Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Zmagania na torze Silverstone

Zmagania na torze Silverstone

Peugeot

Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie Sebastiena Loeba podczas belgijskiego etapu Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycorssie, a dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata zapewnił kibicom kolejne emocje. Na torze Silverstone kierowca zajął trzecie miejsce, umacniając swoją wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

Podium Sebastiena Loeba

Angielski odcinek sportowych zmagań rajdowych był niezwykle korzystny dla francuskiego kierowcy Sebastiena Loeba. Podczas etapów kwalifikacyjnych dwukrotnie zajął drugie miejsce, a wyścig półfinałowy ukończył na pozycji lidera. Podczas intensywnej walki w finale zawodnik nie zmniejszał tempa i notował bardzo zbliżone czasy na każdym z sześciu okrążeń. Całość zmagań ukończył na trzecim miejscu podium.

  

Finał Kevina Hansena

Łaknienie zwycięstwa i talent niejednokrotnie znaczą więcej niż doświadczenie. Regułę potwierdził Kevin Hansen, który wykazał się niezwykłą determinacją i po raz pierwszy w obecnym sezonie zakwalifikował się do finału. Rywalizacja z najlepszymi nie należała do łatwych. Zawodnik nie poddał się jednak i po wyrównanej walce zajął szóste miejsce. W zdobyciu wyższej noty przeszkodził defekt opony, powstały podczas lądowania po efektownym skoku na trasie.

  

Pechowa opona

O szczęściu nie może mówić natomiast Timmy Hansen. Kierowca od samego początku zaliczał bardzo dobre i regularne czasy. Świetna jazda w Q2 sprawiła, że zawodnik odnotował kolejne zwycięstwo. Bieg półfinałowy przyniósł jednak nieoczekiwane kłopoty. Tuż po starcie w samochodzie doszło do poważnego przebicia opony, które wyeliminowało go z dalszego wyścigu. Przypadek nie zmienia jednak faktu, że utalentowany Szwed pozostaje nadal jedynym uczestnikiem, który w każdej z dotychczasowych rund wygrał co najmniej jedną sesję kwalifikacyjną.