Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Videocheck – kontrola stanu samochodu w formie video

Videocheck

W Peugeot wiemy, jak cenne jest zaufanie i komfort klientów, dlatego oddajemy w ich ręce innowacyjną usługę – videocheck. Aplikacja stanowi nową jakość w relacjach marki z konsumentem, który otrzymuje wygodne narzędzie komunikacji z serwisem odpowiadające specyfice współczesnego stylu życia.

Narzędzie na miarę czasów

Marka Peugeot to synonim klasy i odpowiedzialnego podejścia do klienta. Skojarzenie potwierdza usługa, dzięki której kontrola stanu samochodu pozostawionego serwisie nie będzie już zagadką. Videocheck, bo o nim mowa, to unikalne rozwiązanie wprowadzone przez Peugeot Retail Polska  w swoich 2 oddziałach w Warszawie:  Al. Krakowska 206 i ul. Radzymińska 112

Narzędzie zapewnia pełną przejrzystość w relacjach z klientami. Zainteresowani, po zostawieniu samochodu w warsztacie otrzymują spersonalizowane nagranie wideo ze swoim samochodem na podnośniku w roli głównej, w którym doradca krok po kroku wyjaśnia i uzasadnia konieczne naprawy.

Nowatorską pozycję producenta podkreśla fakt, że Polska była drugim krajem  w Europie, w którym zdecydowano się wdrożyć nową metodę. Ponad roczne  testy pozwoliły doprecyzować jej działanie, dzięki czemu obecnie stanowi ona rozwiązanie wyznaczające standardy nowoczesnej obsługi klienta.

Zaufanie to podstawa

Działanie oparte o dialog i wsłuchanie się w decyzje usługobiorcy to powrót do korzeni przemysłu, kiedy zaufanie i dobre stosunki były podstawą wszelkich relacji i wykonywanych prac. W rezultacie wdrożonego systemu obsługi zyska przede wszystkim klient, który aktywnie uczestniczy w każdym etapie serwisowania samochodu. Dzięki temu otrzymuje pełną wiedzę na temat jego stanu technicznego i podejmuje ostateczne decyzje co do zakresu realizowanych prac.

Videocheck krok po kroku

Jak taka procedura odbywa się w praktyce? Zasada jest bardzo prosta. Właściciel powierza samochód wyspecjalizowanej stacji serwisowej w celu jego kontroli lub naprawy, a doświadczony doradca rozpoczyna diagnostykę.  Za pomocą poręcznej kamery filmuje poszczególne elementy  samochodu,  a obrazowi towarzyszą wyjaśnienia dotyczące zakresu koniecznych napraw. W kosztorysie załączonym do nagrania wymienione elementy  zostają oznaczone trzema kolorami – zielonym, pomarańczowym i czerwonym. Barwy sygnalizują pilność sugerowanych działań i ich wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Po zakończeniu badania gotowe wideo wraz ze spersonalizowanym kosztorysem zostaje wysyłane na podany przez klienta adres e-mail, a ten, bez presji czasu, wybiera te prace, na które wyraża zgodę. Swoją decyzję może wygodnie przekazać serwisowi on-line lub za pomocą jednego kliknięcia zadzwonić do doradcy.

Więcej informacji na temat usługi videocheck można znaleźć na specjalnym filmie: