Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

PEUGEOT SUV 2008

Odkryj nowy PEUGEOT 2008, kompaktowy i elegancki SUV, który wprowadzi cię do magicznego świata nowoczesnych technologii. Jego stylistyka i muskularne linie nadwozia przykuwają wzrok i zapierają dech.
Zasiądź za sterami PEUGEOT i-Cockpit® i poczuj wyjątkowe doznania z jazdy.

STYLISTYKA

SIŁA I ZMYSŁOWOŚĆ

Daj się oczarować atletycznej i zarazem eleganckiej sylwetce kompaktowego SUV-a Peugeot 2008.

Duży prześwit, poszerzone nadkolai, pionowo umieszczony grill i kompaktowa sylwetka należą do kanonu segmentu SUV.

Charakterystyczna linia dachu, relingi dachowe, ozdobna listwa na tylnej klapie oraz spojler podkreślają eleganckie, śmiałe linie nadwozia.

Charakterystyczny grill dla modeli Peugeot i subtelna linia przednich reflektorów SUV 2008
Rozpoznawalne światła stopu w modelu Peugeot SUV 2008
Pojemny bagażnik kompaktowego Peugeot SUV 2008 zadowoli najbardziej wymagające osoby

Przednie reflektory wkomponowane w nadwozie przykuwają uwagę zaawansowanym technologicznie kloszem w chromie i czerni, który sprawia, że ich „kocie” spojrzenie nabiera intensywności.

Tylne światła tworzą nowoczesną sygnaturę świetlną z charakterystycznym śladem trzech pazurów z unikatowym efektem 3D, który przykuwa wzrok.

Okalają tylną klapę funkcjonalnego bagażnika, który wyróżnia się dużą pojemnościąi i łatwym dostępemi.

MIEJSCE KIEROWCY

INTUICYJNA OBSŁUGA I DYNAMICZNE REAKCJE

Peugeot i-Cockpit gwarantuje komfortową podróż i przyjemność z jazdy

Zasiądź za sterami PEUGEOT i-Cockpit® i poczuj wyjątkowe doznania z jazdy.

PEUGEOT i-Cockpit® sprawia, że prowadzenie samochodu jest źródłem intuicyjnej przyjemności. Głównymi elementami tego ergonomicznego rozwiązania są kompaktowa kierownica, panel wirtualnych zegarów 3D w polu widzenia drogi (wyświetlacz Head-up display) wykończony obramowaniem z diod LEDi oraz ekran dotykowy o przekątnej 7 cali. Delektuj się spokojną jazdą dzięki inteligentnej nawigacji 3Di ze sterowaniem głosowym i usługami TomTom®, które zapewniają dostęp w czasie rzeczywistymi do podstawowych informacji dotyczących podróży.

Specjalnie zaporojektowane miejsce kierowcy ma zapewnić pełną przyjemność z podróży
MirrorLink, Mirror Screen, Apple Carplay, Android Audio w Peugeot 2008
Dyskretne oświetlenie nocne w Peugeot SUV 2008

W kompaktowym SUV-ie PEUGEOT 2008 funkcja Mirror Screen umożliwia korzystanie z ekranu dotykowego za pośrednictwem aplikacji Android AutoTM, Apple CarplayTM lub MirrorLink®i.

We wnętrzu SUV-a PEUGEOT 2008 nie zabrakło szlachetnych tkanin, finezyjnych elementów wykończeniowych i dużych przeszklonych powierzchni.

Nocą urzeknie cię dyskretne oświetlenie sufitowe Cieloi.

SILNIKI

WYDAJNOŚĆ I OSIĄGI

Dynamiczna i płynna jazda SUV 2008 w każdych warunkach

Ciesz się jazdą swoim kompaktowym SUV-em PEUGEOT 2008.

Samochód łączy doskonałe trzymanie się drogi z imponującą dynamiką jazdy, którą zawdzięcza wydajnym jednostkom napędowym - silnikowi benzynowemu PureTech Euro 6 oraz silnikowi wysokoprężnemu BlueHDi. Samochód będzie bardziej płynnie się prowadził w wersji z silnikiem 1.2L PureTech 110 S&S i automatyczną 6-stopniową skrzynią biegów EAT6, która zapewnia szybkość i płynność zmiany przełożeń.

TECHNOLOGIA

SUV ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE

Peugeot SUV 2008 - kompaktowy SUV sprawdzony w każdych warunkach

Wyposażony w całą gamę najnowszych technologii, kompaktowy SUV PEUGEOT 2008 oferuje systemy wspomagania prowadzenia, które zwiększają bezpieczeństwo kierowcy, ułatwiają manewrowanie i umożliwiają lepsze planowanie podróży.

i

ADAPTACYJNY I WSZECHSTRONNY

Wyposażony w Grip Control®i, SUV PEUGEOT 2008 bardziej skutecznie wykorzystuje trakcję kół przedniej osi. To pozwala zachować przyczepność na każdego rodzaju nawierzchni. System Grip Control® jest sterowany pokrętłem w konsoli centralnej, a razem z certyfikowanymi oponami zimowymi typu Mud& Snow otwiera przed tobą zupełnie nowe możliwości eskapad.

To wszechstronny i elastyczny system. Zapewnia utrzymanie kontroli nad samochodem w każdych okolicznościach dzięki możliwości wyboru jednego z czterech trybów działania, który dostosowuje trakcję samochodu do warunków drogowych: śnieg, off-road, piasek i ESP Off.

i

SYSTEM AWARYJNEGO HAMOWANIA W MIEŚCIE

Podczas jazdy po mieście Active City Brakei pozwala uniknąć kolizji lub ograniczyć jej skutki dzięki automatycznej aktywacji układu hamulcowego w przypadku braku reakcji kierowcy.

Czujnik laserowy krótkiego zasięgu, który znajduje się w górnej części szyby przedniej, wykrywa przeszkody przed samochodem. System może zwiększyć maksymalne ciśnienie w układzie hamulcowymi i zredukować prędkość, pomagając w ten sposób uniknąć kolizji lub zminimalizować skutki w chwili zderzenia. W niektórych przypadkach system może nawet zatrzymać samochód automatycznie, zapobiegając kolizji z samochodem jadącym z przodu.

i

ŁATWIEJSZE MANEWROWANIE

System Park Assisti identyfikuje odpowiednie miejsce do zaparkowania i pomaga kierowcy wykonać manewry parkowania i wyjeżdżania z miejsca parkingowego.

Przy prędkościach poniżej 8 km/h system automatycznie przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym, informując kierowcę o uaktywnieniu za pomocą komunikatów wizualnych i sygnałów dźwiękowych. Do kierowcy należy tylko obsługa pedału przyspieszenia i hamulca, sprzęgła oraz dźwigni zmiany biegów w przypadku przekładni manualnej.

i

KAMERA COFANIA

Kamera cofaniai włącza się automatycznie po załączeniu biegu wstecznego przez kierowcę.

Obraz jest wyświetlany na ekranie dotykowym, który pozwala kierowcy dostrzec przeszkody ukryte za samochodem podczas cofania.

Peugeot SUV 2008 gwarantuje sterowność i responsywność prowadzenia

ZAPROJEKTOWANY, BY ZAPEWNIĆ DYNAMICZNE REAKCJE

Dynamika i precyzja prowadzenia w połączeniu z jedną z najlżejszych konstrukcji w segmencie sprawiają, że SUV PEUGEOT 2008 zapewnia wyjątkowe doznania z jazdy oraz doskonałą przyczepność do podłoża.

Sprężyny, amortyzatory, stabilizator poprzeczny, przednie zawieszenie i belka tylnego zawieszenia są odpowiednio dobrane, aby zapewnić jak najlepsze właściwości jezdne i zoptymalizować doznania z jazdy.

GRIP CONTROL®
ACTIVE CITY BRAKE
PARK ASSIST
KAMERA COFANIA
STYLISTYKA

GALERIA ZDJĘĆ

ZOBACZ WIĘCEJ

Zużycie paliwa i emisja spalin (1) w warunkach rzeczywistych

W celu dostarczenia naszym klientom jak najdokładniejszych informacji, Peugeot, marka należąca do Groupe PSA, zapewnia dostęp do wyników niezależnych, certyfikowanych pomiarów zużycia paliwa i emisji spalin w warunkach rzeczywistych. W tym celu marka nawiązała współpracę z organizacją pozarządową Transport & Environment (T&E) (2) i federacją France Nature Environnement (3), które wspólnie opracowały protokół pomiarów zużycia paliwa i emisji spalin w warunkach rzeczywistych, zatwierdzony przez jednostkę certyfikującą Bureau Veritas (4).
Protokół przewiduje przeprowadzanie pomiarów rzeczywistego zużycia paliwa i emisji spalin w ruchu drogowym na trasie o długości 92,3 km, obejmującej odcinki przebiegające w mieście oraz drogi i autostrady. Pomiary dla modeli Peugeot przeprowadzane są na drogach publicznych w normalnych warunkach ruchu drogowego i użytkowania pojazdów, obejmujących transport pasażerów i bagaży jak również wykorzystanie klimatyzacji i ogrzewania. Trasa przebiega przez reprezentatywne dla przeciętnych warunków użytkowania wzniesienia na drodze (5).
W ten sposób Peugeot, marka należąca do Groupe PSA, wpisuje się w działania na rzecz zapewniania pełnej i przejrzystej informacji swoim klientom.

Zobacz więcej

(1) Emisja tlenków azotu (NOx) i wyrażona liczbowo emisja cząstek stałych (PN)
(2) Transport & Environment: europejskie stowarzyszenie na rzecz ochrony środowiska wyspecjalizowane we wdrażaniu polityki zrównoważonego rozwoju transportu.
(3) France Nature Environnement: francuska federacja stowarzyszeń na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego.
(4) Bureau Veritas: światowy lider w dziedzinie usług inspekcyjnych, certyfikacji i badań laboratoryjnych.
(5) Publikowane dane liczbowe, które należy odróżnić od zużycia paliwa określonego w unijnej homologacji typu (jedynych danych urzędowych), zależą od tych założeń i warunków oraz od protokołu, który nie jest jednolity na terenie UE. Nie mają one zatem wartości ogólnej i posiadają wyłącznie charakter informacyjny. Protokół z pomiarów jest dostępny na stronie internetowej Groupe PSA: www.groupe-psa.com. W celu porównania zużycia paliwa bądź emisji CO2 nowych samochodów osobowych opartych na zharmonizowanym protokole UE należy stosować oficjalne wielkości zużycia paliwa i emisji CO2. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej https://ec.europa.eu/clima/policies/transport/vehicles/labelling_en .