Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

WYDAJNY, DYNAMICZNY UKŁAD NAPĘDOWY

/image/41/9/exalt.17023.329419.jpg
/image/41/9/exalt.17023.329419.jpg

WYDAJNY, DYNAMICZNY UKŁAD NAPĘDOWY

Zaawansowana technologia, jaką zastosowano w modelu PEUGEOT EXALT, sprawia, że każda podróż staje się niezwykłym doświadczeniem. Know-how Marki Peugeot, gwarantujące efektywną jazdę, pozwala kierowcy w pełni cieszyć się intensywnymi wrażeniami z jazdy

TECHNOLOGIA HYbrid4

/image/42/9/technologie_hybrid4.17033.329429.jpg

PEUGEOT EXALT, ważący zaledwie 1700 kg, wyposażony jest w napęd hybrydowy plug-in HYbrid4 o łącznej mocy 340 koni mechanicznych przenoszonej na cztery koła. Wyprofilowana maska kryje spalinowy silnik 1.6 THP o mocy 270 KM, zaprojektowany przez PEUGEOT Sport. Ta wydajna, 4-cylindrowa, benzynowa jednostka, połączona z 6-biegową skrzynią automatyczną, osiąga niemal 170 KM z litra pojemności. To jeden z najlepszych wyników na świecie. Silnik elektryczny o mocy 50 kW został zamontowany przy tylnej osi, umożliwiając podróżowanie w trybie elektrycznym lub hybrydowym. Jednostka jest wyposażona w system odzysku energii, ładujący akumulatory podczas hamowania i zwalniania. W ten sposób system HYbrid4 produkuje prąd elektryczny z energii kinetycznej, która w innym wypadku zostałaby zmarnowana i zamieniłaby się w ciepło, emitowane za pośrednictwem tarcz i klocków hamulcowych. Inteligentna technologia HYbrid4 dostosowuje się do oczekiwań kierowcy, wybierając najbardziej odpowiedni tryb jazdy – elektryczny, spalinowy lub hybrydowy.

PURE BLUE SYSTEM

/image/43/0/exalt_pure_blue.17034.329430.jpg

Dla wygody pasażerów, PEUGEOT EXALT został wyposażony w innowacyjny system oczyszczania powietrza Pure Blue. Kiedy samochód stoi na postoju i nikt nie przebywa w jego wnętrzu, system rozpyla środki bakteriobójcze i grzybobójcze, aby zdezynfekować wnętrze kabiny. Kiedy PEUGEOT EXALT rusza z miejsca, aktywny filtr czyści nawiewane do środka powietrze, aby usunąć z niego lotne środki organiczne i cząsteczki zanieczyszczeń. Dzięki temu kierowca i pasażerowie podróżują zawsze w czystym środowisku.

TOGGLE SWITCHES

/image/43/1/toggle_switches.17035.329431.jpg

Przełączniki we wnętrzu PEUGEOT EXALT tworzą dwie grupy – dwa z nich znajdują się na lewo od niewielkiej kierownicy, siedem umieszczono po prawej stronie. Polecenia i funkcje, które obsługują, definiuje kierowca. Toggle switches mogą również aktywować system black light. Technologia ta, wbudowana w lampy przednie, jest szczególnie użyteczna, gdy dzień przechodzi w noc. Widoczność jest wtedy ograniczona. Emitowany przez lampy strumień „czarnego światła” poprawia kontrast, dzięki czemu kierowca lepiej widzi oznaczenia na drodze.