Silnik Peugeot 1.2 PureTech nagrodzony po raz kolejny

Auto Lider 2017

W Peugeot każdy dzień traktujemy jako wyzwanie, którego finalnym efektem są trafiające na drogi bezpieczne i w pełni komfortowe samochody. Ostatnio wysiłek w tym względzie został doceniony przez głosujących w konkursie Auto Lider 2017. Biorący udział w zabawie postanowili wyróżnić nasze osiągnięcie – silnik 1.2 PureTech.

Nagroda Auto Lider to wyróżnienie premiujące najciekawsze modele, premiery i innowacje technologiczne branży motoryzacyjnej.  W tegorocznej edycji uhonorowano silnik, z którego jesteśmy niezwykle dumni. 1.2 PureTech – trzykrotny zdobywca nagrody Engine of the Year – to  3-cylindrowa jednostka dostępna w dwóch wersjach o mocy 110 i 130 KM. Użytkownicy Internetu docenili starania inżynierów, których głównym celem było stworzenie napędu na miarę współczesności.

Sama jednostka została zaprezentowana w roku 2014 i od tamtego czasu zbiera liczne nagrody i wyróżnienia. Niezawodność i wysokie wyniki sprawiły, że silnik obecnie dostępny jest w ponad 90 wersjach samochodów oferowanych nawet w 70 krajach świata. Tak duże zapotrzebowanie wymaga szczególnych przedsięwzięć logistycznych, według naszych szacunków do 2019 roku wyprodukowane zostanie milion egzemplarzy jednostki.

Wiadomość cieszy nas, tym bardziej że nagrodzony napęd spełnia wysokie normy ekologiczne, przyczyniając się do ochrony środowiska. Silnik został wykonany z wykorzystaniem wielu autorskich rozwiązań technologicznych, które pozwoliły na znaczące obniżenie emisji spalin (nawet 18% w stosunku z jednostką poprzedniej generacji). Wobec tego otrzymaną nagrodę odbieramy przede wszystkim jako wynik troski o otaczający świat.

Dziękujemy za zaufanie kapituły i tysięcy zadowolonych klientów. Wiadomości tego typu motywują nas do dalszej pracy, której efektem będą jeszcze bardziej bezpieczne i przyjazne środowisku samochody.  Otrzymaną nagrodę dedykujemy wszystkim tym, których marzeniem jest bezstresowe i komfortowe podróżowanie.