Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

PEUGEOT 308 TCR – przede wszystkim osiągi

380ctr

Inauguracja nowego formatu wyścigów w ramach TCR stanie się świetną okazją, aby zaprezentować nowe osiągnięcie spod znaku lwa. Model  PEUGEOT 308 TCR uzupełnia dotychczasową flotę samochodów oferowanych przez  PEUGEOT SPORT i stanowi wyczekiwany owoc pracy inżynierów łączący doświadczenie wyniesione z torów wyścigowych oraz najnowsze zdobycze technologiczne.

„Nowy PEUGEOT 308 TCR odpowiada na bardzo konkretne oczekiwania widoczne w środowisku uczestników wielu krajowych i międzynarodowych serii wyścigowych. Naszą ambicją jest ustanowienie nowego poziomu, który wyznaczy wzorzec w zakresie osiągów sportowych, ale także w kategoriach ekonomicznych” – mówi Mayeul Tyl, Dyrektor PEUGEOT Citroën Racing Shop.

Cytowane słowa potwierdza specyfikacja nowego pojazdu. Choć samochód bazuje na sprawdzonej wersji PEUGEOT 308 Racing Cup, to jego osiągi są nieporównywalnie większe. Stało się to możliwe dzięki 4-cylindrowemu, benzynowemu silnikowi w wersji turbo o maksymalnej mocy 350 KM. Trwały blok umożliwia przejechanie nawet 5000 km w warunkach wyczynowych bez konieczności serwisu, a specjalna, dedykowana skrzynia biegów – obsługiwana za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy – zapewnia wygodne prowadzenie. Amatorzy mocnych wyścigowych wrażeń docenią także poszerzane błotniki oraz zastosowanie regulowanych stabilizatorów poprzecznych przy przedniej i tylnej osi, dzięki którym możliwe jest zachowanie pełnej kontroli nad pojazdem podczas wchodzenia w nawet najbardziej ostre zakręty.  

Wszystkie elementy opracowano z najwyższą starannością, dzięki czemu model kwalifikuje się do startu w wielu wyścigach samochodów turystycznych. Pojazd może brać udział między innymi w seriach TCR, VLN, CER, CITE, BGDC.

Spełnianie marzeń o torze wyścigowym można rozpocząć już dziś. Realizacja zamówień na nowy samochód możliwa jest od 3 stycznia 2018 roku. Najbliższą okazją do jego zobaczenia jest natomiast Salon Samochodowy w Genewie, który odbędzie się pomiędzy 8 a 18 marca 2018.