PEUGEOT 308 GTi – WRAŻENIA Z JAZDY

Sportowy charakter i drapieżność Peugeot 308 Gti
Sportowy charakter i drapieżność Peugeot 308 Gti

PEUGEOT 308 GTi by PEUGEOT SPORT

Nowy PEUGEOT 308 GTi by PEUGEOT SPORT doskonale łączy dynamikę z bezpieczeństwem dzięki rozwiązaniu PEUGEOT i-Cockpit®, Pakietowi Sport, usługom online i systemom wspomagającym prowadzenie.

PEUGEOT i-COCKPIT®, NOWA JAKOŚĆ PROWADZENIA

/image/14/6/peugeot-308gti-2017-449-fr.291146.jpg

OBUDŹ ZMYSŁY

Rozgość się we wnętrzu tego niepowtarzalnego samochodu. Unikalne rozwiązanie PEUGEOT i-Cockpit® ułatwi realizację każdego wyzwania. Usiądź za kompaktową kierownicą z wbudowanymi przełącznikami i oddaj kontrolę Twoim zmysłom. Intuicyjny ekran dotykowy i zegary w polu widzenia drogi dostarczą Ci wszelkich potrzebnych informacji.   
Ciesz się wyjątkowymi, intensywnymi doznaniami dzięki sportowym funkcjom Pakietu Sport i systemowi ESP, który można całkowicie wyłączyć. Korzystaj z nagłośnienia najwyższej jakości, które zapewnia Pakiet Hi-fi Denoni.

/image/14/5/peugeot-308gti-2015-147-fr.291145.jpg

INTENSYWNE DOZNANIA

Parametry Pakietu Sport zostały dobrane tak, aby maksymalnie zwiększyć przyjemność z jazdy. Naciśnij przycisk SPORT na konsoli centralnej i zobacz, jak kolor podświetlenia zestawu wskaźników zmienia się z białego na czerwony. Korzystaj z dodatkowych informacji (wskaźnik poziomu mocy, ciśnienia doładowania, przeciążenia wzdłużnego i poprzecznego), ciesz się wzmocnionym odgłosem silnika (przez system audio) i zmień charakterystykę pracy pedału przyspieszenia.

USŁUGI ONLINE

/image/14/4/peugeot-308gti-0905js-421.291144.jpg

W 100% cyfrowy świat rozwiązania PEUGEOT i-Cockpit® oferuje dostęp do usług online najnowszej generacji.


Pozwól się prowadzić nawigacji Peugeot Connect NAV 3D online, przekazującej informacje w czasie rzeczywistym za pośrednictwem ekranu dotykowego. Korzystaj z funkcji Mirror Screen Triple Playi, która otwiera przed Tobą świat usług online.

OBUDŹ ZMYSŁY

PEUGEOT 308 GTi by PEUGEOT SPORT to uniwersalny samochód, który doskonale sprawdza się w ruchu miejskim i na trasie dzięki licznym systemom wspomagającym prowadzenie (wyposażenie opcjonalne), dbającym o bezpieczeństwo i pomagającym w manewrach.

  • Pakiet Safety: system aktywnego monitorowania pasa ruchu, system wykrywania zmęczenia kierowcy, system Smartbeam, system monitorowania ograniczeń prędkości.
  • Pakiet Side Safety: Park Assist (system automatycznego parkowania samochodu równolegle i prostopadle), system aktywnego monitorowania martwego polai VisioPark 1.

SYSTEM MONITOROWANIA OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI

i

Wielofunkcyjna kamera rozpoznaje znaki ograniczeń prędkości i ostrzega kierowcę, wyświetlając komunikat na zestawie wskaźników. Wykryte ograniczenie można ustawić jako prędkość zadaną w tempomacie i ograniczniku prędkości, jeżeli są włączone. 

SYSTEM AKTYWNEGO MONITOROWANIA PASA RUCHU

i

System ostrzega kierowcę, gdy samochód przekroczy białą linię pasa bez włączonego kierunkowskazu. Dźwiękowe i wizualne ostrzeżenie jest szczególnie przydatne w momentach dekoncentracji i zmęczenia kierowcy. System może automatycznie skorygować trajektorię samochodu − gdy kierowca nie zareaguje, układ skręci w przeciwną stronę, by powrócić na właściwy tor.  

SYSTEM AKTYWNEGO MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

i

4 czujniki z przodu i z tyłu PEUGEOT 308 GTi by PEUGEOT SPORT monitorują przestrzeń wokół samochodu i wykrywają obecność innego pojazdu w martwym polu. W odpowiednim lusterku bocznym lub na zestawie wskaźników zapala się dioda informująca o zagrożeniu.  


System ma również funkcję automatycznej korekcji toru jazdyi, gdy kierowca z włączonym kierunkowskazem zjeżdża w stronę innego pojazdu. Układ kierowniczy skoryguje trajektorię samochodu, by uniknąć kolizji.