Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Udana inauguracja sezonu Mistrzostw Świata FIA w Rallycross

Udana inauguracja sezonu Mistrzostw Świata FIA w Rallycross

Belgia Peugeot

Inauguracja sezonu rallycrossowego za nami. Tym razem sportowe zmagania przeniosły się do słonecznej Barcelony, gdzie Team PEUGEOT Total zaprezentował swoje umiejętności i po raz kolejny udowodnił waleczny charakter Lwa. Rywalizacja w Hiszpanii przyniosła satysfakcjonujące wyniki. Sébastien Loeb i Timmy Hansen zajęli odpowiednio 6. i 7. miejsca w klasyfikacji generalnej. Wysokie osiągnięcia indywidualne przełożyły się również na satysfakcjonującą, trzecią pozycję w tabeli zespołów.

 

Szczęśliwa Barcelona

Inauguracja nowego sezonu Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie (WRX) obfitowała w emocje i zapierające dech w piersiach wydarzenia. Z odbywającego się w Hiszpanii etapu na tarczy wyjechała załoga PEUGEOT Total. Sébastien Loeb po świetnej i dynamicznej jeździe awansował do finału i zajął wysokie drugie miejsce. Timmy Hansen od samego początku wyścigu utrzymywał wysokie tempo, potwierdzając swoją formę i świetne przygotowanie. W ostatecznym triumfie przeszkodziła mu jednak awaria instalacji elektrycznej. Świetnie zaprezentował się również rywalizujący w klasyfikacji indywidualnej bez możliwości zaliczania punktów dla zespołu Kevin Hansen. Młody talent zaprezentował szeroki wachlarz swoich umiejętności i pozwolił z optymizmem patrzeć na dalszą rywalizację.

 

Apetyt na zwycięstwa

Rywalizacja w Hiszpanii zaostrzyła apetyt na kolejne zwycięstwa. Po zakończonych zmaganiach wszystkie załogi PEUGEOT Total zostały skierowane do bazy w Wersalu, gdzie pod okiem inżynierów i mechaników kontynuują przygotowania do dalszych etapów. PEUGEOT 208 WRX zostały poddane gruntownemu przeglądowi i skonfigurowane odpowiednio do wymagań kolejnej rundy, odbywającej się w Portugalii na trudnym torze Monralegre.

Tor położony na wzgórzach regionu Villa Real znajduje się nieopodal granicy z Hiszpanią. Jego długość wynosi 945 m. Trasa charakteryzuje się dużą ilością sinusoidalnych zakrętów i wymagającą nawierzchnią  – asfaltową i szutrową, które wzmagają sportowe emocje.