SKIP TO CONTENT
Technologia w służbie komfortu

TECHNOLOGIA W SŁUŻBIE KOMFORTU

 

Poznaj technologie, dzięki którym samochody PEUGEOT są tak komfortowe:

 

HILL START ASSIST

Dzięki technologii Hill Start Assist ruszanie i manewrowanie na wzniesieniu jest znacznie łatwiejsze.

 

Gdy samochód znajduje się na wzniesieniu (o nachyleniu powyżej 3%), system Hill Assist przez chwilę (około 2 sekundy) utrzymuje załączone hamulce, dając kierowcy czas na przełożenie stopy na pedał przyspieszenia.

KAMERA COFANIA
Obraz z kamery cofania jest wyświetlany na głównym ekranie, co ułatwia codzienne manewry. System oznacza szerokość samochodu oraz tor jazdy kolorowymi liniami, sprawiając że manewry są bardziej bezpieczne i łatwiejsze.
SYSTEM BEZKLUCZYKOWEGO DOSTĘPU I URUCHAMIANIA AUTA ORAZ BEZDOTYKOWA OBSŁUGA KLAPY TYLNEJ
SYSTEM BEZKLUCZYKOWEGO DOSTĘPU I URUCHAMIANIA AUTA
Dzięki systemowi bezkluczykowego dostępu i uruchamiania auta wystarczy, że masz elektroniczny kluczyk przy sobie. Otworzysz, zamkniesz i uruchomisz samochód bez wyjmowania kluczyka z kieszeni.
BEZDOTYKOWE OTWIERANIE KLAPY BAGAŻNIKA

System bezdotykowego otwierania pokrywy bagażnika sprawia, że nie musisz mieć wolnych rąk, aby otworzyć lub zamknąć bagażnik. Klapą można sterować na różne sposoby:

  • korzystanie z elektronicznego kluczyka (systemu bezkluczykowego dostępu i uruchamiania auta)
  • otwieranie bagażnika z zewnątrz lub z wnętrza samochodu
  • korzystanie z przycisku otwierającego bagażnik na desce rozdzielczej
  • otwieranie i zamykanie pokrywy bagażnika za pomocą czujnika znajdującego się pod tylnym zderzakiem (opcja „Hands Full")

Opcja „Hands-Full” umożliwia otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanej pokrywy bagażnika poprzez ruch stopą pod tylnym zderzakiem.

VISIOPARK 1 & 2

Samochód jest wyposażony w kamerę cofania 180°, znajdującą się na pokrywie bagażnika (Visiopark 1) oraz dodatkowo w kamerę na osłonie chłodnicy z przodu (Visiopark 2). System wyświetla obraz z kamer na ekranie dotykowym. Czujniki parkowania uzupełniają informacje uzyskiwane z widoku pojazdu z góry. Jest on prezentowany w czasie rzeczywistym w trakcie manewrów, zapewniając kierowcy widok 360°.

Wizualizacja ułatwia parkowanie i omijanie przeszkód.

 

PARK ASSIST

Dzięki bocznym czujnikom ultradźwiękowym system aktywnie pomaga kierowcy w manewrach parkowania:

  • za pomocą czujników w przednim i tylnym zderzaku wykrywa dostępne miejsca parkingowe, dostosowując je do rozmiarów samochodu
  • przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym, aby zaparkować w wybranym miejscu
  • Kierowca kontroluje pedał przyspieszenia i hamulca, skrzynię biegów i sprzęgło (w przypadku manualnej skrzyni biegów). W trakcie manewru wjazdu lub wyjazdu z miejsca parkingowego system informuje kierowcę o przebiegu manewru za pomocą sygnałów dźwiękowych i komunikatów wyświetlanych na ekranie, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Kierowca w każdej chwili może przejąć kontrolę nad kierownicą.

System Park Assist wspomaga kierowcę zarówno przy parkowaniu równoległym, jak i prostopadłym.

 

AUTOMATYCZNE PRZEŁĄCZANIE ŚWIATEŁ

 

Kamera, zamontowana w górnej części przedniej szyby, monitoruje źródła światła przed samochodem. System automatycznie przełącza światła mijania na drogowe i na odwrót, w zależności od oświetlenia i ruchu na drodze. Daje to możliwość zoptymalizowania czasu korzystania ze świateł drogowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

 

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH

 

Kamera, zamontowana w górnej części przedniej szyby, rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i wyświetla je na zestawie wskaźników. System uwzględnia również informacje o ograniczeniach prędkości pokazywanych na mapie samochodowej nawigacji. Znaki ograniczeń prędkości dla samochodów ciężarowych nie są wyświetlane.

 

Układ współpracuje z aktywnym tempomatem – jego ustawienia można dostosować do bieżących ograniczeń prędkości.