Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Peugeot 208 3D - NADWOZIE

Model 208 reprezentuje charakterystyczną dla marki linię nadwozia. Wśród nowych kodów stylistycznych Peugeot, znalazły się takie elementy jak: "zawieszona w powietrzu" osłona chłodnicy oraz tylne lampy w kształcie bumerangu.

SPORTOWY WDZIĘK

Peugeot 208 doskonale pasuje do rzeczywistości użytkownika. Precyzyjnie zaznaczone linie auta, nowoczesna sylwetka i koci wygląd przedniego pasa podkreślają jego energiczność. Ten elegancki, kompaktowy samochód charakteryzuje się unikatowym, wyrafinowanym i sportowym charakterem.

NADKOLA

208

Wyprofilowane przednie i tylne nadkola modelu Peugeot 208 przywodzą na myśl naprężone mięśnie, nadając tym samym dynamikę sylwetce. Wklęsłe panele boczne, odzwierciedlające te zastosowane w koncepcie SR1, w połączeniu z atletycznym wyglądem nadwozia sprawiają, że model ten odznacza się zmysłowym, a jednocześnie sportowym charakterem.

208

TYŁ SAMOCHODU

Tylna część nowego Peugeot 208, zarówno dzięki swojemu kształtowi, jak i sposobie prezentowania się, przywołuje na myśl legendarny model tej marki - 205 GTi. Elegancki, a jednocześnie sportowy wygląd tylnej szyby w połączeniu z chromowaną obwódką ukazuje czystość formy i wyrafinowanie stylu.

208

DOPRACOWANY W DETALACH

Każdy detal w Peugeot 208 został zaprojektowany perfekcyjnie. Do zalet zaliczyć można między innymi "zawieszoną w powietrzu" osłonę chłodnicy, wykończenie nadwozia, płynne połączenie linii maski silnika z nadwoziem, czy wyprofilowane nadkola. Wszystko to poprzez wyjątkową staranność designu utwierdza w przekonaniu o nowoczesności tego unikatowego samochodu.

EKOLOGICZNY DESIGN

208

25% polimerów użytych przy produkcji modelu 208 pochodzi z materiałów przetworzonych lub pochodzenia naturalnego. Na przykład tylny zderzak 208 jako pierwszy na świecie został w całości wykonany z „zielonych materiałów”. Materiały te tworzą również wiele innych elementów auta (m.in. wnęki nadkoli, tylny zderzak, materiały wygłuszające, matę bagażnika, kierownicę, siedzenia, pokrywę silnika, filtr powietrza).

CHARAKTERYSTYCZNE OŚWIETLENIE

Peugeot 208 swoją kocią naturę zawdzięcza precyzji technologicznej z jaką został stworzony. Kompaktowe przednie reflektory zostały wyposażone - w zależności od wersji  - w diody LED oraz świetlne obrysy, które podkreślają kształt lamp zarówno w dzień, jak i po zmroku. Tylne lampy w kształcie bumerangu oraz trzy pazury świetlne, zdają się tworzyć jednolitą całość z nadwoziem.

AERODYNAMIKA

208

Przy projektowaniu Peugeot 208 szczególną wagę przywiązano do kwestii aerodynamiki. Najlepsze modele uzyskują współczynnik oporu SCx wynoszący jedynie 0,61 (Cx - 0,29). 208 plasuje się wśród najlepszych aut w swoim segmencie w zakresie wydajności paliwowo-ekologicznej.

/image/64/3/peugeot-208-3d-panoramiczne-okno-dachowe1.71643.jpg

PANORAMICZNE OKNO DACHOWE

Szklany dach panoramiczny zwiększa wrażenie przestronności wnętrza i sprzyja dobremu samopoczuciu zarówno kierowcy, jak i pasażerów. W nocy niebieskie podświetlenie ambiente podkreśla krawędzie dachu.

208

ZOPTYMALIZOWANA WAGA

Wszystkie elementy stylistyczne, rozwiązania technologiczne i elementy konstrukcji zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie obniżyć masę własną auta. Dzięki programowi redukcji wagi, Peugeot 208 w podstawowej wersji waży 1035 kg, zwiększono kontrolę nad emisją CO2 i zużyciem paliwa bez jednoczesnego obniżenia poziomu bezpieczeństwa czy osiągów pojazdu.