Zmagania na torze Silverstone

Zmagania na torze Silverstone

Peugeot

Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie Sebastiena Loeba podczas belgijskiego etapu Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycorssie, a dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata zapewnił kibicom kolejne emocje. Na torze Silverstone kierowca zajął trzecie miejsce, umacniając swoją wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

Podium Sebastiena Loeba

Angielski odcinek sportowych zmagań rajdowych był niezwykle korzystny dla francuskiego kierowcy Sebastiena Loeba. Podczas etapów kwalifikacyjnych dwukrotnie zajął drugie miejsce, a wyścig półfinałowy ukończył na pozycji lidera. Podczas intensywnej walki w finale zawodnik nie zmniejszał tempa i notował bardzo zbliżone czasy na każdym z sześciu okrążeń. Całość zmagań ukończył na trzecim miejscu podium.

  

Finał Kevina Hansena

Łaknienie zwycięstwa i talent niejednokrotnie znaczą więcej niż doświadczenie. Regułę potwierdził Kevin Hansen, który wykazał się niezwykłą determinacją i po raz pierwszy w obecnym sezonie zakwalifikował się do finału. Rywalizacja z najlepszymi nie należała do łatwych. Zawodnik nie poddał się jednak i po wyrównanej walce zajął szóste miejsce. W zdobyciu wyższej noty przeszkodził defekt opony, powstały podczas lądowania po efektownym skoku na trasie.

  

Pechowa opona

O szczęściu nie może mówić natomiast Timmy Hansen. Kierowca od samego początku zaliczał bardzo dobre i regularne czasy. Świetna jazda w Q2 sprawiła, że zawodnik odnotował kolejne zwycięstwo. Bieg półfinałowy przyniósł jednak nieoczekiwane kłopoty. Tuż po starcie w samochodzie doszło do poważnego przebicia opony, które wyeliminowało go z dalszego wyścigu. Przypadek nie zmienia jednak faktu, że utalentowany Szwed pozostaje nadal jedynym uczestnikiem, który w każdej z dotychczasowych rund wygrał co najmniej jedną sesję kwalifikacyjną.