TECHNOLOGIA

suv 2008 oferta pakiet ubezpieczeń i premia za odkup

SUV 2008

od 71 000 PLN

od 57 724 PLN

GRIP CONTROL®

Grip Control® pozwala  SUV'owi PEUGEOT 2008 mierzyć się z różnymi warunkami drogowymi, a kierowcy eksplorować nowe przestrzenie. Grip Control® to wszechstronny i responsywny system optymalizujący trakcję, aby dopasować możliwości samochodu do charakterystyki podłoża. System wpływa na trakcję kół przedniej osi za pomocą elektronicznych czujników ESP. Jest dostępny dla wersji z silnikami powyżej 100 koni mechanicznych, z ręczną i automatyczną skrzynią biegów. System wspierają opony zimowe 16" lub 17", typu Mud&Snow. i

Grip Control® pozwala na wybór jednego z pięciu trybów jazdy:

- Standardi
- Śniegi
- Off-roadi
- Piaseki
- ESP Offi

Silniki i skrzynie biegów EAT6

/image/52/1/peugeot_suv2008_layout15.52521.jpg

SUV Peugeot 2008 z gamą z silników 3-cylidnrowych PureTech Euro 6, uzyskuje świetne osiągi oraz ekonomiczne spalanie.

Elementy łączące samochód z nawierzchnią

/image/52/2/peugeot_suv2008_layout4-1.52522.jpg

PEUGEOT 2008, SUV o wyjątkowo opływowej sylwetce, zapewnia pierwszorzędne właściwości trakcyjne dzięki ograniczonej masie i i elementom konstrukcyjnym łączącym samochód z nawierzchnią. Sprężyny, amortyzatory, stabilizatory poprzeczne, elementy zawieszenia przedniej osi i tylna belka poprzeczna zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystując możliwości silnika, zapewniały jak najlepszą dynamikę.
 
Stabilność nadwozia jest doskonała, a układ kierowniczy, dostosowany do sposobu zestrojenia elementów zawieszenia, z kompaktowym kołem kierownicy, jest dla kierowcy swoistym przekaźnikiem informacji o warunkach na drodze.

Park Assist i kamera cofania

Park Assist i sprawdza dostępną przestrzeń parkingową oraz pomaga kierowcy w manewrze parkowania i wyjeżdżania z miejsca parkingowego, zarówno przy manewrach równoległych, jak i parkowaniu w zatokach. Przy prędkościach poniżej 8 km/h system automatycznie przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym, informując kierowcę o swojej aktywności za pomocą komunikatów wizualnych i głosowych.
W każdej sytuacji kierowca może przejąć kontrolę nad prowadzeniem, hamulcami, biegami i sprzęgłem (przy manualnej skrzyni biegów).

Kamera cofania włącza się automatycznie, gdy kierowca wrzuci bieg wsteczny. Obraz jest wyświetlany na ekranie dotykowym, pozwalając kierowcy podczas manewru cofania zidentyfikować ukryte przeszkody .

Oświetlenie

/image/52/5/peugeot_suv2008_layout6-5.52525.jpg
/image/52/6/peugeot_suv2008_layout6-6.52526.jpg

SUV PEUGEOT 2008 ma nową identyfikację świetlną. Reflektory przednie wykonane w technologii LED z osłonami high-tech oraz elementami chromu i czerni, i nadają temu modelowi wyrazisty „koci wygląd”. Zapewniają doskonałą widoczność, zwłaszcza na poboczu i w zakrętach.

Z tyłu, nowe reflektory powtarzają obecny w całej gamie modelu 2008 wyrazisty akcent: trzy świetlne pazury, które tworzą efekt 3D.

Mirror Screen

Peugeot 2008 Mirror Screen

Funkcja Mirror Screen i korzystająca z protokołów i MirrorLink® i pozwala używać aplikacji kompatybilnych z systemem smartfonów za pośrednictwem ekranu dotykowego 7".

Aby zapewnić optymalną czytelność i pełne bezpieczeństwo w trakcie użytkowania, aplikacje są prezentowane za pośrednictwem interfejsu specjalnie zaprojektowanego dla samochodu.

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO2

Pomiary zgodne z procedurą WLTP(1): Zużycie paliwa od 4,2 do 7,2 w cyklu mieszanym, od 7,0 do 8,7 w cyklu niskim, od 5,3 do 7 w cyklu średnim, od 4,8 do 6,2 w cyklu wysokim i od 6 do 7,7 w cyklu bardzo wysokim zgodnie z procedurą WLTP (l/100 km). Emisja CO2 (w cyklu mieszanym) WLTP: od 111 do 163 (g/km).
 
(1) Podane wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są zmierzone na podstawie procedury WLTP zgodnie z Rozporządzeniami (WE) nr 715/2007, nr 2017/1153 oraz nr 2017/1151. Od 1 września 2018 r. nowe samochody są homologowane zgodnie ze światową zharmonizowaną procedurą badania samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych (WLTP). Nowa procedura badań pozwala uzyskać bardziej realistyczne wyniki zużycia paliwa i emisji CO2. Procedura WLTP zastąpiła dotychczasową europejską procedurę homologacyjną (NEDC). Z uwagi na warunki pomiarów, które lepiej oddają rzeczywiste warunki eksploatacji pojazdów wartości zużycia paliwa i emisji CO2 uzyskane zgodnie z procedurą WLTP mogą być w wielu przypadkach wyższe od uzyskanych na podstawie protokołu NEDC. Podane wartości zużycia paliwa i emisji CO2 mogą się różnić od rzeczywistych w zależności od wyposażenia danego pojazdu, w tym wyposażenia dostępnego w opcji lub jako akcesoria fabryczne oraz typu opon. Zużycie paliwa i emisja CO2 zależy również od warunków użytkowania samochodu w tym m.in. pogody, indywidualnego stylu jazdy kierowcy i obciążenia pojazdu. Tabele pokazują wartości od najwyższych do najniższych, uzyskane z uwzględnieniem wyposażenia dodatkowego pojazdu. Wszystkie informacje były aktualne w momencie publikacji materiału. Peugeot Polska Sp. z o.o. oraz Dealerzy marki Peugeot zastrzegają sobie prawo do zmian specyfikacji produktów. Szczegółowe informacje można uzyskać w najbliższym punkcie sprzedaży oraz na stronie: https://www.peugeot.pl/swiat-marki-peugeot/innowacje-i-technologie/wltp.html