarządzanie jazdą. Drive Boost nastawiony jest na jazdę dynamiczną. Drive Relax włącza systemy ADAS (Advanced Driving Assistance Systems), aby wspomóc kierowcę, np. automatycznie przełącza światła lub włącza aktywny tempomat.

Tryb autonomiczny Autonomous Soft sprzyja wygodzie. W tym trybie, jazda może być trochę dłuższa, zachęcająca do obejrzenia filmu, lektury lub odpoczynku. Wreszcie tryb Autonomous Sharp optymalizuje czas podróży, wybierając precyzyjne i efektywne zachowanie na drodze.